Galerija 2013-2014


Mokytojų išvyka po Kelmės kraštą

Birželio 19 dieną grupė mūsų mokyklos mokytojų keliavo. Įspūdingų akimirkų patyrėme dalyvaudami Kelmės krašto muziejaus edukacinėje programoje „Dvarininkai pasakoja apie dvarą ir jo papročius“. Baroko epochos etiketo pamokėlės ir pramogos suteikė ne tik žinių, bet ir smagių emocijų. Aplankėme ir kitą nepaprastą vietą – Baroko perlu vadinamą Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį. Šiemet švenčiamas 400 metų jubiliejus nuo fundacijos akto pasirašymo, ir viena įdomybė - aktas pasirašytas Tryškiuose. Atokvėpio valandėlę praleidome prie Bridvaišio ežero.  Kitas miestelis – Kražiai, atskleidžiantis pagonybės, Viduramžių, Renesanso laikų, kovų prieš carizmo priespaudą dvasią. Lankėmės Medžiokalnyje, Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centre, bažnyčioje. Jau pasukę namų link sustojome Užventyje – Šatrijos Raganos talentą suformavusioje aplinkoje: muziejuje, parke.
Ne viena mokytoja svarsto galimybę į panašią kelionę pakviesti ir mokinius. Kad kelionė įdomi, matyti iš mokytojos Alevtinos Vaitkevičienės darytų  nuotraukų. 

Rita Masiulienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Edukacinė išvyka į Naisius

Birželio 11 d. 1-4 klasių mokiniai, aktyviai dalyvavę užklasinėje veikloje, išvyko į pažintinę kelionę po Naisius. Mokiniai turėjo puikią galimybę ne tik pamatyti lankytinas Naisių kaimo vietas, bet ir išgirsti išsamų gidės pasakojimą. Naisiuose aplankėme vienintelį Lietuvoje Baltų dievų muziejų, išsidėsčiusį beveik per visą kaimo teritoriją. Jame pamatėme virš 50 didelių ąžuolinių dievų skulptūrų. Grožėjomės Saulės ir Ugnies aikštėmis, Alkos kalnu, gražia kaimo gamta. Ypatingo mokinių dėmesio sulaukė Inkilų muziejus po atviru dangumi. Susipažinome su eksponuojamais inkilais ir jų gyventojais. Visiems didžiulį įspūdį paliko boružėlių inkilėlis. Naisiuose puoselėjami žemaitukų veislės žirgai. Čia įsikūrusiame žirgyne turėjome galimybę juos pamatyti, pasidžiaugti jais ir jų laimėjimais. Pamatėme ir serialo „Naisių vasara“ pastatus: žirgyną, kleboniją, Gedimino parduotuvę, mechanines dirbtuves, vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmus, kavinę, dažasvydžio pastatus. Kultūros namuose aplankėme paveikslų galeriją, arbatinėje vaišinomės arbata ir bandelėmis. Grįždami namo užsukome į Kryžių kalną ir šalia esantį pranciškonų vienuolyną. Mokinius nustebino kryžių gausa, jų dydžiai ir formos.  Į namus grįžome puikios nuotaikos, pilni neišdildomų įspūdžių. 

Pradinių klasių mokytoja
J. Vainauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Pradinių klasių mokslo metų pabaiga

         Netruko prabėgti mokslo metai. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai tapo gerokai didesni, drąsesni. Jie ir jų mokytoja Angelė Staškauskienė gegužės 28 d. pakvietė mažųjų  tėvelius, visus pradinukus,mokyklos vadovus  į savo klasę, kur parodė  nuoširdžią programėlę, šiltai pasveikino savo mamytes.
        Gegužės 29 dieną visi pradinių klasių mokiniai, mokyklos direktorius, pavaduotoja ir ketvirtokų tėveliai skubėjo į aktų salę, kurioje jau laukė vyriausi pradinukai – ketvirtokai. Atsisveikindami  su pradine, jie  paruošė programą. Salėje skambėjo eilės, dainos.  Ketvirtaklasiai  smagiai  pašoko mokytojos Dianos  Beržienės paruoštą ritminį šokį , atsakingai vaidino vaidinimą „Mokiniai ir burtininkai“.
          Po išradingos programėlės jiems  buvo įteikti keturių  klasių baigimo pažymėjimai bei padėkos 1-5 klasių  mokiniams, kurie per visus mokslo metus  stengėsi puikiai mokytis, nepraleido pamokų , aktyviai dalyvavo popamokinėje veikloje.

Pradinių klasių mokytoja
Marytė Mažeikienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Talentų šou Telšių Žemaitės gimnazijoje

Birželio 3 dieną  pagal projektą „Lyderių laikas 2“ mūsų mokyklos talentingi mokiniai ir mokinių parlamento atstovai vyko į Žemaitės gimnaziją. Tai jau trečiasis bendras šių mokyklų renginys.  Talentų šou pasirodė  Dovilė Kublickaitė, Rusnė Kučinskaitė, Akvilė Ubartaitė, Alvyda Libikaitė, Giedrė Gustytė, Silvija Kontrimaitė, ypač sužibėjo Marcelė Statkutė. Klausėmės ir Žemaitės gimnazijos merginų skambių balsų. Po renginio draugiškai susėdome prie arbatos stalelio ir mąstėme apie ateities planus. Neabejojame, jog mūsų laukia ir ketvirtas susitikimas.

Silvija Kontrimaitė
10 klasės mokinė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Etwinning projektinė veikla mūsų mokykloje

Mūsų mokykloje įdomi ir sėkminga  projektinė veikla skaičiuoja jau šeštus metus. Mūsų partneriai - mokiniai iš Ispanijos Lugo miesto ir Lenkijos Poznanės.
Kiekvienais mokslo metais išbandome skirtingą veiklos pobūdį, kuris paįvairina  projekto kasdienybę. Šiemet mūsų darbo vaisius – filmas „School Life“ („Gyvenimas mokykloje“), kuris padėjo iš arčiau pažinti mokinius ir mokytojus, mokyklos erdves ir popamokinę veiklą trijose mokyklose. Džiaugiamės galimybe tapti  filmo herojais ir operatoriais. Darbas už kadro mums tapo tikru iššūkiu.
Mūsų mokyklos 2013-2014 m.  komanda – 8b klasės mokiniai:
Evelina Molytė, Salomėja Juškevičiūtė, Aurelija Raudytė, Erika Armalytė, Donata Kazlauskytė ir Dovydas Kublickas.

Anglų kalbos mokytoja
Neringa Lemežienė


Išvyka į Klaipėdos Mini zoologijos sodą

Gegužės mėnesį 1-3 klasių mokiniai su savo mokytojomis vyko į pažintinę išvyką – Klaipėdos mini zoologijos sodą.
Mokiniai susipažino su ten gyvenančiais įvairių rūšių laukiniais ir naminiais gyvūnais bei paukščiais. Visi susižavėję apžiūrinėjo išdykėles beždžiones, išdidžias lamas, sunkiasvorius buivolus ir kupranugarius. Stebėjosi iki šiol nematytomis kengūromis, tingiai snaudžiančiais liūtais ir tigrais. Džiūgavo pamatę ryškiaspalvius paukščius.
Triukšmingi aptarinėjimai netilo iki pat namų. O ir buvo apie ką padiskutuoti, nes zoologijos sodas nors ir pavadintas mini, bet jame jau yra apie 600 įvairių rūšių gyventojų.

Mokytoja V. Sakalauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Abėcėlės šventė

Tradiciškai mūsų mokykloje kasmet švenčiama Abėcėlės šventė. Gegužės 9 d.  pradinių klasių mokiniai, mokytojos, mokyklos vadovai bei pirmokėlių tėvai buvo pakviesti dalyvauti šventėje.
Pirmokai norėjo pasidžiaugti, kad jau moka skaityti ir rašyti. Visi išgirdo pačius gražiausius žodžius, skirtus mamai, tėčiui, Lietuvai. Svečius pradžiugino pasekta pasaka, linksmos dainelės, pasižadėjimas knygai.

Pradinių kl. mokytoja V. Zamarienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


ŽODIS ABITURIENTUI

Šiandien paskutinis skambutis skamba TAU, MIELAS DVYLIKTOKE…  Apsidairyk... Matai? Tavo suolas... tavo knyga... tavo mokytojas... pirmoko žvilgsnis visai toks, kaip tavo prieš dvylika metų...  Išeini...  Jau išeini... Tu taip laukei šios akimirkos! Laisvas! Laisvas nuo pamokų, nuo namų darbų, nuo draugų! Bet tu išeini... Stovi ant rytdienos slenksčio ir mąstai, ką pasirinkti, kuriuo keliu eiti...
Linkiu, kad būtumėte tikri savo gyvenimo šeimininkai, drąsiai reikštumėte savo mintis, ryžtingai įgyvendintumėte savo svajones, būtumėte geru pavyzdžiu. O juk iš tiesų svarbiausia, kad jūs būtumėt laimingi, laimingi sutikę gerą draugą, laimingi dirbdami mėgstamą darbą, laimingi gyvendami... skaityti toliau

Auklėtoja Zita


ABITURIENTO ŽODIS

Stovėdamas ant mokyklos slenksčio...

Stovėdama ant mokyklos slenksčio suvokiu, kiek šioje mokykloje patirta nepamirštamų akimirkų, pralieta džiaugsmo ir skausmo ašarų, sutikta žmonių, kurie tapo sielos broliais ir sesėmis. Prieš dvylika metų tėveliai mus, dar visai mažus ir nedrąsius, atvedė į mokyklinį suolą, kuris tapo neatskiriama gyvenimo dalimi, tačiau jau laikas kilti iš šio suolo ir praplėsti savo akiratį tolesniais potyriais. Savotiškai įdomu, kad mokykloje mes nuo mažens sodinami poromis, tai gali reikšti, kad mums skiepijama idėja, kad gyvenime mums reikia atrasti žmogų ar žmonių - bendraminčių, kurie mums padėtų, patartų, paskatintų ar tiesiog žiūrėtų viena kryptimi su mumis, arba susidurtume su  oponentais, kurie konfliktuotų su mumis ir taip priverstų mus kovoti už savo nuomonę ir požiūrį į gyvenimą. Mokykloje sutikau ir tų, kurie tapo geriausiais draugais, bendraminčiais, kurie, manau, lydės mane dar ilgai per gyvenimą, tačiau sutikau ir tokių, su kuriais tiesiog nepavyko sutarti... Kaip malonu prisiminti, kiek pirmų kartų patirta šioje mokykloje: pirmas rišliai perskaitytas sakinys, pirmoji išspręsta lygtis, pirmasis dešimtukas ar net dvejetukas, pirmasis šokis, pirmoji geriausia draugė, gal net pirmoji mokyklinė meilė... Ir visgi kaip liūdna palikti šias šiek tiek aptrupėjusias, tačiau tokias artimas sienas, nes iš esmės mokykla nėra toks blogas dalykas, kaip dažnas mokinys dejuoja ir skundžiasi, kad mokykla jam tiesiog įgriso ir su malonumu ją pradangintų nuo žemės paviršiaus. Bet tik čia mes visi per tuos 12 metų užaugame tiek fiziškai, tiek dvasiškai, suprantame, kokiomis vertybėmis vadovausimės tolesniame gyvenime. Galiu nuoširdžiai ištarti ačiū šios mokyklos mokytojams, kurie gal ne visada pačiais geriausiais metodais, bet stengėsi mums į galveles sukišti kuo daugiau gyvenime gal neprireiksiančios, tačiau svarbios informacijos..skaityti toliau

Vilma


Mano mažasis pasaulis

Balandžio 11 dieną 3-4 klasių aktyviausi mokiniai dalyvavo konkurse „Mano mažasis pasaulis“. Jie stengėsi kuo įdomiau, išradingiau ir teisingiau atlikti mokytojų pateiktas užduotis. Likusieji mokiniai tapo savo klasės draugų palaikymo komandomis. Jie įdėmiai išklausė pateiktus atsakymus , padėjo skaičiuoti dalyvių surinktus taškus, išrinkti nugalėtojus. Trečiokų tarpe nugalėtoju tapo Mykolas Maneikis, o tarp ketvirtaklasių daugiausiai taškų surinko ir šį konkurso laimėjo Andrius Kobcevas. Sveikiname dalyvius ir nugalėtojus!

Pradinių klasių mokytoja
Marytė Mažeikienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Aplankėme geografinius paminklus

Gegužės 23 dieną 9 klasės mokiniai išsiruošė lankyti Žemaitijos geografinių paminklų.  Laiko turėjome nedaug, tad nuvykome tik prie dviejų objektų.  Pirmoji stotelė buvo Skuodo rajone  prie didžiausio Lietuvos akmens, kuris turi du vardus:  Barstyčių, arba Puokės. Sužinojome akmens  atsiradimo istoriją. Vėliau nuvažiavome į  Renavo dvarą, esantį  Mažeikių rajone.  Vaikščiodami  po parką aplankėme Lietuvos gamtos paminklą storiausią eglę. Ekskursiją primins  nuotraukos. Už išvyką esame dėkingi geografijos mokytojui  Zenonui Urbonavičiui.

9 klasės mokinė
Alvyda Libikaitė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Edukacinė išvyka į Vilnių

Gegužės 19 dieną 5-10 klasių mokiniai, aktyviai dalyvavę Kengūros projektuose, išsiruošė į ekskursiją po Vilnių.
Pirmiausia dalyvavome Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamame baigiamajame renginyje: klausėmės Lino Adomaičio, choro „Kivi“ ir kitų atlikėjų dainų, grožėjomės mokinių piešiniais bei atsiėmėme padėkos raštus ir Kengūros diplomus. Auksinis (anglų kalbos ) ir Sidabrinis (lietuvių kalbos ) Kengūros diplomai buvo įteikti 8a klasės mokiniui Gintui Sakalauskui, Sidabriniai Kengūros diplomai (anglų kalbos ) taip pat atiteko 6 klasės mokiniui Artūrui Martinavičiui ir 7 klasės mokiniui Indriui Zerveckui.
Po to mūsų laukė Vilniaus senamiesčio lankytinos vietos: įkopėme į Gedimino pilies kalną ir grožėjomės Vilniaus panorama nuo aukštų kuorų,  susipažinome su eksponatais Gedimino pilyje, lankėmės Arkikatedroje, Prezidentūros kiemelyje, Bernardinų sode ir kitose įsimintinose vietose.
Dėkojame mokyklai už puikią dovaną mokiniams ir sveikiname Kengūros projektų nugalėtojus.

Anglų kalbos mokytoja
Neringa Lemežienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


INTERVIU SU PIRMĄJA MOKYTOJA

Pavasaris. Artėja mokslo metų pabaiga. Ypatingai svarbi mums, dešimtokams. Kai kuriems klasės draugams tai paskutinės dienos mūsų mokykloje. Palypėję ant dešimtojo kalnelio apsidairėme ir pamatėme, kad patys gražiausi buvo pirmieji metai mokykloje, kai pasaulis atrodė toks neaprėpiamas ir  kupinas paslapčių. Dabar taip miela ir gera mintimis sugrįžti į nutolusias vaikystės dienas. Nutarėme aplankyti savo pirmąją  Mokytoją Moniką Stonienę, su ja pasikalbėti. Tikimės, jog ji mūsų nepamiršo. O mes norime daugiau sužinoti apie žmogų, kuris mus įvedė į slėpiningą mokslo ir žinių pasaulį. Dabar gerai suprantame, kaip svarbu atmintyje išsaugoti tai, kas šviesiausia ir reikšmingiausia žmogaus gyvenime.skaityti toliau

Dovilė Kublickaitė ir
Dovydas Monkevičius


Gandrus pasitinkant...

Jau treti metai mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai dalyvauja jau tradicija tapusiame piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant“. Konkursą organizuoja „Naisių vasara“, konkurso mecenatas ir globėjas Ramūnas Karbauskis.
 Mokiniai aktyviai įsijungė į kūrybinę veiklą ir gandrų gyvenimo akimirkas perteikė savo darbuose. Konkursui piešinius pateikė net 37 piešėjai: 4 priešmokyklinukai, 6 pirmokai, 3 antrokai, 10 trečiokų ir 14 ketvirtokų. Visų konkurso dalyvių laukia apdovanojimai: Vytauto V. Landsbergio knyga vaikams „Kiaušinių pasakos“. Konkurso nugalėtojai paaiškės birželio 16 d.

Pradinių klasių mokytoja
J. Vainauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Inkilų kėlimo akcija

2014 m. balandžio 3 d. Jaunieji miško bičiuliai, jaunieji gamtininkai ir technologijų būrelio „Meistrelis“ nariai dalyvavo tradicinėje inkilų kėlimo akcijoje Maldenių miške.
Šio miško teritorijoje buvo iškelta 35 inkilai zylėms, kuriuos sukalė mokiniai, lankantys technologijų būrelį. Medienos inkilams gaminti davė Telšių miškų urėdija. Kaip kelti inkilus patarė Ubiškės girininkijos girininkas Petras Rudnickis ir jo pavaduotojas Petras Mažeika.

 Po darbų visi susirinkome prie laužo, kepėme dešreles, kuriomis vaišino  miškininkai. Smagiai leidome laiką ir sutarėme, kad susitiksime balandžio 25 d. akcijos „Darom 2014“ metu. Nutarėme, kad  nurinksime šiukšles nuo pakelės prie Maldenių miško ir prie paminklinio akmens, skirto miškų pasodinimo 1000 hektarui.

Biologijos mokytoja
Aušra Adomaitienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Anglų kalbos skaitovų konkursas „Gamtos spalvos“

Balandžio 11 dieną mokinius ir jų mokytojus iš Telšių „Žemaitės“, Vincento Borisevičiaus, „Džiugo“ gimnazijų, Žarėnų „Minijos“ vidurinės mokyklos į mūsų mokyklą sukvietė jau tradicija tapęs 4-asis rajono anglų kalbos 9-12 klasių skaitovų konkursas. Konkurso tema „Gamtos spalvos“ atsispindėjo mokinių deklamuojamose eilėraščiuose, poemų ir prozos kūrinių ištraukose.  Renginį paįvairino Telšių muzikos mokyklos Tryškių skyriaus mokinių atliekami kūriniai (mokytojos L. Petraitytė ir B. Laurinavičienė) bei Marcelės Statkutės skambios dainos. Sveikiname mūsų mokyklos 10 klasės mokinę Deimantę Venskutę, kuri konkurse laimėjo trečią vietą ( mokytoja J. Jurčienė).
Nuoširdžiai dėkojame visiems mokyklos bendruomenės nariams ir vietos verslininkams, ištiesusiems pagalbos ranką rengiant šį konkursą.

Anglų kalbos mokytoja
Neringa Lemežienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Melagių diena

Balandžio 1-oji – Melagių diena. Šią dieną mūsų mokyklos  5-12 klasių mokiniai pristatė savo talentus bei buvo renkamas geriausias pokštininkas. Vertinimo komisijoje dalyvavo Dovydas Monkevičius, Danutė Liutkienė, Sandra Sakalauskienė ir Violeta Sakalauskienė. Įvairių  nominacijų pirmąsias vietas laimėjo šie mokiniai: geriausio dainininko -  12 klasės mokinė  Marcelė Statkutė, geriausio šokio - 11 klasės mokiniai Ernestas Pilvinis, Paulius Juras, Edvardas Gabalis ir geriausio vaidinimo – septintokų pasirodymas. Geriausias pokštininkas - Mantas Dolgaliovas. Nugalėtojai turės galimybę vykti į Telšių Žemaitės gimnaziją ir ten pristatyti savo talentą platesnei auditorijai.

Silvija Kontrimaitė
10 klasės mokinė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Savaitė be patyčių

Kovo 24-28 dienomis mokykloje vyko „Savaitė be patyčių“.
                      Priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai aktų salėje žiūrėjo filmą ,,Bjaurusis ančiukas“. Po to mokinai, susiskirstę į grupeles, piešė piešinius,  kuriuose vaizdavo labiausiai patikusį filmuko veikėją. Kiekvienas mokinys pristatė savo darbelį ir paaiškino, kuo pasirinktas pasakos veikėjas jį sužavėjo.
                      Klasių vadovai vedė klasių valandėles, apie tai kaip gyventi be patyčių. Mokiniai kūrė „Draugystės knygą“. Į ją sudėti  kūrybiniai darbai: piešiniai, literatūriniai rašiniai, rekomendacijos, patarimai, nuotraukos ir kita informacija, kaip gyventi be patyčių. Įrišta knyga bus eksponuojama mokyklos bibliotekoje.
                      Dėkoju visiems mokiniams ir mokytojams, kurie dalyvavo šioje akcijoje.

Socialinė pedagogė  Dalia Juozapavičienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Patyčios: tyliai kentėti ar viešai kalbėti?

Atliekamų tyrimų ir apklausų rezultatai liūdina: kas antras, trečias mokinys Lietuvos mokyklose patiria vienokio ar kitokio pobūdžio patyčias. Mūsų šalis yra viena iš pirmaujančių šiuo aspektu Europos valstybių. Mokiniai, patyrę patyčias, yra skatinami pasisakyti, nebijoti atsiverti. Jei vaikai negali pasipasakoti tėvams, mokyklose yra tam skirtas specialistas, padėti gali mokytojai, galima skambinti „Vilties“ linijos telefonu. Tačiau dar daugelis patyčių aukų renkasi tylos ir kančios kelią. Kodėl?
Visi veiksmai turi atoveiksmius. Dažnai būna, kad viešai prabilęs mokinys vėliau
susilaukia dar didesnės patyčių bangos. Jis pradedamas vadinti skundiku, imamas niekinti įvairiais būdais. Nelaimėlis apkalbamas, pravardžiuojamas, iškeikiamas, prieš jį net griebiamasi smurto (patyčininkai pastumia, įspiria, apspjauna, sumuša ir panašiai).
O kokie vaikai dažniausiai patiria patyčias? Manau, jog tie, kurie negali patys apsiginti ir yra silpnesni. Jie dažniausiai būna atsiskyrę, stovi visada vieni patys kampelyje lyg pelytės ir bijo netgi akis pakelti į žmones. Silpnesnius, nieko blogo nepadariusius vaikus dažniausiai užgaulioja tie, kurie patys patiria patyčias. Susiklosto hierarchija: stipresnis valdo silpnesnį. Patyčias patiria ir kitaip atrodantys, kitaip besielgiantys, protingesni „moksliukai“ ir panašiai. Šiek tiek panaši situacija atsiveria ir rašytojo R. Bacho knygoje „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“. Drąsuolis Džonatanas atsiskyrė nuo Pusryčiautojų būrio, buvo visų atstumtas todėl, kad turėjo tikslą, kurio jis vienintelis siekė (tobulinti skrydį, kilti vis aukščiau), kiti paukščiai to nesuprato, niekino, tyčiojosi iš keistuolio, patys tesirūpino valgiu. Taip yra ir tikrame gyvenime. Tie, kurie bando vienaip ar kitaip išsiskirti (gerąja prasme), visada sulaukia daugiau patyčių. skaityti toliau


Gimtosios kalbos savaitė

Kovo 17-21 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokiniai įsijungė į Gimtosios  kalbos savaitės renginius.
  Klasėse vyko smulkiosios tautosakos viktorinos bei popietės, vaikai  rinko ir užrašė patį gražiausią lietuvišką žodį. Trečiokus mokytoja sudomino perskaitytų knygų pristatymu „Įdomiojoje dėžutėje“. Kiekvienas pradinukas išbandė jėgas dailyraščio „Dailiai rašau“ konkurse, o 3-4 klasių mokiniai dalyvavo ir „Raštingiausio pradinuko“ konkurse.
   Į baigiamąjį Gimtosios kalbos savaitės renginį pakvietė ketvirtokai ir jų mokytoja. Visus maloniai nustebino ir pradžiugino „Šnekučių“ teatras. Jo veikėjai leido dar kartą pajausti gimtosios kalbos grožį, išgirsti neišsenkančius tautosakos lobius, atskleidė lietuvių kalbos puoselėjimo svarbą.

  Mokyklos direktorius J. Maneikis pasidžiaugė prasmingais Gimtosios kalbos savaitės renginiais, o konkursų nugalėtojus apdovanojo padėkos raštais.

Pradinių klasių mokytoja V. Zamarienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Šiuolaikinis Prometėjas

Daugelis dejuojame, kad dabar  pasaulyje daug blogybių : ekonomika silpna, valdantieji  prastai atlieka savo pareigas, algos mažos, su žmonėmis nesiskaitoma, klesti korupcija, įsigalėjo juodoji rinka, „plaunami“ nešvarūs pinigai, o dar kontrabanda, prekyba žmonėmis... Nuo tokios negatyvių dalykų gausos gūžiamės, savo protą ir jausmus „tildome“ ir paslepiame kažkur giliai sielos kamputyje. Jaučiamės silpni ir bejėgiai, pamirštam gėrį, vaikštome nelaimingi, suirzę ir nematome pasauly nei trupučio laimės. Tačiau žmogus gimsta tam, kad siektų laimės. Tad ar nereikėtų į viską pažvelgti kitu kampu?

Prisiminkime maištingąjį graikų mitų veikėją Prometėją. Sukilęs prieš Olimpo dievų valdovą Dzeusą, jis pavagia iš dievų ugnį ir ją atiduoda mirtingiesiems žmonėms. Ugnis žmonijai suteikia galių kurti ir prilygti dievams. Atnešta ugnis- tai civilizacijos aušra. Prometėjas uždegė ugnį ir žmonių sielose. Ji suteikė mums viską, ką turime dabar. Tačiau ugnis ir sudegina. Dabar gyvename pernelyg vartotojiškame pasaulyje. Turbūt visi pastebėjome, jog mažamečiai vaikai mokyklos koridoriuose vaikšto rankose nešini išmaniuosius telefonus, o namuose savo didžiąją dalį laiko praleidžia prie kompiuterio, bet ar tai neatneš blogo mūsų pačių ateičiai? Juk vaikai- mūsų ateitis... Ar tikrai tą atneštą ugnį naudojame teisingai? Pažvelkime  į suaugusiuosius, jie nuolat apsikrovę įvairiausiais darbais, visur skuba, darbas ir karjera tampa svarbiausi dalykai gyvenime. Žmogus  vis mažiau randa laiko sau, patenkina būtiniausius kūno poreikius, tačiau abejingai nustumia dvasinius , pamiršta puoselėti savo jausmų pasaulį. Skubėdami vartoti, neberandame laiko bendrauti su bičiuliais ar pažįstamais.Ar tik nereikėtų mums, mirtingiesiems, šiuolaikinio Prometėjo, kuris įžiebtų mumyse tą mažą kibirkštėlę ugnies...ieškoti ir kurti, gyventi, ne egzistuoti, mylėti kitą žmogų, juk vis rečiau sakome gerus žodžius kitiems... Šiuolaikinis Prometėjas turėtų būti stiprus, kovoti už tai, kas teisinga, vesti kitus į priekį, nešti savyje ugnį ir ją dalinti kitiems. Parodyti, kad pinigai, darbas, pramogos ir malonumai nėra visas gyvenimas, kad galime rasti daugiau nei patys manome...

Prometėju galime būti kiekvienas. Tiesiog nebijokime savyje paieškoti Jo dalelės, tos Ugnies kibirkštėlės.  Kiekvienas galime pradėti keisti pasaulį, sukurti kažką geresnio. Juk galime gyventi pasiaukodami dėl mūsų visų ateities. Jei visi  skleisime gėrį, taiką, atnešime į pasaulį geresnių idėjų, būsime maištininkais, kovojančiais už tai, kas teisinga – visi kartu įstengsime pakeisti pasaulį: „Pamoka, kurią gavau ir kuria seku visą gyvenimą, yra tokia: reikia stengtis, stengtis ir dar kartą stengtis, bet niekada nepasiduoti! „ -Richardas Bransonas.

Pagalvokime ir apie dabartinius įvykius Ukrainoje, gresiantį pavojų planetos išlikimui. Nerimą sėja  nesutarimai tarp galingiausių mūsų pasaulio valstybių JAV ir Rusijos. B. Obama stoja taikos pusėn, tuo tarpu V. Putinas vaizduoja esąs nekaltas dėl įvykių Ukrainoje. Niekas nenori karo. Visgi keistas tas mūsų pasaulis -  kariaujame dėl taikos...Šioje situacijoje mums taip pat praverstų šiuolaikinis Prometėjas. Tas, kuris tvirtai stotų taikos pusėn, parodytų išsigelbėjimo kelią, įsiterptų tarp dviejų konflikto pusių ir suvienytų pasaulį, pasiūlytų naują idėją, nes juk tik idėjos valdo pasaulį.

Paieškokime savy prometėjiškos gyslelės, nes tai gali padaryti mūsų pasaulį daug geresnį. Nepamirškime pakūrenti savyje ugnies ir neleiskim jai užgesti. Galbūt tuomet nebeliks
tiek pykčio, agresijos, blogų jausmų ir nelaimingų veidų...

Silvija Kontrimaitė
10 klasė

 


Inkilų diena bibliotekoje

Kovas – paukščių grįžimo mėnuo. Visi su nekantrumu laukiame šių pavasario pranašų ir kaip sugebėdami juos sutinkame. Aukštesniųjų klasių mokiniai sukaltus inkilus iškėlė miške, o pradinukai pagamintus  namelius iš įvairių medžiagų nusprendė parodyti savo draugams.  Tad kovo 17 dieną mokyklos bibliotekoje buvo surengta ketvirtokų (mokytoja Marytė Mažeikienė) darbelių paroda, į kurios atidarymą pakviesti visi pradinių klasių mokiniai. Čia skambėjo šaunūs pavasariu spinduliuojantys eilėraščiai, prisiminta visiems gerai žinoma dainelė apie pelėdą, pasidžiaugta pirmaisiais žibučių žiedai, kuriuos ketvirtokai padovanojo susirinkusiems mokytojams. Mokiniai klausėsi paukštelių balsų bei bandė atspėti giesmininką. Už gražius darbelius bei išradingumą mažieji sulaukė padėkos iš direktoriaus pavaduotojos ugdymui Kristina Vainauskienės.

Bibliotekininkė Zita Žalienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


2014 m. kovo 4 d.

Akimirkos iš Kaziuko mugės

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Mokytojų stažuotė Panevėžyje

Vasario 26-27 dienomis direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Vainauskienė ir mokytoja Neringa Lemežienė kartu su Telšių rajono mokytojų grupe stažavosi Panevėžio „Vyturio“ progimnazijoje. Tai projekto „Lyderių laikas 2“ mokymai. Progimnazijos mokytojų komanda supažindino su savo ugdymo įstaigos erdvėmis, pristatė mokyklos viziją (moderni progimnazija, atitinkanti nacionalinius, miesto ir mokyklos bendruomenės poreikius) ir vertybes, kuriose atsispindi, kad mokyklai svarbus kiekvienas jų bendruomenės narys bei geranoriška partnerystė. Jų asmeniniai ir mokyklos pasiekimai svarbūs šiandienai ir ateities sėkmei. Mokyklos bendruomenė daug dėmesio skiria individualiai (mokinio ir mokytojo) pažangai, projektinei veiklai bei skaitymo skatinimui. Aktyvus ir kryptingas darbas džiugina puikiais rezultatais, nes dauguma mokinių geba drąsiai kalbėti viešai, yra kultūringi ir atsakingi piliečiai, kurie patys kuria taisykles mokykloje ir jų laikosi.

Neringa Lemežienė
anglų kalbos mokytoja


TAVO ŽVILGSNIS

Vasario 5 dieną visus norinčius 4–11 klasių mokinius sukvietėme į anglų kalbos vertimų projektą „Tavo žvilgsnis“.  Džiaugiamės, jog susirinko gausus būrys mūsų mokyklos mokinių.
Projekto metu buvo pateikti 6 trumpi ir 2 ilgesnės apimties tekstai, kuriuos mokiniai turėjo išversti į lietuvių kalbą pasirinkę labiausiai patinkantį. Buvo rekomenduojama tekstus išversti per 3 valandas, leista naudotis dvikalbiais žodynais.
Visi darbai buvo išsiųsti į Vilnių projekto organizatoriams. Nekantriai lauksime jaunųjų vertėjų darbų įvertinimų.

Neringa Lemežienė
anglų kalbos mokytoja

->->-> Nuotraukos<-<-<-


„Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio – kovo mėnesiais priešmokyklinio ugdymo grupė ir pradinių klasių mokiniai su savo  mokytojomis vykdė pilietiškumo projektą „Atmintis gyva, nes liudija“.
Projektas prasidėjo sausio 13-osios minėjimu. Kiekvienoje klasėje vyko pamoka, kurios metu buvo pasakojama apie tragiškus tos dienos įvykius. Pagerbti žuvusieji – jiems buvo uždegtos atminimo žvakutės.
Vasario 16-ąjai paminėti buvo surengta viktorina „Ką aš žinau apie Lietuvą?“. Mokiniai kūrė bendrą klasės piešinį „Aš gyvenu Lietuvoje“. Plakate buvo surašytos mokinių mintys apie Lietuvą.
Kovo 10-ąją vyko pradinių klasių renginys, skirtas Kovo 11-ąjai - nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Mokiniai rinkosi pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvų akcentais. Klasėse vaikai darė vėliavėles, gėlytes, paukštelius, kuriais papuošė Laisvės medelį. Vėliau visi rinkosi į mokyklos aktų salę, kurioje vyko šiai progai skirta šventė. Renginys prasidėjo Lietuvos himnu. Pradinių klasių mokiniai paruošė bendrą programėlę, kurios metu skambėjo dainos, eilėraščių posmai, sukosi rateliai.
Pilietiškumo projektas buvo baigtas Kovo 11-osios renginiu.

Mokytoja V. Sakalauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Tarprajoninis salės futbolo 5×5 turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti

Šių metų kovo trečią dieną baigėsi tarprajoninis vaikų (gimusių 2001 ir jaunesni) salės futbolo 5×5 turnyras. Turnyrą rėmė Telšių apskrities futbolo federacija, organizavo Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Saulius Statkus. Dalyvauti varžybose buvo pakviestos gretimų rajonų artimiausios mokyklos: Šiaulių rajono Raudėnų, Kelmės rajono Vidsodžio pagrindinės mokyklos, Mažekių rajono Viekšnių gimnazija ir Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinė mokykla.
Varžybos vyko išvažiuojamaisiais turais visose turnyre dalyvaujančiose mokyklose. Pirmos varžybos buvo žaidžiamos vasario ketvirtą dieną Vidsodžio pagrindinėje mokykloje, antros – vasario vienuoliktą dieną Viekšnių gimnazijoje, trečios – vasario dvidešimtą dieną Raudėnų pagrindinėje mokykloje, o baigiamasis turas vyko kovo trečią dieną Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos sporto salėje.
Suvedus visų keturių turų rezultatus, pirmą vietą ir Telšių apskrities futbolo federacijos įsteigtą taurę laimėjo Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos jaunieji futbolininkai (mok.Voldemaras Kinas). Antra vieta atiteko Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos mokiniams (Saulius Statkus), trečia – Kelmės rajono Vidsoddžio pagrindinės mokyklos futbolininkams (mok. Vaidotas Monkevičius), ketvirti liko Šiaulių rajono Raudėnų pagrindinės mokyklos mokiniai (mok. Valerijus Traškinas).
Prizinių komandų žaidėjai buvo apdovanoti atitinkamų vietų medaliais, geriausiems komandų žaidėjams įteikti asmeniniai prizai: Lymantui Arnui (Viekšniai), Girdėnui Nedui (Raudėnai), Bandžiuliui Tautvydui (Vidsodis), Gedvilui Gvidui (Tryškiai).
Geriausiu vartininku pripažintas Martinavičius Artūras iš Tryškių, o didžiausią įvarčių kraitį (19) surinko Mačius Ernestas iš Viekšnių gimnazijos.
Už atsidavimą savo darbui ir futbolo žaidimo propagavimą visų komandų vadovams buvo įteikti prisiminimo medaliai ir Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos padėkos raštai.
Visų komandų vadovų vardu dėkoju Telšių apskritie futbolo federacijos prezidentui Leonui Dunauskui už mūsų sumanymų palaikymą ir visapusišką turnyro rėmimą.

Turnyro vyr. teisėjas Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos
kūno kultūros mokytojas Saulius Statkus

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Smalsučių diena

Vasario10 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai, pirmokai ir antrokai dalyvavo Smalsučių dienos viktorinoje.  Mažieji buvo įtraukti į aktyvią  veiklą:  karpė, skaitė, skaičiavo, sprendė kryžiažodžius, minė mįsles bei atliko kitas užduotis. Visi vaikai buvo apdovanoti diplomais už aktyvų dalyvavimą Smalsučių dienoje.

Mokytoja  Angelė  Staškauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Aš gyvenu Lietuvoje

Aš gyvenu Lietuvoje

Vasario 16-oji - ypatinga šventė mūsų valstybės gyvenime. Ši data visada suvirpina Lietuvos patrioto širdį. Juk tai diena, kai valstybė prisikėlė iš užmaršties, tapo pasaulio politinio žemėlapio dalimi, kai buvo atverstas naujas garbingos mūsų Tėvynės istorijos puslapis.
Suprasdami šios istorinės šventės svarbą, mes, septintokai, nusprendėme surengti klasės valandėlę ,,Aš gyvenu Lietuvoje“. Sutarėme, jog į mokyklą ateisime apsirengę mūsų vėliavos spalvų drabužiais arba veidą padabinę trispalve juostele. Atsinešime šiai šventei skirtų piešinių, geros nuotaikos, kūrybinės energijos.
Į klasės valandėlę rinkomės smagūs ir puikiai pasiruošę. Pasiklausę įkvepiančios dainininko O. Vyšniausko dainos pagal Maironio žodžius ,,Kur bėga Šešupė“, rungėmės, kas geriau atsakys į viktorinos ,,Ką žinai apie Vasario 16-ąją?“ klausimus, įdomiau atliks kūrybines užduotis. Dvi klasės draugų komandos - ,,Laisvė“ ir ,,Vytis“ - pasinėrėme į užduočių labirintą. Įsitikinome, kas iš draugų geriau susipažinęs su Lietuvos istorija, kas daugiau prisimena apie iškilias ano meto asmenybes, žino vietas, kur vyko svarbūs įvykiai.
,,Kietas riešutėlis“, sutelkęs rimtam darbui, buvo kūrybinės užduotys. Komandos varžėsi, kuriai labiau pasiseks greitai sukurti posmus, skirtus Tėvynei, juos gražiai iliustruoti vėliavos spalvų motyvais. ,,Vyčio“ komanda pradžiugino eilėraščiu ,,Lietuva“:

Lietuva, šalie gimtoji,
Jau Vasario šešioliktoji!
Iš širdies aš vis kartoju,
Meilę, džiaugsmą dovanoju.
Kai aš rytą atsikelsiu,
Trispalvę aukštai iškelsiu.
Švęsim šventę mes smagiai,
Ir suaugę ir vaikai.

    O ,,Laisvės“ komanda plojimų sulaukė už eilėraštį ,,Tėvynė“:

Tėvyne, tu mūsų Tėvyne,
Žinome vardą visi.
Lietuvių esi tu gimtinė,
Gyvenimo džiaugsmas esi.

Mokame himną kiekvienas,
Giedosim šią giesmę šiandiena.
Džiaugsimės tuo, ką turėsim,
Daugiau niekada neliūdėsim.

Susikibę už rankų visi,
Žengsim į priekį linksmi.
Pagaliau mes esam laisvi,
Balandžiu skris mūs dienos šaly!

 Abi komandos buvo šaunios. Tad laimėjo draugystė! Po to žiūrėjome istorinių filmų ištraukas, klausėmės patriotinių dainų. Gėrėjomės piešinių parodėle. Pasveikinome vieni kitus artėjančios šventės proga.
Norėtųsi, kad apie Tėvynę, jos praeitį ir ateitį susimąstytume ne tik per šventes. Atsirėmę į praeitį galime kurti dabartį, kad ateitis būtų kuo šviesesnė.
Tarpušvenčiu iki Kovo 11-osios linkime visiems prasmingų dienų!

Septintokai ir auklėtoja

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Bendros veiklos diena

Pagal Telšių rajone  vykdomą projektą „Lyderių laikas 2“ mūsų mokykla ir Žemaitės gimnazija esame partneriai, kurie bendrai  vykdo įvairias veiklas. Gruodžio mėnesį mūsų Mokinių parlamento atstovai vyko į Žemaitės gimnaziją, kur pasidalijome patirtimi, kaip mokiniai gali dalyvauti savivaldoje.
Sausio 30 dieną sulaukėme Žemaitės gimnazijos atstovų. Mūsų pasirinkta sportinė veiklos kryptis buvo įdomi ir svečiams, ir mums patiems. Kiekvienas turėjo kuo užsiimti: žaidėme įvairiausius žaidimus,  sukinėjomės ant skersinio, dalyvavome estafetėje,  vaikinai žaidė krepšinį. Šio renginio tikslas – ne aukšti sportiniai rezultatai, o bendravimas, galimybė geriau pažinti vieniems kitus.  Šią dieną baigėme prie gardžios arbatos, apibendrindami dienos įvykius ir kurdami naujus bendrus planus.

Alvyda Libikaitė ir Akvilė Ubartaitė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Džiugi žinia

          Mokiniai, praėjusiais mokslo metais dalyvavę respublikiniame piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant“, nudžiugo sužinoję, kad žadėtosios dovanos pagaliau pasiekė ir mūsų mokyklą. Visi dalyviai apdovanoti gražiomis ir spalvingomis Vaidos Kavaliauskaitės knygelėmis „Istorijos apie meilę, stebuklus ir ilgesį“.

Prad. kl. mokytoja J. Vainauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Susitikimas su knygos autoriumi S.A. Dačkevičiumi

Pailsėjusius po žiemos atostogų antrokus bei trečiokus Tryškių miestelio bibliotekininkė Janina Norvaišienė pakvietė į susitikimą su rašytoju Steponu Algirdu Dačkevičiumi, kur buvo pristatyta jo vaikiška knygelė „Pasaka apie galiūną Džiugą“. Autorius pasakojo apie kilusią idėją sukurti pasaką apie jauną galiūną Džiugą, kuris visiems žinomas kaip Žemaitijos sostinės Telšių įkūrėjas. Vaikai sužinojo kokia buvo galiūno vaikystė, kaip jis augo ir tvirtėjo darydamas tik gerus darbus. Mokiniai savo klasės bibliotekėles papildė naujomis autoriaus dovanotomis knygelėmis. Po pasakos pristatymo vaikai buvo pavaišinti pasaulyje pripažinimą pelniusiu sūriu „Džiugas“. Dėkojame miestelio bibliotekos bibliotekininkei Janinai už nuoširdų priėmimą.

Mokyklos bibliotekininkė Zita

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Anglų kalbos konkursas

          Gruodžio 18 dieną mūsų mokyklos mokiniai Evelina Molytė, Gabrielius Beniušis, Donata Kazlauskytė, Gintas Sakalauskas, Vytautas Tomkevičius ir Mintautas Einikis atstovavo mūsų mokyklai rajono anglų kalbos  konkurse ,,Wintertime''  Telšių „Džiugo“ gimnazijoje. Pristatę muzikinį namų darbą, mokiniai entuziastingai varžėsi su kitomis komandomis atlikdami gausybę užduočių. Nebuvo pamiršti ir komandų sirgaliai, kurie turėjo pademonstruoti savo sugebėjimus – reikėjo kurti eilėraščius iš pateiktų žodžių. Komandos kapitonai išraiškingai varžėsi meninio skaitymo dalyje - buvo vertinami už teisingą tartį, intonaciją ir laisvumą. Ypatingo dėmesio susilaukė mūsų komandos atliekama karaokė: atrodė taip, tarsi jau būtų repetavę ne vieną kartą. Iš šešių dalyvavusių komandų mūsų aštuntokai iškovojo ketvirtąją vietą ir parsivežė padėkos raštus. Teko puiki proga pažinti ne tik savo, bet ir kitų  galimybes ir patobulinti anglų kalbos žinias.

 Anglų kalbos  mokytoja Loreta Bogužienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Didžiosioms metų šventėms artėjant

            Gruodžio 20-ąją mokykloje vyko renginys „Link Kalėdų žvaigždės“. Nuo pat ankstaus ryto visi mokiniai džiaugėsi paskutine diena mokykloje ir artėjančiomis šventėmis. Rytą praleidę su klasės draugais ir auklėtojais, vėliau rinkomės į aktų salę. Čia klausėmės mokinių skaitomų eilių, pasakojimų apie Advento vainiką, grožėjomės merginų choreografine kompozicija su tautinėmis juostomis. Prisiminėme senolių Kūčių papročius ir būrėmės įvairiais burtais. Šventinę nuotaiką skleidė muzikos mokyklos mokinių atliekamos giesmės. Visų klasių mokiniai buvo paruošę saldžią dovanėlę ir Kalėdų sveikinimą, kuriais burtų keliu apsikeitė vieni su kitais.
Šis renginys suteikė galimybę visiems pabūti drauge ir pajusti artėjančių švenčių nuotaiką. Kupini gerų emocijų išskubėjome mėgautis atostogomis ir pasitikti Naujųjų metų!

Gintarė Lemežytė


Dviejų mokyklų lyderių susitikimas

            Gruodžio 17 dieną mūsų mokyklos Mokinių parlamento atstovai dalyvavo Žemaitės gimnazijos surengtame susitikime pagal projekto „Lyderių laikas 2“ programą. Renginio metu pristatyti abiejų  mokyklų savivaldos modeliai, diskutuota apie būtinas lyderių savybes, kokių renginių reikia šioms savybėms ugdyti. Šio susitikimo metu aptarti mūsų mokyklos ir Žemaitės gimnazijos bendri renginiai: talentų šou, sportinės varžybos, o galbūt netgi bendra stovykla. Bendra veikla turėtų paskatinti lyderių augimą


Gerumo akcija

             Prieš didžiausias metų šventes mokykloje buvo paskelbta Kalėdų gerumo akcija. Jos metu mokiniai rašė nuoširdžius sveikinimus, linkėjimus vienišiems pagyvenusiems žmonėms. Visų klasių mokiniai, mokytojai ne tik gerą žodį, bet ir savo rankomis padarytas dovanas nešė.
             Mūsų mokyklos septintos klasės mokinė Kamilė Kražauskaitė, Tryškių seniūnijos darbuotojai ir Kalėdų senelis aplankė 20 vienišų seniūnijos gyventojų. Kamilės teigimu, aplankyti senoliai labai nuoširdžiai ir džiaugsmingai sutiko netikėtus svečius. Visų nuotaika buvo puiki: Kalėdų seneliui deklamavo dar vaikystėj išmoktus eilėraščius, siuntė linkėjimus ir dėkojo už dovanas, parodytą dėmesį vienišam žmogui.
             Visiems mokyklos mokiniams ir mokytojams dėkoju už dalyvavimą gerumo akcijoje.

Socialinė pedagogė Dalia Juozapavičienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Kalėdų šventė

Gruodžio 19 d. Kaukai pakvietė pradinių klasių mokinius ir jų tėvelius į susitikimą su Kalėdų Seneliu. Visi gausiai susirinko į aktų salę. Ten galėjai pamatyti ir nykštukų, ir raganų, ir snieguolių, ir daug kitų pasakų veikėjų.
Pirmiausia spektaklį surengė kultūros centro darbuotojai. Mokiniai buvo įtraukti į spektaklio veiksmą: jie spėjo mįsles, žaidė žaidimus, šoko.
Atvykus Kalėdų Seneliui, kiekviena klasė parodė paruoštą muzikinį numerį. Priešmokyklinės grupės ir antros klasės mokiniai padainavo po smagią dainelę, pirmokai sušoko nykštukų šokį, trečiokai ir ketvirtokai padeklamavo eilėraščių.
Pasibaigus programėlei, Kalėdų Senelis pakvietė visus nusifotografuoti. Po fotosesijos jis pradžiugino vaikus dovanomis. Gavę dovanėlių ir dar labiau pralinksmėję, moksleiviai grįžo į savo klases.

Pradinių klasių mokytoja V. Sakalauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Kalėdų puokščių konkursas

Artėjančių švenčių nuotaiką mokykloje kūrė Jaunųjų miško bičiulių būrelio ir Mokinių parlamento organizuotas Kalėdų puokščių konkursas. Įsijungė ir individualūs kūrėjai, ir klasių kolektyvai, ir draugų ar giminaičių grupelės.
Mokinių parlamento komisija, pasigėrėjusi visomis puokštėmis, nusprendė, kad kelios yra išskirtinės. Štai kelios nominacijos ir laimėtojai:

„Miško puokštė“ – 10 klasės miškininkų būrelis.

„Puikiausias individualus darbas“ - Gerda Skabickaitė, 6 klasė.

„Netradicine kompozicija“ – „Degtukų eglutė“, 8a klasė.

„Žiemos puokštė“ – „Kalėdų paslaptis“, 4 klasė.

„Puokštė, artimiausia šventų Kalėdų dvasiai“ – sesutės Alvyda ir Viktorija Libikaitės.

„Tradicijas sauganti puokštė“ – Paulius Steponavičius, 11 klasė.

Rajono parodai-konkursui pristatytos šios puokštės: miškininkų būrelio puokštė „Miško dvelksmas“, 5 klasės „Kalėdų stebuklo belaukiant“, šeštokės Gerdos Skabickaitės „Kalėdos“, sesučių Akvilės Ubartaitės ir Ugnės Ubartaitės „ Sidabrinė naktis“.

 Mokinių parlamento informacija

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Anglų kalbos konkursas

Gruodžio 13 d. mokykloje vyko šventinis anglų kalbos konkursas'' Wintertime''. Varžėsi 7 ir 8 klasių mokiniai. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pademonstruoti savo anglų kalbos žinias. Keturių komandų dalyviai  su kapitonais turėjo atlikti įvairias užduotis ir pristatyti jas komisijos nariams - dešimtokams. Vedėjos Gintarė Lemežytė ir Marcelė Statkutė aiškia ir taisyklinga anglų kalba pateikė dalyviams užduotis. Pirmoji užduotis buvo kūrybinė. Toliau komandų dalyviai pristatė namų darbus: buvo atliekamos dainos, deklamuojami eilėraščiai, skanduojami šūkiai. Smagu buvo stebėti komandų darbą, kai dalyviai sprendė kryžiažodį, rašė angliškus žodžius apie žiemą, kūrė ketureilį, kurį turėjo garsiai, taisyklingai, tinkama intonacija  perskaityti. Smagiausia buvo finalinė užduotis: skambant angliškai dainai, dalyviai demonstravo klausymo įgūdžius, įrašydami praleistus dainos žodžius. Atlikus užduotį, vedėjos pakvietė visus dalyvius sudainuoti šią dainą. Skambant karaokei, šventiškai nusiteikę dalyviai įsijautė į dainos ritmą bei žodžius ir mokyklos salę pripildė sodrūs balsai. Komandų sirgaliai irgi nesnaudė ir entuziastingai palaikė savo komandas  šūksniais bei plakatais.
Kol plušėjo komisijos nariai, sumuodami galutinius rezultatus, visus netikėtai nustebino Santa Klausas iš tolimosios Laplandijos. Sušilęs po tolimos kelionės, Santa Klausas angliškai pasveikino visus susirinkusius, šoko su dalyviais bei įteikė komandoms ir žiuri nariams saldainių iš tolimosios Laplandijos. Vertinimo komisija visoms keturioms komandoms įteikė padėkos raštus. Visus susirinkusius pradžiugino Marcelės Statkutės atliekama daina'' All I want for Christmas is You''.
Jungtinė šešių narių komanda: Evelina Molytė, Gabrielius Beniušis, Donata Kazlauskytė, Gintas Sakalauskas, Vytautas Tomkevičius, Mintautas Einingis iš 8a ir 8b  klasių gruodžio 18 dieną vyks į Telšių Džiugo gimnaziją, kur bus organizuojamas rajoninis anglų kalbos  konkursas ''Wintertime''. Dalyviams linkime sėkmės. 

Anglų kalbos mokytoja Loreta Bogužienė


Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Žiema šiaurėje“

Lapkričio mėnesį mokyklos bibliotekoje buvo paminėta “Šiaurės šalių bibliotekų savaitė”. Tokia šventė Lietuvoje rengiama jau šešioliktą kartą. Šiais metais į šį projektą įsitraukė ir mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai, priešmokyklinio ugdymo grupė bei jų mokytojos. Talkino šeštos klasės bibliotekininkų būrelio nariai. Projekto tikslas - supažindinti mokinius su Šiaurės šalių žmonių gyvenimu, papročiais bei rašytojų kūryba. Mokiniai klausėsi draugų skaitomų pasakų, kurios puikiai atspindėjo renginio temą “Žiema šiaurėje”, gėrėjosi ekrane rodomais sniego nuklotais Suomijos vaizdais, žiūrėjo animacinį filmuką apie pingvinuką Lolo bei filmą “Sniego šunys”. Savaitės įspūdžius mokiniai išliejo piešiniuose.

Bibliotekininkė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Sveikatingumo mėnuo

Lapkritis – sveikatingumo mėnuo. Visą mėnesį pradinių klasių mokiniams vyko įvairūs renginiai, kurių tikslas – formuoti mokinių sveikos, aktyvios gyvensenos nuostatas.
Renginių ciklas prasidėjo pamokėlėmis, pokalbiais, kuriuos vedė klasių mokytojos ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rima Jokubauskienė. Buvo kalbama apie taisyklingos laikysenos formavimą, tinkamų sėdėjimo įgūdžių ugdymą. Priminta mankštos, judėjimo svarba ir nauda.
Turbūt neįsivaizduojame sveiko žmogaus be gražios šypsenos. Ko reikia gražiai šypsenai? Be abejo – sveikų dantų. Labai džiaugėmės galimybe nuvykti į Šiaulių kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą, kur priėmė būsimos odontologės. Buvo patikrinta kiekvieno vaiko dantų būklė, išaiškinti ir pademonstruoti taisyklingi dantukų valymo būdai, parengti asmeniniai dantų būklės aprašai.
Trečiąją lapkričio savaitę mokiniai atliko grupines užduotis „Smagieji bičiuliai iš mitybos piramidės‘. Kiekviena klasė dirbo atskirai. Vaikai piešė, rinko maisto produktų piešinukus, karpė nuotraukas iš žurnalų, lankstinukų. Iš jų kūrė maisto piramides. Atlikti darbai buvo iškabinti mokyklos koridoriuje. Kiekvienas darbas – skirtingas, įdomus, o svarbiausia – naudingas.
Renginių pabaigą vainikavo linksmoji pamokėlė „Judam muzikos ritmu“. Užsiėmimą pravedė šokių mokytoja Diana. Grojant muzikai, vaikai atliko mankštos pratimus, sušoko bendrą šokį. Pasisėmę gerų įspūdžių ir teigiamos energijos, smagiai užbaigė dieną.
Paskutinis rudens mėnuo buvo užpildytas linksma, aktyvia bei naudinga veikla.

Pradinių klasių mokytoja V. Sakalauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Meninė veikla

Lapkričio 28 d. priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai dalyvavo nepamokinėje-kūrybinėje veikloje „Žiemužės belaukiant“.
Šia veikla siekta atspindėti pirmojo sniego, žiemos teikiamų malonumų, šventų Kalėdų laukimo nuotaiką. Mokiniai, pasitelkę fantaziją ir kūrybiškumą, įsijungė į klasėse iš anksto suplanuotus darbus. Visi dirbo savarankiškai, džiugiai, neįprastai. 
Užsiėmimų metu mažieji kūrėjai bendradarbiavo, tarėsi, dalinosi patirtais įspūdžiais, naujais atradimais, o pagamintais darbeliais papuošė savo klasių erdves.

Pradinių klasių mokytoja J. Vainauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Rudens šventė

Jau tampa tradicija, kad spalio, lapkričio mėnesį priešmokyklinio ugdymo klasė ir pradinių klasių mokiniai, padedami  mokytojų, ruošiasi Rudens šventei. Šiemet mokiniai galėjo atsiskleisti įvairiapusėje kūrybinėje veikloje savo klasėse.
Priešmokyklinio ugdymo klasės ugdytiniai minė mįsles, žaidė, suvaidino pasaką “Avižėlė ir Rugelis”, uostė, čiupinėjo, ragavo rudens gėrybes.
Pirmokai kūrė aplikaciją “Vaisių pintinė”, prisiminė rudens požymius, jo mėnesius bei darbus, vaidino pasaką “Ropė”.
Smagu, kad priešmokyklinukai ir pirmokai sulaukė svečių – savo tėvelių.
Antrokai ne tik žaidė žaidimus, minė mįsles, bet sukūrė įdomių darbelių iš daržovių, galėjo pasidžiaugti savo ir draugų rudeniškais piešiniais, stebėjo ir aptarė gamtos grožį atskleidžiančias nuotraukas.
 Trečiokai rinko spalvingiausius, įdomiausius medžių lapus, iš jų kūrė linksmus paveikslus, dalyvavo grupiniame darbe, kurdami rudenišką piešinį ir Dėdės Derliaus portretą.
Šventės metu mokiniai galėjo pasidžiaugti rudeniu, pasijusti aktyviais šventės dalyviais, praplėsti savo žinias, dalyvauti smagiose ir įvairiose kūrybinėse veiklose, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti.

Pradinių klasių mokytoja Vilma Zamarienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Kaip pagražinti Tėvynę

Lapkričio 29 dieną mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į mokyklos aktų salėje vykusį seminarą apie Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą bei Lietuvai pagražinti draugijos (LPD)  veiklą.
„Jūs -  Lietuvos ateities kūrėjai“, – kreipdamasis į mokinius seminarą pradėjo LPD valdybos pirmininkas Juozas Dingelis. Jis mums atskleidė, kad šios draugijos tikslas ne tik aplinkosauga, ekologinis švietimas, gamtos ir kultūros paminklų apsauga, bet ir  pilietiškumo, tautinio savitumo ir kultūros ugdymas, siekis užgydyti patirtas tautos kultūrinio paveldo žaizdas.Rašytojas Jeronimas Laucius dėmesio vertais žodžiais skatino saviraišką. Jis teigė, kad norėdami atrasti save turime ieškoti ir kad visi esame skirtingi, kiekvienas žmogus toks yra vienintelis. Pasišaipydamas iš žmonių, kurie be perstojo seka orų prognozes, palietė ir pozityvų mąstymą: „Oro visiems rytoj užteks, o tokia smulkmena kaip lietus manęs neįžeis.“ Apie bendruomenių vaidmenį demokratizuojant savivaldą ir tobulinant  teisinę sistemą Lietuvoje remiantis Šveicarijos patirtimi trumpai ir aiškiai papasakojo teisininkas Ramutis Oleka.
„Iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia...“ Ar giedodami himno eilutes susimąstome, kaip tą praeities stiprybę galėtumėm papildyti gerais darbais? Mano nuomone, tokių organizacijų kaip LPD veikla yra puiki galimybė kurti nors šiek tiek gražesnę Tėvynę.

Aurelija Čapaitė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


MOKYTOJŲ STAŽUOTĖ UTENOJE

Lapkričio 25-27 dienomis trys mokytojos – Danutė Liutkienė, Irena Baranauskienė ir Rita Masiulienė – kartu su Telšių rajono mokytojų grupe stažavosi Utenos rajone. Tai projekto „Lyderių laikas 2“ mokymai. Susipažinta su įvairiomis švietimo įstaigomis: švietimo skyriumi, mokykla-darželiu „Eglutė“, Adolfo Šapokos gimnazija, Krašuonos progimnazija, Užpalių gimnazija. Mokymai vyko ir kitose įstaigose, kurios papildo ugdymo procesą: pedagoginėje-psichologinėje tarnyboje, dailės mokykloje, A.ir M. Miškinių bibliotekoje, V.Valiušio keramikos muziejuje. Stažuotę organizavo Utenos švietimo centras.
Mokytojos susipažino, kaip siekti mokinių mokymosi pažangos – tiek bendradarbiaujant įvairiems partneriams, tiek pasiremiant kitų mokyklų patirtimi.

Rita Masiulienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Lyderių mokymai

Lapkričio 25 dieną mokykloje vyko projekto „Lyderių laikas 2“ mokymai, skirti 9-12 klasių mokiniams. Mokymų vadovai  - Šiaulių Salduvės progimnazijos direktorė Natalija Kaunickienė ir Didždvario gimnazijos direktorius Vitalis Balsevičius. Užsiėmimo metu mokiniai suvokė, ko reikia lyderystei, kaip galima tapti lyderiu.

Silvija Kontrimaitė
10 klasės mokinė


Tolerancijos diena

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet lapkričio viduryje minima Tarptautinė tolerancijos diena. Per pamokas ir klasės valandėles prisiminėme žodžio TOLERANCIJA reikšmę,  XX amžiaus Lietuvos istorijos faktus (nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius), kai žiaurių pasekmių sukėlė netolerancija kitai tautai, priešiškumas kitokiam asmeniui. Visų klasių mokiniai lankstė, karpė, klijavo ir visaip kitaip ruošė tolerancijos gėles, nes gėlės - taikos, šilumos ir gėrio ženklas. Penktadienį grupė 5-10 klasių mokinių  rinkosi aktų salėje ir dalyvavo komandiniuose žaidimuose, kuriuos organizavo dešimtokai iš Mokinių parlamento. Visuose žaidimuose nugalėjo draugystė.
Tolerancijos dienai visos klasės rinko tolerantiškiausią klasės draugą. Išrinktiems mokiniams buvo maloniai padėkota už jų draugiškumą ir pakantumą.
Prisiminkime, jog tolerantiškai reikia elgtis ne tik šią dieną, bet ir visada. Būdamas tolerantiškas gerbi ne vien kitą žmogų, bet ir save patį.

 Silvija Kontrimaitė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Išvyka į gyvūnų prieglaudą

Lapkričio 15 dieną vykome į ilgai lauktą kelionę į gyvūnų prieglaudą. Spalio 4-11 d. mokykloje vyko akcija „Nebūkite abejingi – padėkite mažiesiems mūsų draugams“, kurios metu mokiniai sunešė beglobiams gyvūnėliams būtiniausių reikmenų: šunų ir kačių ėdalo, kraiko, įvairių kruopų.
Nuvykome į Šiaulių gyvūnų globos namus, kad galėtume padovanoti paaukotas dovanas. Prieglaudos direktorė labai apsidžiaugė tokia mokinių parama bei rūpesčiu. Galėjome apžiūrėti visus čia esančius beglobius šunis ir kates, kurių iš viso yra apie 60. Sunku patikėti, kad net kai kurie veisliniai šunys yra išmetami į gatvę, ir dar artėjant šaltajam metų laikui. Pasidžiaugėme, kad prieglaudoje daug gerai įrengtų voljerų, katės ir kai kurie šunys gyvena šiltose vidaus patalpose. Susidarėme įspūdį, kad gyvūnėliai tikrai gerai prižiūrimi. Apžiūrėję visus globotinius kieme, gerą pusvalandį bendravome su direktore, galėjome užduoti įvairių klausimų. Pasidarė truputį liūdna, kai išgirdome, jog Šiaulių savivaldybė per mėnesį šiai įstaigai teskiria 3000 litų, kurių neužtenka net darbuotojų algoms. Be to, kalbama, kad finansavimą išvis žada nutraukti. Kiekvienas žmogus turėtų jausti atsakomybę už beglobius gyvūnus. Suvokėme, koks didelis Šiaulių gyvūnų globos namų direktorės atsidavimas savo pašaukimui. Prieš išvykdami palikome savo įrašą svečių knygoje. Po tokios slogios atmosferos norėjosi prasiblaškyti, todėl dar aplankėme laisvalaikio ir pramogų centrą „Akropolį“. Važiuodami namo dalinomės įspūdžiais.

11 klasės mokinė Gabrielė Monkevičiūtė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Atvira klasės valandėlė

Spalio 21 dieną 8a klasės mokiniai ir klasių vadovės susirinko į atvirą klasės valandėlę „Arbata – kaip draugystė, geriausia, kai ji tikra“.  Susitikimą pradėjo 8a klasės auklėtoja trumpai pristatydama arbatos kelią iki mūsų stalo bei pasidalino įspūdžiais ir nuotraukomis iš susitikimo su žolininke Jadvyga Balvočiūte. Po to mokiniai pristatė savo iš anksto suburtas komandas, vaišino savo paruošta žolelių arbata, dalyvavo arbatos rūšių spėjimo rungtyje, kurioje visos komandos kuo puikiausiai susitvarkė su užduotimis. Išragavę įvairiausių arbatos rūšių ir paskanavę mamų keptų pyragų, visi pripažino, kad tikra arbata suartina žmones.

8a klasės auklėtoja Neringa Lemežienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Aurelijos sėkmė

8b klasės mokinės, eTwinning komandos narės, šių metų veiklą pradėjo dalyvaudamos konkurse „Nuspalvink eTwinning rudeninėmis spalvomis“. Mokinės turėjo sukurti nuotraukų koliažus, atspindinčius savo projekto veiklą ir nepakartojamus rudens vaizdus. Džiugu, kad iš daugybės Lietuvos mokinių darbų Aurelijos Raudytės koliažas užėmė prizinę vietą. Visus mokinių darbus – nugalėtojus galite pamatyti puslapyje www.etwinning.lt

Neringa Lemežienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Konstitucijos diena

Konstitucijos diena pažymėta Mokinių parlamento organizuota akcija – plakatų kūrimu.
Dalyvavo 5-12 klasių mokiniai.

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Išvyka į Vilnių

Spalio 19 dieną grupė aktyviausių mūsų mokyklos mokinių vyko į Vilnių. Lankėmės Energetikos ir technikos muziejuje, įsikūrusiame pirmojoje centrinėje Vilniaus elektrinėje. Čia apžiūrėjome senų automobilių parodą, sužinojome, kaip veikė šiluminė elektrinė, išbandėme įvairius stebuklus, kuriuos lengvai paaiškina fizika. Daugiausia laiko sugaišome LNK televizijos studijoje, kur vyko laidos „Prajuokink mane“ filmavimas. Supratome, kad darbas televizijoje gana nuobodus. Jau sutemus dar spėjome pasigrožėti gražiausiomis Vilniaus vietomis: Prezidentūra, Katedra, Valdovų rūmais, užlipome į Gedimino kalną. Nors atėjo vėlus metas, grįždami ne miegojome, o dalinomės įspūdžiais.

Evelina Molytė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Europos judėjimo savaitės bėgimas

Mūsų  mokykloje įgyvendintas projektas ,,Europos judėjimo savaitės bėgimas“. Spalio 11 dieną mokiniai ir mokytojai susirinko į mokyklos stadioną. Dalyvavo 1-12 klasių mokiniai. 1-5 klasių mergaitėms buvo numatytas 300 metrų bėgimo nuotolis, berniukams 500 metrų. 6-8 klasių mergaitėms 500 metrų, berniukams – 1000 metrų ir 9-12 klasių merginoms – 500 metrų,vaikinams – 1000 metrų.
Gaivus dienos oras kėlė visų nuotaiką. Dalyviai stengėsi iš visų jėgų, žiūrovai triukšmingai palaikė juos.
Varžybas organizavo kūno kultūros mokytojai Zenonas Urbonavičius ir Saulius Statkus.

Dėkojame visiems dalyviams ir skelbiame nugalėtojus:
1-5 klasių:
I vieta – Brigita Ramašauskaitė 5 kl.
I vieta – Modestas Mušinskas 5 kl.
6-8 klasių:
I vieta – Kristina Jablonskytė 6kl.
I vieta – Simonas Kačinskas 8a kl.
9-12 klasių:
I-II vietos - Kornelija Žvirblytė ir Sandra Bagdonaitė 11 kl.
I vieta – Daugmantas Macas 12 kl.

Silvija Kontrimaitė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Išvyka į Lazdynų Pelėdos muziejų

Mūsų mokyklos pavadinime rašomas Lazdynų Pelėdos vardas. Jeigu būtume gimnazija, devintokai būtų pirmokai. Tad tinkamas metas artimiau susipažinti su seserų rašytojų, pasirašinėjusių bendru Lazdynų Pelėdos vardu, kūryba. Lydimi lietuvių kalbos mokytojos Ritos Masiulienės ir klasės auklėtojos Vilmos Vitkauskienės, išsiruošėme į netolimą kelionę aplankyti Lazdynų Pelėdos muziejaus, kuris įsikūręs Akmenės rajone – Paragiuose . Nors daugelis iš devintokų jau yra buvę šiame muziejuje, bet nuvažiavę pasijuto kaip pirmą kartą .
Ekskursiją pradėjome ne nuo įprasto įvažiavimo, o nuo alėjos. Mokytoja papasakojo, jog ja Ivanauskai keliaudavo į bažnyčią ir kitais reikalais, alėja atvažiuodavo svečiai. Svetainėje klausėmės pasakojimo apie tėvą dailininką, apie mokymąsi, tolesnio gyvenimo vingius. Devintokai skaitė savo sukurtus rašinius apie Lazdynų Pelėdos kūrinius. Tiesą pasakius, į Lazdynų Pelėdos kūrybą gilinomės nuo pirmųjų šių mokslo metų dienų. 
Rašytojas mena visa dvaro aplinka: išlikę daiktai, atstatytas balkonas, klėtyje sukaupti jų meto buities daiktai, įrankiai. Atstatyta pirtis, XIX amžiaus liudininkė. Parke išlikęs akmuo, kur, pasak prisiminimų, rašytojos ir jų tėvas kurdavo apsakymus ir paveikslus. Ir tvenkinys mena seną Ivanausko svajonę parke pasiirstyti valtele. Tik ne visoms svajonėms lemta išsipildyti.
Dvaro sodyboje dabar vykdomas projektas „ Paragių dvaro tvarkyba ir pritaikymas turizmo reikmėms“. Muziejaus prižiūrėtojas aprodė naujai statomus pastatus. Vienas iš jų - tai salė, kur galės vykti vaidinimai ir koncertai. Kitas -  lauko auditorija. Įrengiama didelė automobilių aikštelė. Bus investuota daugiau kaip milijonas litų –vertingiausius praeities objektus verta išsaugoti ir leisti pasidžiaugti besidomintiems.

Akvilė Ubartaitė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Atida žodžiui

Virtualiam pasauliui dideliais žingsniais skverbiantis į mūsų gyvenimą, regime akivaizdžius jo privalumus, nebeįsivaizduojame nė dienos be interneto. Tačiau net su filologija nieko bendra neturintys žmonės pastebi, jog taisyklinga bendrinė lietuvių kalba internete vartojama vis rečiau. Ją keičia trumpiniai, akronimai, žargonas arba slengas. Lietuvių kalbos grožis retai tesuspindi interneto platybėse, bet būna ir labai malonių išimčių. 

Norėčiau trumpai žvilgtelėti į labai svarbų mūsų mokyklos bendruomenei langą į pasaulį – mokyklos interneto svetainę. Ji neabejotinai reprezentuoja mokyklą. Tai lyg švietimo įstaigos vizitinė kortelė. Apie mokyklos kultūrą, jos etosą, vertybes ir tvarką ji dažnai pasako daugiau nei vidinio audito ataskaita.

Nesu nei svetainės administratorė, nei redaktorė. Nenoriu būti ir priekabi kalbos tvarkytoja. Tik rūpi kalbos dalykai. Vis pasidžiaugiu, kaip puiku, kad gausėja svetainės skiltis „Galerija“. Malonu skaityti įdomius, informatyvius straipsnelius, rašomus taisyklinga bendrine kalba. Tačiau kartais šaukštas deguto statinę medaus sugadina. Tenka pastebėti įsivėlusių įvairaus tipo kalbos sistemos klaidų.

Kalbininkai pozicionuoja, jog gyvoji vartosena (buitinė šnekamoji kalba) yra laisva, nereglamentuojama, galimi net slengo ar žargono atvejai. O viešajai kalbai turime būti atidūs, paisyti kalbos normų reikalavimų. Savivaldybių Valstybinės kalbos kontrolės skyriai tikrina veikiančių bendrojo lavinimo mokyklų interneto svetainių kalbą. Kalbininkai pastebi, jog viešoji mokyklos kalba turi būti nepriekaištinga. Rūpinimasis kalba yra vienas iš mokyklos prioritetų. Mokiniai kartais baksteli pirštu į viešajame diskurse pasitaikančias klaidas. Žiniasklaidoje regimi trūkumai neturi būti pavyzdys puoselėjantiems savo kalbą.

Turime daug darbų. Skubame. Pristingame laiko ar noro tobulinti parašytą tekstą. O gal reikėtų? Visi mokomės. Net iš klaidų. Praėjusiais mokslo metais abiturientai, kartodami kalbos kursą, bandė vertinti svetainės kalbos taisyklingumą. Pripažindami, jog patiems ne visada pavyksta išvengti klaidų, sakė, jog reikia stengtis tobulinti kalbą. Nenudžiugo viename iš svetainės straipsnių radę keliolika įvairaus tipo klaidų. Jas taisė, mokėsi redaguoti tekstą. Padarė išvadą, jog tokios publikacijos nereprezentuoja mokyklos.

Norėčiau tarti žodelį ir dėl tekstų turinio. Rašydami straipsnį neturėtume manyti, jog skaitytojas bus toks nenuovokus ir nesupras rašančiojo tikslo – ar tai nuoširdi minčių, informacijos sklaida, ar tuščias savireklamos, susireikšminimo, įvaizdžio formavimo atvejis. Vyresniųjų klasių mokiniai žino, jog rašiniuose draudžiama rašyti banalybes. Derėtų jų vengti ir rašant tekstus, skirtus publikuoti mokyklos svetainėje.

Niekas nepaneigs, jog svetainė – puikus būdas telkti bendruomenę, teikti greitą ir objektyvią informaciją. Taip norėtųsi, kad tai būtų daroma nepamirštant ir kalbos taisyklingumo. Leiskite mums visiems palinkėti kūrybinio įkvėpimo, entuziastingos veiklos (ne butaforinės), tikro rūpesčio sunkiai išsaugotu lietuvišku žodžiu, atidos kalbos normoms.

Lietuvių kalbos mokytoja V. Jokubauskienė 


Mokytojų diena

Krenta pageltę lapai, bėga vėsus ruduo, o su rudeniu ateina ir mokytojų diena.
Spalio 4-tąją šventė įvyko ir mūsų mokykloje. Mokytojams programą ruošė vienuoliktos klasės mokiniai, o pamokas žemesnių klasių mokiniams vedė dvyliktokai. Vos tik įžengę ryte į mokyklą mokytojai buvo sutinkami su gėlėmis ir plojimais. Jų laukė išpuošta mokykla ir jauki poilsio vieta -  SPA. Jame pedagogai atsipalaidavo, prisiminė savo pačią pirmąją darbo dieną, kurią išreiškė piešinyje. Taip pat dainavo susibūrę į grupes, vėliau šoko su vienuoliktokais. Mokytojai sulaukė ir apdovanojimų. Programai einant į pabaigą mokytojai ir mokiniai prisiminimui pasidarė bendrą nuotrauką, į kurią vėliau pasižiūrėję dar ilgai prisimins tą nuostabią savo šventę.

Monika Kasperavičiūtė


Savivaldos diena seniūnijoje

Spalio 10 dieną Lietuvoje minima savivaldos diena. Sudominti tokios dienos renginiais ypač stengiamasi jaunimą. Mūsų mokyklos mokinių parlamentas Tryškių seniūnijoje bendravo su seniūnu Jonu Buivydu. Mokiniams buvo įdomu išgirsti, kaip valdomas rajonas, kokias problemas sprendžia seniūnas, kokių problemų iškyla. Svarstėme, ar Tryškiai gali būti patrauklūs jaunimui. Kėlėme klausimus ir teikėme pasiūlymų: kokių ir kur norėtųsi diskotekų, kas galėtų atstovauti jaunimo interesams. Mums rūpi ir labai konkretūs dalykai: Pabalvės kaimą galėtų žymėti ženklas. 

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Europos kalbų diena

Rugsėjo 27 dieną mokykloje buvo paminėta Europos kalbų diena.
Mokyklos mokiniai ir kalbų mokytojai šią šventę paminėjo klasėse. Buvo atliekamos įdomios užduotys – žaidimai, žiūrėti angliški filmukai, dainuota karaokė angliškai. Mokiniai rašė prasmingas ir originalias mintis apie kalbą lietuviškai, rusiškai, angliškai ir vokiškai.
Šias mintis turėjo galimybę perskaityti kiekvienas, nes jos puikavosi kalbų mokytojų sukurtame stende, skirtame Europos kalbų dienai. Ne vienas galėjo pagilinti, o galbūt ir prisiminti pamirštas geografines žinias, tyrinėdamas Europos kalbų žemėlapį ir studijuodami įvairių šalių vėliavas. Mokėti kelias kalbas - didelis privalumas. Tai atveria duris į platesnį pasaulį, padeda susirasti draugų svečiose šalyse. 

Anglų kalbos mokytoja Loreta Bogužienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Jauno miško priežiūra

Ketvirtadienį, spalio 3 dieną, vyko akcija, per kurią 5-12 klasių mokiniai ravėjo pavasarį pasodintus medelius. Telšių miškų urėdijos girininkai pravedė trumpą instruktažą. Pasirodo, sodinukams pavojingas sniego sluoksnis, pakibęs ant šalia augančių stagarų. Dar gali pakenkti pelės - užlipusios piktžolių stiebais apgraužia gležnus kamienus.
Baigus darbą, visų laukė labai gardi arbata.

Akvilė Ubartaitė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Darbingas pradinukų rugsėjis

Pradinių klasių mokytojų iniciatyva priešmokyklinio ugdymo ir 1-5 klasių mokiniams buvo pravesta saugaus elgesio ir apdovanojimų įteikimo valandėlė. Į renginį buvo pakviestas mokyklos direktorius J. Maneikis, kuris moksleiviams priminė saugaus elgesio taisykles mokykloje ir artimiausioje aplinkoje, atsakė į pateiktus klausimus.
Padėkos raštai ir diplomai už praėjusių mokslo metų mokinių kūrybinės veiklos ir žinių įvertinimą  mokyklą pasiekė jau pasibaigus mokslo metams, todėl juos mokyklos direktorius įteikė šio renginio metu.  
1-4 klasių mokiniai ir šiais mokslo metais aktyviai įsijungė į kūrybinę veiklą, rugsėjo mėnesį sudalyvavo dviejuose piešinių konkursuose: respublikiniame „Gyvūnas – žmogaus draugas“ ir rajoniniame „Policininkas – mano bičiulis“. Džiaugiamės mokinių aktyvumu, jų kūrybiškumu. 

Priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių metodinės grupės pirmininkė
Janina Vainauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Kasmet dešimtokams vedamos kelios technologijų pamokos, integruotos su ugdymo karjerai veikla. Jų metu mokiniai ne tik turi galimybę labiau pažinti save, pamąstyti apie būsimą profesiją, bet ir susipažįsta su įdomiais, sėkmingą karjerą susikūrusiais žmonėmis. Vienas tokių – miestelio tautodailininkas, medžio drožėjas Pranas Dužinskas, kurio darbai žinomi toli už Žemaitijos ribų:  14 personalinių parodų (Lietuvos miestuose, Lenkijoje, Islandijoje, Vokietijoje, Graikijoje), prestižinės L. Šepkos, Nacionalinės premijų laureatas, daugybės konkursų nugalėtojas... Jo drožiniai puošia Tryškių miestelį, pernai metais sukurtos skulptūros, vaizduojančios seseris Ivanauskaites, buvo pristatytos mokyklos bendruomenei...

Karjeros koordinatorė

  Nomeda Statkienė


Kita menininkė, su kuria susitikti buvo pakviesti ne tik dešimtokai, bet ir kiti vyresnių klasių mokiniai – buvusi mūsų mokyklos auklėtinė, poetė, vyriausioji žurnaliukų vaikams ,,Kutis“ ir ,,Nykštukas“ redaktorė Ilona Bumblauskienė iš Kražių. Ji leidžia knygutes mažiesiems skaitytojams, nors yra išleidusi proginių eilių knygelių ir suaugusiems, yra surengusi ne vieną fotografijų parodą. Praėjusį pavasarį įgyvendintas bendras projektas su operos soliste Diana Tiškovaite… Už išleistas ugdomąsias knygeles ikimokyklinukams ir pradinukams bei aktyvią visuomeninę veiklą jai įteikta 17-oji literatūrinė Reginos Biržinytės premija…

Karjeros koordinatorė

  Nomeda Statkienė