Galerija 2015-2016 m.m.



Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos baigiamasis mokslo metų renginys '16

Nuotraukas galite pamatyti čia: https://goo.gl/photos/nUGYtgRkRi86d9Sw9



Pradinukų išvyka į „trolių pasaulį“

Baigiantis mokslo metams visų  pradinių klasių mokytojos pakvietė savo  mokinukus apsilankyti pas miestelio gyventoją Jūratę Vielienę. Ši moteris per daugelį metų yra surinkusi didžiulę žaislų  trolių  kolekciją.

Mokiniai susidomėję klausė įdomiausių šeimininkės pasakojimų apie įvairiausius nutykimus renkant šiuos žaislus, apie tai, kuom troliai skiriasi nuo kitų žaislų, kaip juos atpažinti, kokioje šalyje jie atsirado pirmiausiai.

Smalsiai apžiūrinėjo pradinukai net 1360 skirtingų trolių. Tyrinėjo skirtumus, šurmuliavo ragaudami trolių saldainius ir įgijo puikios patirties , kaip reikia rinkti daiktų kolekciją, ją tinkamai pateikti ir saugoti.


mokytoja Marytė Mažeikienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Ekskursija po Žemaitiją

Gegužės 31 d. mūsų gimnazijos I g. klasės mokiniai vyko į geografinę edukacinę ekskursiją po Žemaitiją.

Per geografijos pamokas mokiniai mokosi apie Lietuvos gamtą, nacionalinius parkus ir gamtos paminklus. Šioje ekskursijoje jie galėjo viską pamatyti gyvai, taip pat susipažinti su turistų lankomomis vietomis.

Pirmas sustojimas Renavo dvare prie storiausios Lietuvos eglės, kurios amžius 150 metų, aukštis 36 metrai, skersmuo 1,24 metro.

Paskui autobusas pasuko link Barstyčių akmens, kuris turi du pavadinimus: Barstyčio arba Puokės. Šis akmuo yra pats didžiausias Lietuvoje ir net kelis kartus savo dydžiu pralenkia mūsų garsųjį Puntuką. Prie Barstyčio akmens mokiniai grožėjosi nuostabia gamta, nepabijojo užsiropšti ir ant pačio galiūno.

Toliau kelionė tęsėsi link Platelių miestelio ir ežero. Čia aplankėme storiausią Lietuvos uosį, vadinamą Raganos uosiu, kurio atsiradimas yra apipintas įvairiomis legendomis.


Geografijos mokytojas Zenonas Urbonavičius

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Pirmokai - aktyvūs projekto dalyviai

Nepaliaujamai sukasi laiko ratas. Būdami kartu daug ką atrandame, daug ką pažįstame, daug ką patiriame, sužinome. Norėdami pažinti pasaulį kaip nedalomą visumą, pirmokai aktyviai įsijungė į projektines veiklas.

Projekto "Pasaulis vaiko delnuose" tikslas - užtikrinti vaiko sėkmingą startą mokykloje, plėtoti pažinimą apie artimiausią aplinką, padėti suvokti, kad pasaulis yra platus ir įvairus. Veiklų temos tilpo vienoje vaiko rankutėje: "Štai ir aš" (mažylis), "Aš ir mano šeima" (bevardis), "Aš ir mano mokykla" (didysis), "Aš ir mano miestelis" (smilius), "Aš ir mano šalis" (nykštys). Mokiniai susipažino su mokyklos erdvėmis, piešė ir pasakojo apie save, savo šeimą, kūrė rankyčių plakatus, knygeles "Mes - pirmokai", "Mano šeima". Domėjosi miestelio istorijos faktais, kultūriniais objektais, gražiausiomis vietomis. Aplankė rašytojos kapą, Trolių namus. Noriai dalijosi įspūdžiais  apie aplankytas Lietuvos vietoves, susipažino su Lietuvos simboliais. Kruopščiai atliko kūrybines užduotis: piešė gražiausias gimtinės vietas, Gedimino ir Trakų pilis, mokėsi lietuvių liaudies dainų ir ratelių, sprendė kryžiažodžius.

Projekto ""Kalbančios raidės" tikslas - ugdyti mokinių komunikavimo, socialumo, kūrybiškumo, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas. Šio projekto veiklos buvo skirtos išmoktų raidžių įtvirtinimui. Mokiniai piešė, lipdė, kirpo, lankstė ir puošė raideles, surengė pagamintų raidžių parodėlę. Noriai mokėsi dainelių, žaidimų, eilėraštukų apie raides - ruošėsi Abėcėlės šventei. Kruopščiai ir atsakingai rašė išmoktas raideles lapelyje "Aš jau moku!",  papuošė ir su pasididžiavimu Abėcėlę įteikė savo tėveliams. Daug džiugių akimirkų, kūrybingumo džiaugsmo patyrė baigiamojoje projekto dalyje - šventės "Raidžių karalystėje" metu. Visi mokslai prasideda nuo abėcėlės. O pirmokai per šiuos mokslo metus pasiekė daugiausia: jie pažino raides, išmoko skaityti, draugauti…

Projektų metu mokiniai plėtojo emocinę, kultūrinę patirtį, gilino žinias apie aplinkinį pasaulį, mokėsi jame atitinkamai elgtis ir vertinti visa, kas juos supa. Ugdėsi kūrybiškumą, mokėsi bendradarbiauti su savo bendraamžiais ir bendraminčiais.


Pradinių kl. mokytoja J. Vainauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA

Gražią, šiltą, margaspalvę birželio 1-ąją Tryškių darželio ikimokyklinės ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ vaikučiai pasitiko nerūpestingą vasarą, kuri prasidėjo linksma švente – Tarptautine vaikų gynimo diena.

Visi vaikai skubėjo į darželio kiemą nešini spalvotais balionais, muilo burbulais, vėjo malūnėliais, kreidelėmis bei kamuoliais. Vaikai tarpusavyje rungėsi kas išpūs daugiau muilo burbulų.

Ilgai nelaukę, mažieji darželio išdykėliai suskubo spalvotomis kreidelėmis dabinti kieme esančias plyteles. Todėl ir šventei pasibaigus, kiekvienas praeivis iš įvairiomis spalvomis pasidengusio kiemo galėjo numanyti, jog čia vyko smagi, vaikams skirta šventė.


Grupės auklėtoja Rasa Jazdauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Antrokų plaukimo pamokos

Mūsų gimnazijos pradinukai – antrokai ugdė atkaklumą siekdami kuo geriau išmokti plaukti. Nuo vasario mėnesio pradžios iki gegužės pabaigos vyko intensyvios plaukimo  pamokos „Ateities“ mokyklos baseine. Pasibaigus  šiems mokymams,  visiems mokiniams buvo įteikti pažymėjimai „Antrą klasę baigi, plaukti moki“ .

Finaliniame plaukime mūsų gimnaziją atstovavo  Paulina Gaubaitė, Kamilė Vaičiūtė, Dovydas Meinorius.

Visi antros klasės mokiniai gerokai saugesni lips į vandenį atostogų metu, gebės tinkamai elgtis prie ežero ,  jūros  ir  kitų vandens telkinių.


2 kl. mokytoja Marytė Mažeikienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Gegužės 30 d. gimnazijos aktų salėje vyko ketvirtokų mokslo metų užbaigimo šventė „Lik sveika, pradine...“.

Paruoštą atsisveikinimo programėlę parodė ketvirtokai, o šiek tiek vėliau prie jų savo linkėjimais, eilėmis ir šokiais prisidėjo 1-3 kl. moksleiviai. Skambant nuotaikingoms melodijoms, mokiniai linksmai sukosi ratelyje, dainavo.

Pasibaigus programėlei, ketvirtokų laukė svarbūs dokumentai – pradinio ugdymo baigimo pažymėjimai. Gimnazijos direktoriaus įteiktais pažymėjimais vaikai džiaugėsi ir didžiavosi, bet tuo pačiu jautė ir nerimą – atėjo laikas palikti pirmąją mokytoją ir žengti į penktą klasę.


Pradinių klasių mokytoja V. Sakalauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


 

Ak, kaip išvargina tie mokslo metai... o taip norisi bent dienelei ištrūkti ir pamatyti ką nors gražaus! Taip ėmė ir padarė 1-os, 2-os ir 4-os klasių mokiniai, paskutinę gegužės savaitę išvykdami trumpai pažintinei ir pramoginei kelionei į Šiaulius.

Ten mokiniai apsilankė prie Talkšos ežero, kur susipažino su vienu iš miesto simbolių –  geležine lape bei pasivaikščiojo po visai netoliese esantį energetinį labirintą. Mokiniai taip pat galėjo pasigrožėti tikruoju Saulės miesto simboliu – auksiniu berniuku ir išgirsti legendą apie jį.

Po susipažinimo su Šiauliais, moksleiviai nuvyko į „Atlantis cinemas“ kino teatrą ir nekantriai laukė sensacingo animacinio filmuko „Pikti paukščiai 3D“. Nuotaikingas ir šmaikštus filmukas taip patiko mažiesiems, jog kelionė namo buvo palydėta dainomis ir klegesiu.

Pradinių klasių mokytoja V. Sakalauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Susitikimas su baikeriais 

Gegužės 26 d. mūsų gimnazijos pirmokai ir antrokai, lydimi savo tėvelių, atskubėjo į susitikimą su Tryškių baikerių klubo ROAD BEARS baikeriais. Čia taip pat atvyko Radviliškio „Gražinos “ mokyklos  šešiamečių grupė, jų tėvai.

Baikeriai mielai sutiko pasidalinti  savo veiklos detalėmis su mažiausiais smalsučiais. Vaikai apžiūrėjo visas baikerių įsikurtas patalpas, paklausė pamokymų apie saugų elgesį gatvėje. Kiekvienas buvo pavėžintas motociklu. Vyko atkaklios virvės traukimo varžybos. Na, o galingų motociklų šeimininkai tuo metu dar ir karšta vakariene pasirūpino, visus – didelius ir mažus -  pavaišino.  Mums beliko tik nuoširdžiai padėkoti  už tokį puikų , įdomų susitikimą baikeriams bei mūsų gimnazijos tarybos pirmininkei Dianai Lopaitienei už gražią iniciatyvą


1 kl.  mokytoja Janina Vainauskienė,
2 kl.  mokytoja Marytė Mažeikienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Europos šalių maratonas
        

Vienas iš gimnazijos prioritetų yra bendravimas ir bendradarbiavimas bei gerosios patirties pasidalijimas su kitomis įstaigomis. Puikiai tai įgyvendinti pavyko minint Europos dieną Tryškių miestelio Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filiale. „Europos šalių maratonas 2016 “.  Miestelio viešosios bibliotekos vedėjos Janinos inicijuotame renginyje dalyvavo gimnazijos mokiniai, mokytojai bei kultūros centro darbuotojai. Susitikimo metu buvo išsamiai pristatyta Lietuvos kaimynė Latvija. Sužinojome apie šios šalies papročius, kuriuos pristatė gimnazijos mokinė Emilija bei jos mama. Klausėmės latvių kalba skaitomų eilėraščių bei patys bandėme užtraukti šia kalba dainą. Vaišinomės renginio šeimininkės Janinos paruoštomis latvių stalui būdingomis vaišėmis.

   Dėkojame už bendradarbiavimą veiklos partneriams. Išsamiau apie renginį skaitykite čia: http://www.kpbiblioteka.lt/lt/pradzia/2884-laipni-ludzam-latvija


Gimnazijos bibliotekininkė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Akcija „Valanda su knyga“
         Bibliotekų darbas pritraukti ir sudominti skaitytoją knygomis, todėl Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, kuri minima kasmet paskutinę balandžio mėnesio savaitę, inicijuota akcija „Valanda su knyga“. Gimnazijos pradinių klasių mokiniai valandą su knyga praleido skaitydami niūfaundlendų veislės šuniui Pūgai. Šuns šeimininkė Jurgita mokiniams papasakojo apie jos atsiradimą, nuotykius bei įvairius gebėjimus. Pūga yra terapinis šuo, todėl  geba klausytis, moka įsijausti, o svarbiausia nekritikuoja skaitančiojo. Sukurtoje jaukioje aplinkoje jaunieji skaitytojai pamiršo visas baimes ir nuoširdžiai kiekvienas atsidavė skaitymui. O skaityti buvo įdomu, nes knygelė buvo apie niūfaundlendų veislės šuniukų šeimynos nuotykius. Atsisveikindami mokinukai įsidrąsinę glostė Pūgą, o keletas jų net palydėjo iki mašinos.
                 Penktos bei septintos klasės mokiniai ir jų auklėtojos Rimantė ir Aušra taip pat prisijungė prie akcijos „Valanda su knyga“. Mokiniai klasės valandėlės metu pasikeisdami balsu skaitė pasirinktą knygą iš gimnazijos bibliotekos. Vėliau atliko kūrybinę užduotį, kurios metu turėjo padaryti skaitytos knygos reklaminį skirtuką. Pasinėrę į kūrybišką darbą prisiminė ne tik skaitytų knygų pavadinimus, bet ir jų autorius bei herojus. Vėliau skirtukai buvo eksponuojami gimnazijos bibliotekoje.  
          Akcijos metu siekta ne tik skatinti skaitymą, bet ir ugdyti mokinių kūrybiškumą bei bendruomeniškumą.


Gimnazijos bibliotekininkė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Trečiokų išvyka

Gegužės 18 d. 3 klasės mokiniai ir mokytoja apsilankė Telšių Žemaičių muziejuje „Alka“, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Puodų lipdymas“. Užsiėmimą vedė bibliotekininkė-archyvarė Vitalija Kanapackytė, kuri pasidžiaugė jau įgytomis mokinių žiniomis apie molio savybes.

Vaikai susipažino su seniausiu lietuvių amatu puodininkyste. Stebėjo archeologinius pavyzdžius, molio dirbinių ornamentiką. Kiekvienas nekantravo savo rankose sušildyti molį ir nulipdyti savitą darbelį.

Po edukacinio užsiėmimo mokiniai stebėjo muziejaus ekspoziciją. Susipažino su Žemaitijos istorijos raida, žmonių buitimi, stebėjo įspūdingą meno kūrinių kolekciją, aplankė gamtos skyrių.

Pradinių klasių mokytoja Vilma Zamarienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Klasės valandėlės su Telšių jaunimo centro savanoriu

              Balandžio 13 d. mūsų gimnazijoje lankėsi Telšių jaunimo centro savanoris Jemal Bortsvadze iš Gruzijos. Jis 8-12 klasių mokiniams vedė klasės valandėles anglų kalba apie sveiką gyvenseną ir savanorystę. Vyresnių klasių mokiniai pakankamai aktyviai įsitraukė į bendrą veiklą ir noriai atliko jiems skirtas užduotis.

            Džiaugiamės turėję galimybę paįvairinti klasių valandėles vyresnių klasių mokiniams.
Anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



Gegužės 30 d. 10 val. kviečiame į Mokslo metų užbaigimo ir Paskutinio skambučio šventę
„Lik sveika, pradine“

Ketvirtokai

Pirmokų abėcėlės šventė

2016m. gegužės 18d. Tryškių L.Pelėdos gimnazijos pirmokams – ypatinga diena. Su jauduliu ir nekantrumu jie laukė Abėcėlės šventės. Į aktų salę sugužėjo tėveliai ir visi norintys pasidžiaugti pirmokų pasiekimais.

Pasipuošę “Raidžių karūnomis” vaikai dainavo daineles, šoko, deklamavo eilėraščius apie kiekvieną abėcėlės raidę.

1 klasės mokytoja Janina Vainauskienė auklėtiniams atminimui padovanojo prasmingas knygeles „Tavo sėkmės kelias“, pirmaklasio pažymėjimus. Palinkėjo vaikams augti, siekti ir tobulėti.

Pirmokų tėveliai atsidėkodami vaikams už pastangas ruošiantis Abėcėlės šventei įteikė po padėką ir mažą dovanėlę, o mokytojai dėkojo už kantrybę, suteiktas žinias ir vaikų skatinimą kurti ir tobulėti.

Klasėje vaikų laukė vaišių stalas, siurprizai, tėvelių – vaikų piešti portretai, pačių vaikų pagamintos gėlės.

         Už gražią, šiltą Abėcėlės šventę pirmokų tėveliai nuoširdų AČIŪ taria: klasės mokytojai Janinai Vainauskienei, už skambią muziką – mokytojai Loretai Bogužienei, už puošnią sceną - mokytojai Nomeda Dužinskaitei – Statkienei, taip pat Kęstučiui Labanauskui.

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Išvyka į Saugaus eismo klasę

Šaltoką ir darganotą gegužės 16 rytą, I klasės moksleiviai kartu su mokytoja Janina Vainauskiene ir palydinčiomis mamomis Romena ir Jurgita, išvažiavo į Mažeikių rajono policijos komisariate esančią Saugaus eismo klasę, kad sustiprintų turimas žinias apie saugų eismą, bei suvoktų eismo dalyvių atsakomybę vieni prieš kitus.

Su smalsiomis ir švytinčiomis akimis, lydimi bendruomenės pareigūnės Violetos Grigaitienės,   pasivaikščiojome ir apžiūrėjome komisariato teritoriją, areštinę, šaudyklą, vaizdo kamerų stebėjimo kabinetą.

Visi likome sužavėti Mažeikių rajono policijos komisariate įkurtu muziejumi, jame esančiais eksponatais. Berniukai ypač domėjosi ginklais.

Nekantraudami aplankėme ir mūsų pagrindinį tikslą- Saugaus eismo klasę. Moksleiviai kartu su Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio specialistu Remigijumi Stonkumi  diskutavo apie saugų elgesį kelyje,  reikalingas apsaugos priemones, šviesoforų ženklų reikšmes. Vaikai žinias įtvirtino ir praktiškai: visiems teko vaikščioti per perėjas,  vairuoti mašinytes vadovaujantis kelių eismo taisyklėmis, mergaitės išbandė paspirtukus ir apsaugines priemones.

Patenkinti, geromis nuotaikomis ir su dainomis grįžome į Lazdynų Pelėdos gimnaziją. Moksleiviai dar kartą pasitikrino žinias apie saugų elgesį kelyje. Ypač tai aktualu prieš artėjančią vasarą-atostogų metą!

Mes stengiamės būti saugūs !

http://telsiai.policija.lt/?q=node/10352

                       Jurgita Žabaliūnaitė,
I kl.mokinio Svajūno Darijaus Dapšio mama

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos II klasės mokiniai, įkvėpti biologijos mokytojos Julijos Bytautaitės ir jos kolegų, užsibrėžė tikslą: atsibusti trečią valandą ryto ir pro tankų rūką rasti artimiausią kelią Varnių regioninio parko link.

Atvykę visi norom nenorom turėjome elgtis kuo tyliau: rezervate gyvenantys į Raudonąją knygą įrašyti paukščiai labai baugūs, nemėgsta žmonių dėmesio. Prie parke tyvuliuojančio Stervo ežero pasisekė išgirsti kirų, gegučių, strazdų, suopių, tetervinų, perkūno oželių, ančių, pempių balsus. Suklusome atpažinę didįjį baublį, kurio tikrai savo kieme neišgirsi.

Kita mūsų ekspedicijos kryptis – „Natūra 2000“ buveinių - Debesnų botaninio tako ir Lūkšto ežero pusėn. Šis ežeras ypatingas tuo, jog tarsi jūra išplauna tikrus gintaro gabalėlius į krantą. Deja, mes lietuviško aukso neradome, bet nenusiminėme ir tęsėme pažintinę kelionę.

Paslapties rūku apgaubta aukštapelkė. Nebūčiau pagalvojęs, jog po plona kerpių, samanų ir žolių kuokštų uždanga gali slypėti dar iki šiol neišmatuoto gylio akivarai, ant kurių užlipę galėjome pražūti. Tačiau mes rinkomės saugų ėjimo būdą - lentomis išklotus takelius, vingiuojančius tarp klampių gelmių. Kiek tik užmatė akys – visur augo mažytės pušelės. Jei slysdamas nuo medinio takelio įsikibtum į tokią pušelę, turbūt nusineštum į duburį kartu ir ją. Kadangi liūliuojančioje pelkėje žemės maža, medžiams nėra kur tvirtai įsišaknyti, todėl per keliasdešimt metų medžiai išauga vos kelių metrų aukščio, kamieno rievės tankumas it slieko – geriau į tokį nesikibti.

Ko išmokom? Tyloje išgirsti, rūke pamatyti. Sekti, užuosti ir - svarbiausia- gėrėtis natūralia gamta bei joje kunkuliuojančiu gyvų organizmų gyvenimu.

                       II  klasės mokinys Vytautas Tomkevičius

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Konferencija „Dievo Gailestingumas mano gyvenimo kelyje“
Balandžio 26 dieną III gimnazinės klasės mokinės Brigita Balsyte ir Akvilė Ubartaite kartu su tikybos mokytoja Kristina Dargevičiene vyko į Telšių „Atžalyno“  pagrindinę mokyklą. Ten vykusioje konferencijoje  „Dievo Gailestingumas mano gyvenimo kelyje“ skaitė pranešimą. Renginyje  dalyvavo  ne tik Telšių rajono mokyklų atstovai, bet ir svečiai  iš Gargždų bei  Šilutės. Po konferencijos visi pasivaišino saldžiomis vaišėmis.


III gimnazinės klasės mokinė Alvyda Libikaitė

Posmai rašytojai

Sugrįžimas

Stingdantis šaltis ir sniego verpetai.

Be motulės prabėgo našlaitėlių metai.

Tamsoje žiburys, ten langelis,

Už jo židinys, virš jo kabo samtelis.
 

Ilgesys širdyje. Ir darbai nesibaigia.

Neteisybė , skriauda – varguolėlių dalia.

Baugus šauksmas gelmėj iš vandens...

Švelni mamos ranka plaukus kedens...

Gintas Sakalauskas

Lazdynų Pelėdai (akrostichas)
 

Lai atgarsiai dūdelės mano skleisis,

Aukštyn kils muzika gaili.

Zylutė giesmę suoks lazdyne

Dar nežinodama atomazgos liūdnos. Sako,

Yra tokia graudi istorija, kuri

Nurimt neleidžia širdžiai,

O nerimas garsu tošelės vis klajos...
 

Po medžiu atgulsiu amžiams pailsėti.

Erdvę paukščio mostai sukarpys.

Lyg lietus į langą belsiuos:

Ė! Ar skaitot dar mane?

Dar aš čia...

Aš visad liksiu čia. Netilsiu...

Deimantė Venskutė
 

Vargo dalia

Stiklinėj verandoj žaibuoja pernakt.

Stikluose atsispindi klėtelė.

Ten vargo skrynios prikrautos.

Vargeliai šakojo.

Vargeliai lapojo.

Vargeliai varteliuos žydėjo-

Klajūnės dalią lydėjo.

Rimo, nurimo, parimo.

Tik vėjas gimtuosiuos arimuos

Lyg nėrinius vargą sunėrė,

Baltais knygų lapais

Skaudžius likimus mums atvėrė.

Monika Mačiutė

                   


NACIONALINĖ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ MAŽŲJŲ AKIMIS

Balandžio 23-29 dienomis jau šešioliktą kartą Lietuvoje buvo minima Bibliotekų savaitė. Šiemet ji neeilinė, nes 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais. Šiųmetės Nacionalinės bibliotekų savaitės, kaip ir visų Bibliotekų metų, moto – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“.

Ankstyvą penktadienio rytmetį, darželio ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikučiai linksmai šurmuliuodami nepraleido progos apsilankyti Tryškių bibliotekoje. Bibliotekoje vaikučių laukė staigmena – pasekti pasakas atvyko pasakų Bobutė. Mažieji klausėsi Bobutės skaitomų kūrinėlių, buvo sužavėti pasakėle „Dangus griūva“, kadangi šitą pasaką jiems sekė pati pasakų knygelė.   

Po skaitymų, pasakų Bobutės paprašyti, vaikai nepraleido progos parodyti, ko išmokę: raiškiai ir vaizdžiai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles. Pasakų Bobutė dėkojo vaikučiams už jų drąsą ir sumanumą, atsisveikindama vaišino pasakiškaisiais saldumynais...

                        Grupės auklėtoja Raimonda Valiuvienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


MAMYČIŲ DIENOS ŠVENTĖ „TAU, MAMYTE“

Gegužė – nuostabiausias metų mėnuo, o su juo atkeliauja gražiausia ir šilčiausia pavasario šventė – Motinos diena.

Šiltą ir saulėtą balandžio 27-osios popietę, gausiai susirinkusias Mamytes sveikino patys mažiausieji – ikimokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikai. Mažieji, šventiškai pasipuošę ir džiugiai nusiteikę, dovanojo savo Mamytėms pačius gražiausius pasirodymus: deklamavo eilėraščius, šoko, dainavo. Mažųjų akelės švytėjo iš laimės ir pasididžiavimo, kai teikė savo Mamytėms su meile padarytus atvirukus ir pavasarinių gėlyčių žiedelius.

Po šiltos ir linksmos programėlės, visi vaišinosi gaiviomis vaisių sultimis ir šventiniu pyragu. Tikimės, kad puiki ir pakili nuotaika lydės Mamas ne tik pirmąjį gegužės sekmadienį, bet ir visus metus.

                        Grupės auklėtoja Raimonda Valiuvienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Pamoka kitaip „Šviesos nešėjos atminimui“

Visa mūsų gimnazijos bendruomenė balandžio 15 d. pagerbė rašytojos klasikės Lazdynų Pelėdos (Sofijos Pšibiliauskienės) atminimą.

Šviesus rašytojos kūrybos ir visuomeninės veiklos palikimas padeda gimnazijai žengiant savitumo link.

                        Virginija Jokubauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Saulelė pašaukė pavasarį

Balandžio 8 d. mūsų gimnazijos devintokai vyko tvarkyti Paragių dvaro sodybą. Pasivaikščioję parko takeliais, kuriais prieš kelis dešimtmečius vaikščiojo seserys rašytojos, pasivadinusios Lazdynų Pelėdos vardu, kibo šluoti, grėbti pernykščius lapus, nešioti nupjautas medžių šakas, į krūvas krauti šiukšles. Visi triūsė smagiai nusiteikę, tad sodybos vaizdas gražėjo beregint.

Atokvėpio valandėlę buvo malonu pasigėrėti bundančia po ilgos žiemos gamta, tuo, kaip pavasaris dovanoja saulę ir šilumą, „iš numirusių šaukia žoleles“, brandina medžių pumpurus, erdvę pripildo parskridusių paukščių giesmėmis. Gamtos grožybės paskatino apsidairyti akyliau: paieškoti pavasario ženklus nusakančių ... personifikacijų. Personifikacija (įasmeninimas) – daiktų, gyvosios ir negyvosios gamtos sudvasinimas. Štai kiek personifikacijų, pabirusių dvaro alėjose, pavyko rasti: medžiai pabudo, saulė nusišypsojo, debesys prabėgo, saulutė krosnį užkūrė, lietutis verkia, snaudžia parkas, vėjas glosto, pumpurai dar miega, medžiai užsidės žalius perukus, vėjas supyko, keliasi žolė, rūkas šliaužia, gėlės atsimerkia, paukščiai kalbasi, pumpurai tyli, tvenkinys nusimetė krikštolinę paklodę, bangelės bėga, vėjas šukuoja žolei plaukus, žiedai juokiasi...

Pabandę pajusti ir išgirsti pavasarį, iš užrašytų personifikacijų nusprendėme kurti miniatiūras. Štai kaip savo įspūdžius perteikė Viltė Venskutė:

„Ak, pavasaris! Gražiausias metų laikas, kai mintys skrajoja po žėrinčių vaizdų pasaulį, kupiną gėrio ir taurumo.

Linksma ir gera, kai pro melsvą debesėlio kraštą šypsosi saulutė. Jos spinduliai skverbiasi pro šakas ir glosto žemę. Parkas dar snaudžia. Jis tuoj pasipuoš nauju lapų apdaru. Žolė patiesia smaragdinę paklodę po kojomis. Gėlės atmerkia akeles ir nustebusios žiūri, kaip dar nuogomis šakomis mojuoja paslaptingi medžiai. Kvapnūs žiedeliai šypsosi ir liūdėt neleidžia atskridusioms darbštuolėms bitėms. Saulės zuikučiai gaudo tvenkinio paviršiumi nuraibuliuojančias, nubėgančias bangeles. Šiltas vėjelis švelniai glosto plaukus.

Viskas džiugina ir gaivina širdį. Norisi sušukti vėjui: „Gyventi gera! Tiek laisvės gali pajusti tik gamtoje, jos grožis papuošia širdį.“

                       Virginija Jokubauskienė


Gamtos mylėtojų išvyka į Žvėrinčių

2016 m. kovo 31 d. gimnazijos gamtos mylėtojai išvyko į Žvėrinčių, kur kartu su „Atžalyno“, Viešvienų, Kaunatavos mokyklų ir Vaikų globos namų mokiniais dalyvavo inkilų kėlimo šventėje. Šventę pradėjo Telšių miškų urėdijos saugos darbų inžinierius Justinas Norvilas. Jis pasidžiaugė mokinių sukaltais nameliais paukščiams ir nurodė, kur juos kelti. Mūsų mokyklos mokiniai padarė 30 inkilėlių, kuriuos, padedami Ubiškės girininkijos girininko pavaduotojo Petro Mažeikos, įkėlė į medžius, augančius šalia stumbryno.

Visi, dalyvavę šiame renginyje, buvo pavaišinti arbata ir gardžiais pyragaičiais.

http://gamta.lrytas.lt/fauna/zverinciuje-moksleiviai-iskele-daugiau-kaip-100-inkilu.htm

                       Aušra Adomaitienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


8 - 11 klasių rajono anglų kalbos konkursas

Balandžio 5 d. Telšių savivaldybės salėje mūsų gimnazijos 8-11 klasių mokiniai Skaistė Kairytė, Kamilė Kražauskaitė, Indrius Zerveckas, Gintas Sakalauskas ir Vytautas Tomkevičius dalyvavo rajono anglų kalbos konkurse, kuriame parodė savo anglų kalbos įgūdžius paraidžiui sakydami angliškus žodžius.

Renginyje dalyvavo Telšių rajono meras Petras Kuizinas, Telšių švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė, atstovė iš Amerikos ambasados Frances Rauland bei Telšių jaunimo centro atstovė Inga Nagytė.

Dėkojame savo mokiniams už pasiruošimą ir nuoširdžiai sveikiname II gimnazinės  klasės mokinį Vytautą Tomkevičių, kuris nenusileido miesto gimnazistams ir užėmė II vietą bei džiaugėsi prizininkams skirtomis atminimo dovanomis.

http://vilnius.usembassy.gov/news-events/contest-in-telsiai.html.

                       Anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Žemės ir Vandens dienoms paminėti skirti renginiai 

Kovo 16-ąją Lazdynų Pelėdos gimnazijos aštuntokų komanda dalyvavo rajoniniame  konkurse „Vanduo - gyvybės šaltinis", kuris vyko Telšių „Kranto“ progimnazijoje, kuriame mūsų moksleiviai turėjo puikią progą pasitikrinti turimas žinias ne tik biologijos, bet ir geografijos bei lietuvių kalbos srityse.

Kovo 17-ą dieną Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje vyko Vandens ir Žemės dienoms paminėti skirtas renginys, kurio metu pranešimą  apie vandens išteklių situaciją Lietuvoje bei pasaulyje pristatė II gimnazinės klasės mokinys Vytautas Tomkevičius.

Susirinkę dalyviai  turėjo puikią progą dalyvauti vandens degustacijoje. Nustebote išgirdę, jog galima degustuoti vandenį? Sakysite: juk jis beskonis ir bekvapis! Užmirškite šį stereotipą, nes geriamas vanduo, kuris yra svarbiausias mūsų Žemės komponentas, įeinantis į visų gyvų organizmų sudėtį, yra įvairaus skonio ir kvapo. Renginio dalyviai balsavo, kuris vanduo galėtų būti tituluojamas skaniausiu ir neskaniausiu. Rezultatai parodė: skaniausias vanduo - iš Vytauto namuose esančio gręžinio, o neskaniausiu tituluotas "Borjomi", natrio hidrokarbonatais prisotintas vanduo.

Renginio metu vyko viktorina, kurios metu buvo renkamas ekologiškiausias mokinys. Juo tapo šaunusis gimnazistas Antanas Tamošauskas.

Ačiū mokytojoms Daliai Ramančiauskienei bei Danutei Liutikienei už pagalbą, ačiū Vytautui ir visiems dalyvavusiems!

Išsaugokime gamtą ateities kartoms!

                       Biologijos mokytoja Julija Bytautaitė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Saugaus eismo renginys

Kovo 4 d. 3-4 klasių mokiniai  dalyvavo saugaus eismo renginyje „Būk saugus eismo dalyvis“, kuris vyko Telšių techninės apžiūros centre .Visus pasitiko žymusis kelių policijos padėjėjas Amsis. Renginį vedė LRT TV laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ vedėjas Valdas Vilūnas .

Techninės apžiūros centre specialistas pademonstravo, kaip vyksta automobilio techninė apžiūra, su mokiniais aiškinosi, kada automobilis saugus.

Vėliau Amsis visus pakvietė į salę, kur vyko saugaus eismo pamokėlė. Su mokiniais bendravo naujos knygutės „Kelių eismo taisyklės vaikams“ autorė Aistė Dijokaitė.. Mokiniai pakartojo kelio ženklus, saugaus eismo reikalavimus dviratininkams ir pėstiesiems, atliko praktines užduotis.

Džiugu, kad mokiniai grįžo su prizais, pilni įspūdžių, o svarbiausia – bus saugesni gatvėje.

                       Pradinių klasių mokytoja Vilma Zamarienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Haiku ryto tema

Šiemet Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė vaikus iki 14 metų dalyvauti Pasaulio vaikų haiku konkurse ( tema „Rytas“). Mūsų gimnazijos septintokai panoro išbandyti savo kūrybinę sėkmę – kūrė haiku ir meniškai juos apipavidalino. Aštuoni darbai išsiųsti į Vilnių. Konkurso rezultatų dar teks ilgai laukti. Jie bus skelbiami tik birželio mėnesį.

       Būti įvertintam yra svarbu. Bet dar svarbiau – pastanga save išreikšti, pajusti kūrybos kibirkštėlę. Haiku – trumpiausia pasaulyje poetinė forma, tradiciškai susidedanti iš trijų eilučių: po penkis, septynis ir penkis skiemenis kiekvienoje. Tai Japonijoje gimęs žanras, leidžiantis paprastomis poetinėmis priemonėmis perteikti giliausius jausmus ir atradimo nuostabą, ypatingų akimirkų gamtoje pojūtį. Atrodo, jog ši poetinė technika puikiai pakluso mūsų septintokams. Darbų parodėlė surengta ir lietuvių kalbos kabinete.

                       Virginija Jokubauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Dailyraščio konkursas

Kovo 8 dieną pradinių klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse „Mano Lietuva“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Skirtingus dailyraščio tekstus apie Lietuvą rašė  1-4 klasių mokiniai. Baigus rašyti ir iliustravus tekstus piešiniais, buvo surengta dailyraščio darbų parodėlė.  

Mokytojos pasidžiaugė, kad ugdytiniai noriai dalyvavo renginyje, taip parodydami patriotiškumą ir meilę Lietuvai. Už tvarkingiausią ir taisyklingiausią rašyseną mokiniai buvo apdovanoti Padėkos raštais, paskatinti Padėkomis.

                       Prad. kl. mokytoja J. Vainauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Džiaugiamės Dianos pergalėmis     Mūsų gimnazijos 9 klasės mokinė Diana Tomkutė šiemet ir vėl demonstruoja atkaklų sportinį ryžtą ir tai, kad sunkių treniruočių metu išlietas prakaitas nenuėjo veltui. Pasiektos tikrai įspūdingos pergalės.

Diana dalyvavo Garliavoje vykusiose Europos čempionato svarsčių kilnojimo varžybose ir iškovojo III vietą.

Atvirose svarsčių kilnojimo varžybose „Sūduvos taurė – 2015“, vykusiose Marijampolėje, sportininkė buvo antra. Tokią pat aukštą antrąją vietą Diana laimėjo ir Šaukėnuose vykusiose mokyklų tarpzoninėse svarsčių kilnojimo (jaunių iki 63 kg svorio kategorijoje) varžybose.

Dar įspūdingesnės pergalės pasiektos 2016 m. vasario 27 d. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje vykusiose IV Lietuvos svarsčių kilnojimo čempionato ilgo ciklo rungtyse. Diana užkopė ant aukščiausios pakylos – mergaičių ir merginų kategorijos rungtyse buvo pirma, o moterų – antra.

Sveikiname ir linkime ateityje laimėti dar daug tokių pergalių.





9 klasės auklėtoja Virginija Jokubauskienė


Rašytojos Lazdynų Pelėdos-Sofijos Pšibiliauskienės 90-ąsias mirties metines mūsų gimnazija paminėjo bendru renginiu su muziejaus darbuotojais: https://www.facebook.com/paragiudvaras/posts/676268295845476


Šviesos nešėjos atminimas

Prieš 90 metų (1926 m. kovo 15 d.) Paragiuose mirė lietuvių literatūros klasikė Sofija Pšibiliauskienė - Lazdynų Pelėda. Tryškių miestelio kapinės tapo rašytojos amžino poilsio vieta.

Paragiai ir Tryškiai buvo ta erdvė, kurioje gyveno, dirbo, kūrė ir aukojosi taurioji idealistė. Iš čia po Lietuvą sklido jos paprastų, bet tuo metu aktualių idėjų aidai, ragindami, skatindami sklaidyti tamsumas, mažinti vargą, susiremti su ydomis.

,,Tegu puošia jus ne išorė – šukuosena, aukso gražmenos ir ištaigingi drabužiai, - bet žmogaus širdies slaptuma: nesugadinta, švelni ir taikinga dvasia, kuri brangi Dievo akyse“. Šios eilutės iš ,,Naujojo Testamento“ apaštalo Petro pirmojo laiško korintiečiams bene vaizdžiausiai apibūdintų tuos rašytojos Sofijos bruožus, kurie spinduliuote spinduliavo, apgaubdami atjautos ir artimo meilės lauku kaimo šviesuolius, sunkiai besiverčiančius ir paramos reikalingus gyvenimo pavargėlius, apie kuriuos rašytoja yra prasitarusi: ,,Žvilgsnis atsiremia į tą, kur savo gyvenimo labiausiai nekenčia, kur savo užgimimą laiko nelaime ir savo gyvenimo lapus norėtų sudegint ir išbarstyti pavėjui...“ Laimei, neišbarstė, nes kūrėjos talentas pro liūdesio gelmes matė ir surinko mažų gyvenimų sopulius, skausmo ir reto džiugesio šukes.

Po daugelio metų tarsi iš naujo peržiūrimos ir perkainojamos tautos ir kuriančio žmogaus vertybės. Šalia šviesą nešusios kūrėjos literatūrinio palikimo pastatoma ir atveriama dar viena lobių skrynia – jos gilus humanizmas, idealų paieška, savita, pasiaukojimu ženklinta gyvensena. Ir nežinai, kurios skrynios turinys yra vertingesnis tiems jos kūrinių skaitytojams, kurie siekia suvokti žmogaus būties dramatizmo peripetijas, bando išsaugoti savo prigimties aukso grynuolį.

Nesustodamas sukasi laiko ratas: šalia rašytojos Tryškių kapinėse atgulė ją pažinoję ir saugoję šviesų atminimą žmonės. Muziejuose liko užrašyti jų prisiminimai. Rašytojos kapas dažnai puošiamas gyvų gėlių žiedais, lankomas tryškiečių ir iš visos Lietuvos atvykstančių jos talento gerbėjų. Kapą prižiūri ir puoselėja mokytoja Elena Ostrauskienė, gimnazijos mokiniai, Tryškių seniūnija. Saugoti ir įprasminti Sofijos Pšibiliauskienės atminimą įpareigoja tai, kad mūsų gimnazija pavadinta jos ir sesers vardu (Lazdynų Pelėdos pseudonimu pasirašinėjo dvi seserys Ivanauskaitės: Sofija Pšibiliauskienė ir Marija Lastauskienė). Kasmet rugsėjo mėnesį pagerbiamas rašytojų atminimas: organizuojami įvairūs renginiai, mokiniai skatinami skaityti rašytojų kūrinius, semtis kilnių idėjų, lankomas Paragiuose esantis muziejus. Turbūt prasmingiausias atminties žiedas pražysta tada, kai mokiniai bando savarankiškai interpretuoti Lazdynų Pelėdos kūrinius, kurti iliustracijas, rašinius ar eilėraščius.

Kovo 15 dieną minėjome Sofijos Pšibiliauskienės 90-ąsias mirties metines: dėjome gėles ir degėme žvakutes ant rašytojos kapo, skaitėme ir aptarėme kūrinių ištraukas, dedikavome jai savo kūrybinius bandymus.

Stovėdami prie Rašytojos kapo suprantame, jog turime prieš ką žemai nulenkti galvas.

Ramybė nusileidžia

Lyg malda

Ir nugula lėtai

Po tavo kojų.

 

Virginija Jokubauskienė  


7-8 klasių anglų kalbos olimpiada

Kovo 8 d. Telšių ,,Ateities‘‘ pagrindinėje mokykloje įvyko rajono  7-8 klasių anglų kalbos olimpiada.

Dėkojame mūsų gimnazijos   mokiniams  Dominykui  Andručiui, Rokui Paulauskui, Artūrui Martinavičiui ir Mantui Kobcevui už dalyvavimą.

 Džiaugiamės visų mokinių pasiektais neblogais rezultatais ir nuoširdžiai sveikiname olimpiadoje

1 vietą užėmusį Roką Paulauską.

                        Anglų kalbos mokytoja Loreta Bogužienė 



5-6 klasių rajono anglų kalbos konkursas „SPELLING BEE

Vasario 4 dieną Telšių „Germanto“ pagrindinėje mokykloje mūsų gimnazijos 5-6 klasių mokiniai Emilija Lopaitytė, Mykolas Maneikis, Aistė Simonavičiūtė, Kamilė Pilvinytė, Martynas Vilniškaitis ir Andrius Kobcevas dalyvavo rajono anglų kalbos konkurse „SPELLING BEE“, kuriame ne tik išbandė savo jėgas paraidžiui sakydami angliškus žodžius, bet ir gebėjimą susikaupti stresinėje situacijoje kalbant prieš auditoriją.   

                      Džiaugiamės savo mokiniais, kurie noriai išbando save vis naujoje veikloje ir priima jiems mestus iššūkius anglų kalba.


Anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežienė

9-10 klasių rajono anglų kalbos konkursas

Vasario 1 dieną I ir II gimnazinių klasių mokiniai Indrius Zerveckas, Juozas Girtas, Vytautas Tomkevičius ir Eimintas Šemeta atstovavo mūsų gimnazijai rajono anglų kalbos konkurse. Reikėjo rašyti atsiliepimą apie matytą filmą, pristatyti monologą pagal pateiktą temą ir kalbėti dialogu su burtų keliu į porą parinktu mokiniu. 

                      Dėkojame mūsų gimnazijai atstovavusiems mokiniams ir nuoširdžiai sveikiname 3 vietą konkurse užėmusį Indrių Zervecką.

                        Anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežienė 


Šventinė popietė darželyje „Žiemos išdaigos“

Sausio 21 dieną, gausus tėvelių būrys sugužėjo darželin. Ten mažųjų darželinukų bei jų tėvelių laukė svečias iš tolimosios žaliojo raisto girios – padūkėlis kiškis Ptolomėjus.

Po ilgos kelionės sušalęs kiškis paprašė vaikų su juo pažaisti ir taip padėti jam sušilti. Mažieji darželinukai kartu su kiškiu atliko įvairias mankšteles, šoko ratelius ir dainavo daineles. Kad nesušaltų ir tėveliai, vaikučiai paragino juos įsijungti į bendrus žaidimus. Kiškis Ptolomėjus ir vaikučiai išmokė tėvelius šokti kiškių šokį, užmerktomis akimis piešti besmegenį ir daug kitų įvairiausių žaidimų.

Pasisvečiavęs ir sušilęs kiškis Ptolomėjus dėkojo vaikučiams ir jų tėveliams už smagiai praleistą laiką ir gerą nuotaiką. Vaikučiai džiugiais šūksniais išlydėjo linksmuolį Ptolomėjų, kuris pažadėjo mus dar aplankyti.

                        Auklėtoja Raimonda Valiuvienė 

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


„Atmintis gyva, nes liudija“,
 2016 metai sausio 13 diena





Angelų savaitė
    Laikas prieš Kalėdas ypatingas – pradedame laukti stebuklo.  Tie, kas dalyvavo Angelų savaitėje,netikėtais  dalykais džiugino kitus ir  sulaukė staigmenų patys.




Avangardas

                Prieš gražiausias metų šventes, gruodžio 18 dieną, mūsų gimnazijoje vyko kasmetinis avangardinės mados šou ,, Žiemos-Kalėdų kolekcija“. Šio renginio organizatoriai- III gimnazinės klasės mokiniai. Susirinkę svečiai, renginio rėmėjai, mokytojai, mokiniai galėjo pasidžiaugti šventiniu renginiu, kuris praskaidrino Kalėdų laukimo nuotaiką. Renginio metu pasirodė „Kalėdiniai žaisliukai“, „ Žiemos skulptūros“, Grinčas, kuris norėjo pagrobti Kalėdas ir kitos kolekcijos. 5-8 klasių grupėje I vietą užėmė 8a klasės mokiniai, pristatę kolekciją tema: ,,Besmegeniai“. Nors sniego nebuvo, bet klasės pasirodymas buvo žiemiškai baltas ir linksmas. Vyresniųjų grupėje geriausiais buvo pripažinti mūsų abiturientai. Jie parodė, kad linksmiems lengviau keliauti į gražesnį rytojų.

            Nuoširdžiai dėkojame mūsų gimnazijos direktoriui, kuris įteikė renginio dalyviams nuostabią dovaną – kelionę. Dėkojame visiems už šypsenas ir gerą naujametinę nuotaiką.

                        III gimnazinės klasės mokinė Akvilė Ubartaitė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



Sveikas, Gruodi!

      Malonu Tave pasveikinti. Ilgai nesimatėme, bet pagaliau prasilenkėme, už savęs palikdami senuosius metus. Kokie Tau buvo šie metai? Turbūt geri? Gruodi, Tu tikriausiai svarbiausias mėnuo tarp savo brolių apaštalų. Tu atneši Kristaus gimimo šventę, suteiki daug džiaugsmo ir nuotaikingai pristatai mus Naujiesiems metams.

      Tavimi džiaugiasi visi: ir suaugę, ir maži. Puikiausia dovana, kurią tu dovanoji – atostogos. Labiausiai ja džiaugiasi mokiniai, nes galės pailsėti nuo žinių gausos ir nuoširdžiai pasilinksminti. Vyresnieji gerai supranta Tavo nešamos šventės prasmę: krikščioniškojo tikėjimo ištakas, kai šventos paslapties skraiste apgaubtą tylią Kūčių naktį Betliejaus tvartelyje gimsta kūdikėlis Jėzus. Apie tai mažieji sužino prie balto Kūčių stalo klausydamiesi senelių pasakojimų ar apsilankę bažnyčioje. Išaušęs Kalėdų rytas - pati didžiausia viso krikščioniškojo pasaulio šventė. Visus geros valios žmones iš Vatikano sveikina popiežius.

      Paskutinį Tavo, Gruodi, vakarą palydime senuosius ir žaižaruojančiais fejerverkais pasitinkame Naujuosius metus. Šį įspūdingą vakarą apmąstome išgyventus džiaugsmus, vargus ir patirtis. Praeitin tolstantys metai nepraeina be įsimintinų akimirkų: vieni būname išgirdę nepakartojamą baltosios gulbės dainą, kiti išskleidę sparnus skridome į savo vilties žvaigždę. O jei tik nuobodžiai mynėme šios žemės takelius, iš Naujųjų laukiame stebuklo. Šią naktį turbūt visi pasižadame stengtis būti geresni ir teikti džiaugsmo kitiems.

      Sudie, Gruodi. Svečiavaisi neilgai. Susitiksime ir vėl – kai mus aplankys kiti vienuolika Tavo brolių mėnesių. Iki! Lauksime, jog grįždamas Tu atneši mūsų vilčių ir svajonių išsipildymo Gausybės ragą.

I klasės mokinys Indrius Zerveckas




Pati gražiausia šventė

Metai greitai apsuko ratą. Rodos akimirksniu vėl priartėjo Kalėdos. Nekantriausiai jų laukė pradinių klasių mokiniai.

Ta proga mūsų mokykloje gruodžio 21 dieną įvyko šventinė popietė. Mokiniai su mamyčių, močiučių  pagalba pasipuošė besmegenių kostiumais, apsigobė eglių skraistėmis, tapo nykštukais. Laukdami džiugios šventės, visi pradinukai, padedant mokytojai Rimantei  Laurinavičienei, kantriai mokėsi bendrą šokį, kurį nuotaikingai pašoko Kalėdų Seneliui, savo tėveliams, kitiems „Ledo šalies“ personažams. Šventę  papuošė įdomūs žaidimai, negirdėtos dainelės, aktorių pajuokavimai,   Kalėdų Senelio dovanos... O svarbiausia - visus vaikus lydėjo nuoširdžios jų šypsenos!

                      Marytė Mažeikienė

pradinių klasių mokytoja

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


 

     2015m. gruodžio 10 d. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazistai pakvietė į baigiamąjį renginį Telšių rajono savivaldybėje  „ Mandagumas nieko nekainuoja, bet daug dovanoja“. Šios konferencijos tikslas- skatinti mokinius pozityviai mąstyti, kultūringai bendrauti, ugdyti mokinių gebėjimus kalbėti viešai bei dirbti grupėje. Rajono gimnazijų mokiniai pristatydami pranešimus užbaigė konferenciją, skirtą 16 dienų be smurto paminėti. Mes, III gimnazinės klasės mokiniai, skaitėme pranešimą „Kokios galimos netinkamo elgesio bendruomenėje, mokykloje priežastys? Kokie užsiėmimai skatina smurtą ir agresiją, pamirštant mandagumą?“       Džiaugiamės savo dalyvavimu ir patirtimi dirbant  ir pristatant  darbo grupių rezultatus, džiaugiamės ir Telšių krizių centro įteiktomis dovanomis ir padėkomis.

           Bendraudami su rajono mokyklų gimnazistais supratome, kad  visai nesvarbu, kur gyveni, kur mokaisi, nori jaustis saugiai, būti gerbiamas ir be patyčių gyventi ne savaitę, o metų metus.

Akvilė Ubartaitė


 

Mykolo sėkmė

Gruodžio pabaigoje Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas paskelbė Kengūros projektų Lyderių turo rezultatus. Mūsų gimnazijos 5 klasės mokinys Mykolas Maneikis, rašęs darbą anglų kalba apie savo augintinius – vėžlius, pateko į respublikoje geriausių autorių gretas ir yra apdovanotas projekto diplomu bei kelione į Berlyną.

Na, o 7 klasės mokiniui Dominykui Andručiui šiek tiek pritrūko sėkmės ir jam atiteko projekto padėkos raštas.

Dėkoju už pastangas ir džiaugiuosi mokinių kūrybiškumu.

Mykolo darbas

2015m. lyderių turo laureatai

Anglų kalbos mokytoja

Neringa Lemežienė


JAUNŲJŲ MIŠKO BIČIULIŲ SĖKMĖ 

2015 m. gruodžio 22 d. Telšių miškų urėdijoje vyko Telšių ir Plungės rajonų jaunųjų miško bičiulių kalėdinių–naujametinių puokščių ir kompozicijų kūrybinė laboratorija–konkursas 2015. Šiame konkurse dalyvavo mūsų gimnazijos  jaunieji miško bičiuliai. Jų sukurta puokštė laimėjo trečiąją vietą, o jos kūrėjai buvo apdovanoti saldžiu bei piniginiu prizu. Sveikiname nugalėtojus!

JMB vadovė
Aušra Adomaitienė


Kalėdinių puokščių ir kompozicijų paroda – konkursas
    Prieš Šv. Kalėdas mūsų gimnazija pasipuošė mokinių ir jų tėvelių sukurtomis kalėdinėmis puokštėmis ir kompozicijomis.  Aktyviausiai dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Iš viso buvo eksponuojami 38 darbai.
    Vertintojai rinkdami geriausias puokštes atsižvelgė į prieš tai pateiktas 5 nominacijas,  kuriose laimėjo:
•    „Darniausias kolektyvinis darbas“ – 3 klasės mokiniai;
•    „Puikiausias individualus darbas“ – 3 klasės mokinė Ugnė Žulkutė;
•    „Originaliausias sprendimas“ – 1 klasės mokinys Svajūnas Darijus Dapšys;;
•    „Puokštė, artimiausia Šv. Kalėdų dvasiai“ – 5 klasės mokiniai;
•    „Miško puokštė“ – 4 klasės mokinė Vėjūnė Savickaitė;
Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie dalyvavo ir prisidėjo prie mūsų gimnazijos puošimo.

                        Jaunieji miško bičiuliai ir Mokinių parlamentas 

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



   Edukacinio anglų kalbos  konkurso “Olympis 2015 - Rudens sesija“ rezultatai
Nuoširdžiai dėkojame nuolatiniams konkurso dalyviams ir sveikiname prizininkus!!!

                        Anglų kalbos mokytoja
Neringa Lemežienė

  ->->-> rezultatai<-<-<-   


Akcija „Parsineški Kalėdas į savo namus“

Gruodžio 18 d. gimnazijos jaunieji miško bičiuliai dalyvavo akcijoje „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Jos metu kartu su Tryškių girininkijos darbuotojais mokiniai miestelio aikštėje gyventojams dalino kvepiančias eglės šakas. Žmonės atėję jų pasiimti gavo ir jaunųjų miško bičiulių padarytą simbolinę dovanėlę – papuoštą kankorėžį, kaip padėką už meilę ir rūpestį gamtai. Juk vietoj eglutės papuošę jos šakas galime medį išgelbėti ir džiaugtis gyva žaluma ir kvapu.

Dalis papuoštų kankorėžių buvo perduota ir Ubiškės girininkijos darbuotojams, kurie eglės šakas dalino Telšių miesto gyventojams.

                                                          JMBB vadovė Aušra Adomaitienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   




    veikla Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje 

                      Šių metų popamokinė eTwinning veikla „Call Me Maybe“ („Gal paskambink“) skirta populiariausiems įrenginiams paauglių tarpe – mobiliesiems telefonams. Su nuolatiniais projekto partneriais iš Ispanijos Lugo miesto, Lenkijos Poznanės ir naujuoju projekto partneriu iš Ukrainos domėsimės paauglių išmaniųjų telefonų galimybėmis, jų paskirtimi bei šių įrenginių panaudojimo būdais.

                     Sekite mūsų veiklą tinklapyje https://twinspace.etwinning.net/13139/home 

 komandos nariai – 8a ir 8b klasių mokiniai: Rūta, Mantas, Agnė, Rimantė, Skaistė, Abrilė, Artūras, Laura, Gustė, Gerda, Karolina ir Odeta.

Anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežienė


  Kalbų Kengūros projekto Lyderių turas  

                      Praėjusiais mokslo metais Kalbų Kengūros projektas buvo itin sėkmingas mūsų gimnazijos mokiniams Mykolui Maneikiui (5 kl.), Rokui Paulauskui ir Dominykui Andručiui (7 kl.), Artūrui Martinavičiui (8b kl.) bei Indriui Zerveckui (I gimnazijos kl.). Jie surinko nuo 194 iki 200 taškų anglų kalbos Kengūros projekte, laimėjo Auksinės Kengūros diplomus ir šiais mokslo metais turėjo galimybę jėgas išbandyti Lyderių ture. Šio turo rezultatai bus paskelbti gruodžio pabaigoje.

                      Linkime sėkmės ir laukiame rezultatų!

Anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežienė


Emilijos sėkmė

 

Mūsų gimnazijos penktokė Emilija Lopaitytė, Ventos muzikos mokyklos mokinė, tapo  tarptautinio konkurso "Kaunas sonorum 2015" diplomante.

 Lapkričio 4-7 d. Kaune vyko III-iasis tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas "Kaunas sonorum 2015". Konkursas labai aukšto lygio - tarpusavyje varžėsi net 23 jaunieji pianistai iš aštuonių šalių. Komisijoje dirbo tokie muzikos korifėjai kaip fortepijono virtuozas profesorius Petras Geniušas (komisijos pirmininkas), Kauno filharmonijos vadovas docentas Justinas Kriepšta, Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas kompozitorius Vidmantas Bartulis.

Rita Masiulienė



Protų kovos Vilniuje

         Lapkričio 27 dieną IV klasės gimnazistai dalyvavome respublikinio projekto„2015 Europos metai vystymuisi: dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“, skirto Europos metams vystymuisi paminėti, protų kovų finale Vilniuje. Nors prizinės vietos nepavyko užimti, parsivežėme patirties ir daug įspūdžių. Užmezgėme pažintį su Lazdynų Pelėdos proanūkiu Daumantu Matuliu, kuris baigiamojoje renginio dalyje pristatė savo studijų JAV bei grįžimo į Lietuvą patirtį. Dabar docentas daktaras  D.Matulis yra Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto  Biotermodinamikos ir vaistų tyrimo skyriaus vadovas, vyriausiasis mokslo darbuotojas.

Pasibaigus renginiui aplankėme Taikomosios dailės muziejų, kur pamatėme parodą „Trys mados šimtmečiai“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos, taip pat „Prieš... ir po...“ Prano Gudyno restauravimo centre restauruotų kūrinių parodą. Pasidžiaugę originalia Kalėdų egle Katedros aikštėje, vakarą užbaigėme pasivaikščiojimu Gedimino prospektu ir diskusijų pilna kelione namo.

Rusnė Kučinskaitė

  Padėka Telšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijai   


Protų kovos gimnazijoje

Lapkričio 6 dieną gimnazija dalyvavo  respublikinio projekto  „2015 Europos metai vystymuisi : dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“, skirto Europos metams vystymuisi paminėti, veikloje.  Protų kovų klausimai apėmė Lietuvos ir Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politiką. Dalyvavo 8-12 klasių mokiniai.

Kovą laimėjo ketvirtokai gimnazistai, jie bus pakviesti dalyvauti Protų kovų finale Vilniuje.

Rita Masiulienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



Išvyka į Mažeikių gyvūnų globos namus

2015 m.  lapkričio 4 d. jaunųjų gamtininkų būrelio nariai aplankė Mažeikių gyvūnų globos namus. Norėdami padėti nelaimės ištiktiems gyvūnams gimnazijos mokiniai ir mokytojai per akciją „Tu jiems gali padėti“, kuri vyko spalio 5-23 d., surinko konservuoto ir sauso pašaro, popierinių rankšluosčių, paklotų. Šias dovanas ir nuvežėme beglobiams katinėliams ir šuniukams.

Mus pasitiko savanorė J. Ruškytė, kuri papasakojo, kad šiuo metu gyvūnų globos namuose gyvena apie 90 kačių ir keletas šuniukų. Pamatėme, kad gyvūnai yra prižiūrimi ir mylimi. Džiaugiamės galėję jiems padėti.


Dominykas Andrutis, 7 kl.

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Mūsų gimnazijos viešnios Bellos  Shirin  interviu BERNARDINAMS galite paskaityti čia: straipsnis

Apie mūsų renginį rašo ir TELŠIŲ ŽINIOS: straipsnis


Renginys, kur susitiko praeitis ir dabartis
     Spalio 23 dieną ne vienam Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos moksleiviui, miestelio gyventojui buvo proga atsigręžti į praeitį – vyko baigiamasis projekto „Žydai šalia mūsų“ renginys.
      Šiek tiek medžiagos apie kelių šimtmečių žydų gyvenimą miestelyje yra sukaupta gimnazijos muziejuje. Rugsėjo 23 – Holokausto Lietuvoje atminimo dieną – ne viena klasė lankėsi žudynių vietoje, veikė meninė instaliacija. Dar yra galima užrašyti senesniųjų tryškiečių atsiminimų, nors tokių žmonių, kurie patys prisimintų miestelio žydų gyvenimo detales, vis mažėja, o atmintis ne visada išlaiko esminius dalykus.
   Pavyko užmegzti ryšius su Bella Shirin - Tryškių prekeivio Belkės Šifrico palikuone, dabar gyvenančia Izraelyje. Džiaugiuosi, kad  pasinaudojome plačiais kultūriniais viešnios kontaktais, tad renginyje dalyvavo Richardas Schofieldas, anglų fotografas, dabar gyvenantis Lietuvoje, dalyvaujantis įvairiuose projektuose, šiuo metu dirbantis Tarptautiniame litvakų fotografijos centre ir prikeliantis senas nuotraukas naujam gyvenimui. Eilių paskaitė Kauno kamerinio teatro aktorė Edita Niciūtė
    Ypatingą nuotaiką sukūrė fotografo iš Klaipėdos Antano Stanevičiaus paroda „Šalom, Izraeli!“  Tiesiog buvo galimybė pakeliauti po įdomiausias Izraelio vietas, kur susitinka tūkstantmetė praeitis ir ši diena.
     Gimnazistai skaitė trumpus pranešimus apie miestelio žydų gyvenimą tarpukaryje ir 1941 metų tragediją (pasiruošti padėjo istorijos mokytoja Nijolė Pocevičienė). Mokytojos Irenos Baranauskienės paruošta kompozicija pagal Anos Frank dienoraščio ištraukas bei Antano Mackaus eiles suteikė universalumo: holokaustas palietė visą Europą. Mokytojos Birutė Laurinavičienė ir Loreta Bogužienė atliko geto dainą.
    Labiausiai jaudinanti renginio dalis – Bellos Shirin prisiminimai, komentarai.  Kalbėjo apie savo tėvą ir motiną, atkentėjusius geto ir koncentracijos stovyklos  vargus, kalbėjo apie savo plačios giminės nostalgiją protėvių žemei – Tryškiams, kalbėjo apie pažadą lankytis.
    Seniūno Jono Buivydo lydima viešnia lankėsi Tryškių žydų žudynių vietoje, senosiose kapinėse. Matė ir problemas: miestelyje trūksta nuorodų, reikia atkurti atminimo lentą žudynių vietoje, restauruoti kapinių vartus.
      Renginio dalyvių atmintyje pasiliko  ir dalykinė informacija, ir emocinis užtaisas, perduotas iš širdies į širdį: tai, kas įvyko, neturi pasikartoti, o užmegzti ryšiai turi plėtotis.

 Mokytoja Rita Masiulienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



Saulėtą rugsėjo 25 dienos popietę pradinių klasių moksleiviai ir jų mokytojos ruošėsi gražiai tradicijai – rašytojos Sofijos Ivanauskaitės – Pšibiliauskienės kapo lankymui. Tokia diena pasirinkta ne veltui – rugsėjo 28 d. minimos 148-osios Sofijos gimimo metinės. Nušlavę lapus ir aptvarkę kapą, moksleiviai pamerkė rudens gėlių puokštes, uždegė keletą žvakelių ir kapų tylumoje prisiminė Lazdynų Pelėdos kūrybą.

Pradinių kl. mokytoja V. Sakalauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



Obuolio diena Spalio 16 d. pradinukai šventė Obuolio dieną. Mokytojos papasakojo apie obuolių naudą sveikatai. Mokiniai kūrė eilėraščius, žaidė įvairius žaidimus, dainavo dainas, minė  mįsles, kūrė ir sprendė tekstinius uždavinius apie obuolius.  Atliko kūrybinę užduotį: lipdė, piešė, aplikavo obuolį. Klasėse vyko skaniausio, didžiausio obuolio rinkimai. Dauguma mokinių pasidalijo iš obuolių pagamintų valgių: košių, džemų, tortų, pyragų, sūrių receptais. Koridoriuje galėjome pasigrožėti linksmais darbeliais iš rudens gėrybių, kuriuos, kaip namų darbus, atsinešė mokinukai.

Pradinių klasių mokytoja Vilma Zamarienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Išvyka į Papilę

Simonas Daukantas - XIX a. Lietuvos istorikas, rašytojas ir švietėjas, vienas iš pirmųjų tautinio atgimimo ideologų.  Gilindamasis į Lietuvos istoriją, jis skatino žmones vėl patikėti Lietuva,  kovojo  dėl jos laisvės ir parodė, kad ji dar gali būti  galinga, turinti daug protingų žmonių. Simonas Daukantas  - istorinė asmenybė, kuri nesiekė šlovės sau, bet dirbo  tautos labui. Visa tai geriau suprasti mums padėjo spektaklis „Daukantas“, kurį  pagal Justino Marcinkevičiaus  draminę apysaką  sukūrė  saviveiklininkai  iš Anykščių. Aplankėme jo kapą  ir paminklą. Žinoma, užlipome ir į Papilės apžvalgos bokštą, kur atsivėrė nuostabūs kraštovaizdžiai.

Dovilė Kublickaitė,IV gimnazijos klasė


Šiaurės šalių bibliotekų savaitė su pasakų bobute ir troliais 

Apniukusią pirmadienio popietę, ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikučiai leido turiningai – apsilankė Tryškių miestelio bibliotekoje. Vaikučius pasitiko senoji viešnia iš Šiaurės. Senoji viešnia diskutavo su vaikučiais kas ta Šiaurė, kas joje gyvena, kur ji yra – jos geografinę vietą bandė surasti dideliame pasaulio žemėlapyje.

Viešnia iš Šiaurės mažiesiems klausytojams papasakojo įdomių pasakojimų, paskaitė eiliuotų „Suomių liaudies pasakų“ bei „Gražiausių islandų pasakų ir sakmių“. Vaikai susidomėję klausėsi senosios močiutės, klausiami drąsiai atsakinėjo į klausimus.

Išvykdama senoji viešnia vaikučiams linkėjo geros kloties, pažadėjo sugrįžti bei pavaišino mažuosius smagurius saldumynais iš Šiaurės.

Auklėtoja Raimonda Valiuvienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


 
Kokybės ženklas 1
Kokybės ženklas 2


„Švarūs dantukai – sveiki dantukai“ 

Burnos ertmės priežiūra – dėmesio ir kantrybės reikalaujantis užsiėmimas. Kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

Pas Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos darželio vaikučius lankėsi burnos higienos specialistė Ernesta Kniuraitė-Masilionė, kuri papasakojo ir parodė, kaip taisyklingai valytis dantukus.

Vaikučius linksmai nuteikė šmaikšti dainelė apie dantukus, kurios klausydami jie sužinojo kaip ir kada juos tinkamai prižiūrėti.Vaikai žinias įtvirtino panaudojant dantų muliažą ir šepetėlį bei patys, specialistės prižiūrimi, bandė taisyklingai išsivalyti dantukus.

Edukacinės sveikatos valandėlės pabaigą vainikavo dovanėlės vaikams – vaikiškos dantų pastos tūtelės, spalvinimo knygelės ir ... gardūs saldumynai.

Auklėtoja Raimonda Valiuvienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   




Mokytojų diena

    Ruduo skaičiuoja jau ne pirmąsias savo dienas, o krentančius įvairiaspalvius lapus. Tokiu metu ateina Mokytojų diena. Iš pat ryto mokytojus sveikino Telšių rajono mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Petras Kuizinas. III gimnazinės klasės mokiniai  mokytojų sutiktuves pradėjo nuo gėlių įteikimo ir įamžinimo prie rudeninės sienos. Mokytojai buvo nustebinti trečiokų suneštomis rudeninėmis vaišėmis. Dar kiti  mokiniai prisidėjo rašydami sveikinimo žodžius ant klevo lapų. Šią dieną vainikavo mokinių suorganizuotas koncertas.                                          

III gimnazijos klasės mokinė
Akvilė Ubartaitė 

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Pirmasis Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos darželio gimtadienis!

Spalio 13 d., nuo ankstyvo ryto,Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos darželyje vyravo šventinė nuotaika. Mažieji darželinukai nekantriai laukė ir ruošėsi – darželis šventė pirmąjį gimtadienį!

Šventėje buvo laukiami visi šios įstaigos darbuotojai, ugdytiniai, rėmėjai, garbūs svečiai ir visi, norintys pasidalinti su mumis šventine nuotaika. Džiaugiamės, kad į mūsų šventę atvyko Telšių rajono savivaldybės Darbo partijos frakcijos tarybos narė, seimo nario Valentino Bukausko padėjėja Laima-Jurytė Zakarauskienė, Tryškių seniūnas Jonas Buivydas. Sveikinimo žodžius tarė bei savo apsilankymu mus pagerbė Tryškių bendruomenės atstovai, Tryškių kultūros centro bei bibliotekos darbuotojai.

Į šventę susirinkusiems, nuotaiką praskaidrino mažųjų darželio ugdytinių koncertas. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos antros klasės mokiniai vaidino spektaklį „Kiškių mokykla“. Šventę vainikavo didelis gimtadienio tortas.

Auklėtoja Raimonda Valiuvienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   




Ak, ne taip žmonės gyvena... 

      Mes manome, jog gyvename moderniame šiuolaikiniame pasaulyje, toli praeityje palikę tamsą ir atsilikimą. Tačiau perskaitę Žemaitės kūrinius galime tuo suabejoti. Ar tikrai per pastarąjį šimtmetį išnyko visos gyvenimo negerovės, žmonės ėmė gyventi prasmingai ir laimingai? Taip, mes turime daug technikos stebuklų, išmaniųjų daiktų, esame labiau civilizuoti, mums prieinamas mokslas ir kultūra. Deja, pastaroji pasireiškia rečiau nei norėtųsi. Praėjusiame amžiuje, kai gyveno literatūros klasikė Žemaitė, blogio šaknys kerojo socialinės nelygybės ir patriarchalinės šeimos dirvoje. Nesantarvė šeimose kildavo todėl, kad sutuoktiniai netikdavo vienas kitam, nes juos sutuokdavo tėvai, kartais net prieš jaunųjų valią. Svarbu būdavo tik kraitis ir riebi žemė.

        Dabar žmonės turi teisę laisvai rinktis, šeimos gali būti kuriamos iš meilės, deja, poros dažnai išsiskiria, nes pradeda smurtauti, girtuokliauti, nebesirūpinti vaikais. Daug vaikų gyvena su vienu iš tėvų, o kai kurie net tampa našlaičiais, gyvena globos namuose ar pas globėjus.

       Dar viena svarbi šeimos narių nesantarvės priežastis būna finansų stoka. Pinigų trūksta daugeliui, ir neretai santuoka kuriama tik iš reikalo, noro palikti skurdžius tėvų namus. Reikėtų pagalvoti apie tai, koks bus jos tolimesnis likimas. Jauni žmonės klysta skubėdami, nesusimąstydami, kaip toliau gyvens, kokį gyvenimo pagrindą turi po kojomis. Prieš pradėdami tolimesnį gyvenimą, turėtume atsižvelgti ir į artimų žmonių nuomonę ar patarimus, o ne vien pasikliauti savimi, nes dar neturime gyvenimiškos patirties. Neatsakingai elgdamiesi pasmerkiame ne tik save, bet ir savo atžalas. Vaikams bus sunku augti aplinkoje, kurioje smurtaujama, girtuokliaujama, nes, namie patyrę smurtą, ateityje jie patys gali tapti smurtautojais. Kiekvieną dieną išgirstame apie besikivirčijančias šeimas ir nesugebame ar nežinome, kaip galėtume joms padėti. Mes visi klystame, tačiau didžiausia klaida – tai nemokėjimas ar nenoras pasitaisyti.

        Ir priešingai, laimingi tie, kuriems pasisekė turėti gerus tėvus. Vaikams reikia gero tėvų pavyzdžio, kuris įkvėptų nepasiduoti blogybėms, iškylantiems sunkumams ir skatintų drąsiai žengti savo keliu. Šeimoje turėtume išmokti dalintis ir ateitį kurti kartu, neieškoti lengviausio kelio ar prieglobsčio, atsikratyti egoizmo. Manau, jog įsigilinę į sudėtingas šeimos nariams iškylančias problemas galime padėti vieni kitiems rasti išeitį, privalome kartu daryti viską, ko labiausiai trūksta šeimai. Pasaulis nėra blogas, jam tik reikia gero pavyzdžio – meile ir santarve pagrįstos šeimos.


9 klasės mokinys
Indrius Zerveckas


Diena su Europos vardu 

      Rugsėjo 25 dieną gimnazija įsijungė į du renginius, kuriuose dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos šalių mokyklos.
    Pirmiausia buvo paminėta Europos kalbų diena. Renginį vedė dešimtokai Evelina Molytė ir Vytautas Tomkevičius. Devintokai pristatė kalbų medį. 5 klasės mokinė Emilija Lopaitytė, pasakojo, kaip mokosi užsienio kalbų, kurios nedėstomos mokykloje -  ispanų, latvių, net padainavo dainą ispaniškai. Mokytoja Neringa Lemežienė pristatė filmuotą medžiagą, kur buvę mokiniai dalijasi mintimis, kodėl yra gerai mokėti užsienio kalbų. Renginį baigėme visi dainuodami  grupės  „Pikaso“ dainą „Europos vidury“. Juk lietuvių kalba – seniausia Europos kalba.
    Tuoj po šio renginio įsijungėme į Europos judėjimo savaitės bėgimą. Visi mokiniai (pradedant penktokais ir baigiant gimnazijos ketvirtokais) bei mokytojai  įveikė 6 kilometrų atstumą. Judėti buvo galima įvairiai: bėgte, eite, su šiaurietiškomis lazdomis, su dviračiais. Po finišo gardžiavomės žolelių arbata.

Rita Masiulienė

 Sauliaus Statkaus nuotraukos

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   




Tylos gausmas

    Yra pasaulyje tauta, kurią vadina Knygos tauta. Tai žydai. Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Su septintos klasės mokiniais apie šios dienos prasmę kalbėjomės per savarankiško skaitymo pamoką, kuri vyko netradicinėje erdvėje.

      Iki Antrojo pasaulinio karo mūsų mažame miestelyje gyveno daug žydų tautybės žmonių. Dabar jų nebėra. Kodėl? Tylos gausmas... Verčiame tragišką istorijos puslapį. Liūdno pasakojimo mokiniai klausėsi palengva eidami į žydų žudynių vietą prie Virvytės – paskutiniuoju aukų keliu. Atėję prie pilko paminklinio akmens padėjome rudeninių astrų žiedus. Uždegę žvakutes pagerbėme nekaltai nužudytųjų atminimą. Iš nedidelių akmenėlių (pagal žydų tradiciją jie reiškia pagarbą) sudėliojome KNYGĄ ir KELIĄ, kurį pavadinome atminties keliu.

       Grįžome tyliomis miestelio gatvėmis, menančiomis kadaise stovėjusius žydų namus, parduotuves, maldos namus (sinagogą), pirtį (mikvą), žydų bendruomenės pastatą, ligoninę, biblioteką. Kalbėjome apie čia gyvenusių žydų puoselėjamą savitą kultūrą, tradicijas, gyvenimo būdą, indėlį į miestelio gyvenimą. Mokiniai suprato, jog reikia žinoti skaudžią istorinę tiesą, ugdytis pagarbą, toleranciją kitų tautų žmonėms.

      Grįžę į klasę skaitėme ištrauką iš penkiolikmetės žydų mergaitės Anos Frank dienoraščio, tapusio nacių žiaurumo įkalčiu. Lyg priesakas šiandien gyvenantiems nuskambėjo Anos žodžiai: ,,Nuostabu yra tai, kad niekam nereikia laukti nei minutės, jei norime pakeisti pasaulį“. Mokiniai nusprendė savarankiškai perskaityti visą koncentracijos stovykloje žuvusios mergaitės dienoraštį.

      Skaudžia genocido tema rašė ir iš Tryškių kilęs išeivijos rašytojas Jonas Ruzgys. Perskaitėme ištrauką iš jo knygos ,,Mirties verpete“.

      Septintokai įsitikino, jog knyga – geriausia praeities ir žmoniškumo sergėtoja. Būtina skaityti tam, jog praeitis nebūtų pamiršta. Ateities kartos neturi kartoti baisiausių klaidų.

Mokytoja
V. Jokubauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


SKIRIAMA LAZDYNŲ PELĖDAI 

       Rugsėjo mėnuo mūsų gimnazijoje – tai laikas, kai prisimename ir pagerbiame rašytojų Sofijos ir Marijos Ivanauskaičių, pasivadinusių Lazdynų Pelėdos pseudonimu, atminimą. Šiemet, kai mokyklai suteiktas gimnazijos statusas, norisi tai padaryti kuo prasmingiau.

       Kūrybinio rašymo modulį lankantys IV klasės mokiniai, apžvelgę rašytojų seserų sudėtingą gyvenimo ir kūrybos kelią, suprasdami kuriančio žmogaus svarbą visuomenei, patys nedrąsiai žengdami mažus žingsnelius saviraiškos link, nusprendė pirmuosius savo darbus dedikuoti Lazdynų Pelėdos atminimui. Lietuvių kalbos kabinete surengė nedidelę sukurtų darbų parodėlę, juos skaitė ir aptarė su draugais. Atrodo, jog labiausiai savo tema, nuotaika, išgyvenimais, melodramatišku gyvenimo pajautimu Lazdynų Pelėdos kūrybai artimą vaizdelį sukurti pavyko Deimantei Venskutei. Bandome įsivaizduoti, kaip būtų gera, jei šią Deimantės dovaną rašytojos galėtų priimti ir ja nenusiviltų.

GYVENIMAS LYG LAIKRODIS

      Vasara. Vaiskūs saulės spinduliai. Dangaus žydrynė. Šilto vėjelio šiurenimas. Gera žingsniuoti miesto gatve smagiai nusiteikus tarp paniurusių veidų.

      Tik... Žingsnius sustabdo laikrodžio dūžiai. Įsiklausau. Tas nenaudėlis laikrodis verčia visus skubėti, lėkti ir nesuspėti. Jis dunkso miesto Rotušės bokšto viršuje lyg grūdų malūnas ir griauna gyvenimus. Akimirkas verčia amžinybe, o amžinybę akimirkomis. Kaip malūnas paverčia grūdus mažytėmis miltų dulkelėmis, kurios gali pasklisti po miestą ir nugulti ant praeivių veidų bei rankų, taip akimirkų strėlytės skverbiasi į miesto gyventojus, priverčia juos augti, senti, mirti. Jos mažas vaiko pėdutes išaugina iki neįtikėtino dydžio pėdų, kaulus ir odą gerokai ištempia, o smegenyse pasėja baimę, kuri žmogų ima kaustyti vis dažniau ir stipriau. Baimę nebūti, baimę išnykti.

      Aš ir brolis einame namo. Mano brolis jau seniai suprato, kur gyvenimo pradžia ir pabaiga. Alfa ir Omega. O aš to vis dažniau klausinėju močiutės, nes mamytės jau nebėra. O! Tas nekenčiamas laikrodis... Tai jis... Mūsų mamytė mums buvo lyg atgaiva karštą vasaros dieną, lyg spindintis sniegelis žiemą. Su ja išėjo iš namų džiaugsmas. Liko tik jos niūniuotos dainos, kurios pasiekdavo širdį ir įžiebdavo gražaus gyvenimo viltį.

      Abu su broliu žiūrime į bokšto laikrodį. Jis neša mirtį. Mes jo nekenčiame. Norėtume, kad jis sprogtų lyg petarda ir miestą apgaubtų tyla.

      O praeiviai vis eina, skuba, lekia. Lyg laikrodžio sraigteliai. Nesustabdomi.

      Dabar jau suprantu, kam reikalingas laikas. Jis kuria pasaulio darną: mes esame mūsų mamos ateities dalelės, nešančios žinią apie ją. Gyvenimas – ne laikrodis. Jo nesustabdysi.

Mokytoja
V. Jokubauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Smagi kelionė

        Rugsėjo 16 d. mes, devintokai ir klasės auklėtoja, iškeliavome į nedidelį gretimo Akmenės rajono miestelį Papilę.

         Tądien oras mums buvo išties palankus: atrodė, jog grįžo pats vidurvasaris.

      Atvykę pirmiausia aplankėme Papilės Juros periodo atodangą. Tai valstybės saugomas geologinis paveldo objektas, įspūdingas gamtos paminklas. Buvo tiesiog neapsakomai įdomu pamatyti šią istorinę žemės klodų atodangą bei ieškoti senovinės faunos liekanų - fosilijų. Daugeliui šypsojosi sėkmė – pavyko jų rasti, o neradusius akmenukais su fosilijomis apdovanojo senyvas Papilės gyventojas, kuris dar parodė netoliese auginamą dendrologinę kaštonų kolekciją.

      Vėliau dairėmės po miestelio centrą: grožėjomės įdomiu paminklu istorikui Simonui Daukantui, naujai sutvarkyta centrine aikšte. Apžiūrėjome bažnyčią ir šalia esantį S. Daukanto memorialinį muziejų, klausėmės auklėtojos pasakojimo apie šią iškilią asmenybę.

      Po to važiavome prie neseniai įrengto Papilės apžvalgos bokšto. Užkopę į jo viršų pamatėme, kaip atsiveria panoraminis miestelio vaizdas: pastatai, medžiai, pievos, vingiuojanti Venta. Vaizdas nepakartojamas.

      Visi nekantravome užlipti ant ,,beždžioniukų“ tilto - tai buvo dar vienas mūsų kelionės tikslas. Siūbuojantis tiltas visiems labai patiko, nes pereiti per jį reikėjo daug drąsos, ypač tuomet, kai vaikinai jį siūbavo!

      Paskutinė, tačiau ne prasčiausia mūsų aplankyta vieta buvo penkiolikakamienė liepa. Keli vaikinai bandė apkabinti šį didingą medį, o kiti tiesiog gėrėjosi jos grožiu ar skaičiavo kamienus, dairėsi po parkelį.

      Visiems patiko ši nebrangi, bet smagi kelionė. Supratome, jog visai nereikia išleisti daugybės pinigų ir keliauti į tolimas vietas, kad kelionė būtų įdomi. Juk nuostabiausi dalykai gali būti visai šalia!

I klasės mokinė
Kamilė Kražauskaitė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



Sveikiname!Šių metų spalio 17 dieną Marijampolėje vyko atviras svarsčių kilnojimo čempionatas. Mūsų gimnazijos pirmos gimnazinės klasės gimnazistė Diana Tomkutė asmeninėse varžybose užėmė antrą vietą.  Sveikiname Dianą ir džiaugiamės jos laimėjimu.


Sudie, gražuole vasara
Pavasaris išbarsto, o ruduo surenka. Ši lietuvių liaudies patarlė puikiai tinka mokyklos gyvenimui apibūdinti. Pavasarį atsisveikinę – rudenį vėl susutinkame mokykloje. Smagios tos pirmosios susitikimų dienos, kai dalijamės per atostogas patirtais įspūdžiais, kol neužgriūva darbų našta. Bet... kasdien trumpėjančios dienos ir vėstantys orai vis labiau primena rudens teises. O taip norisi, kad vasara nesibaigtų. Trumpam gražuolę vasarėlę sustabdyti savo meniniu žodžiu pabandė I klasės mokiniai, kurie norėtų ir kitus pakviesti nors prisiminimais į ją sugrįžti: Skaityti

Parengė I klasės auklėtoja Virginija Jokubauskienė   


Mokslo ir žinių diena

Virvytės pievose braido rūkas, išpraustose pakelių žolėse pinas voratinkliai. O rudenėjanti saulė dėl gražumo, dėl šventės praskleidė paskutinius, bet gražiausius gėlių žiedus. Jau ruduo...

Šiemet Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje nuaidėjęs rugsėjo 1-osios skambutis vėl sukvietė mokinius ir mokytojus į klases. Pirmą kartą jis nuskambėjo 13 pirmokų, nekantriai laukusių šios šventės. Jiems buvo įteikti pirmokų pasai ir ženkliukai su gimnazijos emblema.    Rugsėjo 1-osios proga mokinius, jų tėvelius ir mokytojus pasveikino Tryškių miestelio seniūnas J. Buivydas ir bendruomenės pirmininkė A. Simonavičienė. Visi pakiliai nusiteikę džiaugėsi gražia 4 klasės gimnazistų surengta švente.

Saulė pakvietė rudenį, už mokyklos langų gelsta liepos, kieme jau skyla nukritę kaštonai... Ruduo.

Prasidėjo nauji mokslo metai. Lai jie būna sėkmingi.

Mokytoja I. Baranauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-