Galerija 2016-2017 m.m.




Skaitau ir rašau gimtinei       
       Gyvenimas turi prasmę, kai žmogus gali patirti ką nors nauja, kai ko nors laukia, viliasi, gali kurti. Specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai, norintys kurti, gyventi visavertį gyvenimą, reikalauja didesnio dėmesio, laiko ir rūpesčio. Jie irgi gali sėkmingai prisitaikyti prie visuomenės reikalavimų, gali jaustis reikalingi, būti kūrybingi. O kad padėtume jiems tapti visaverčiais piliečiais, kviečiame pritaikyti savo žinias ir gebėjimus įvairiose veiklose. Mūsų mokyklos specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai noriai dalyvavo  Telšių švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos skyriaus organizuotame raiškaus skaitymo ir dailyraščio konkurse „Skaitau ir rašau gimtinei.“ Dar kovo pradžioje pirmasis konkurso etapas buvo organizuotas mūsų mokykloje. Išrinkti gražiausiai rašantys bei  raiškiausiai skaitantys mokiniai. Taigi kovo 29 dieną jie dalyvavo antrajame konkurso etape, kuris vyko Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Čia vaikus džiugino Astridos Lindgren pasakos „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyveno ant stogo“ veikėjai Freken Bok ir Karlsonas. Už nuoširdų dalyvavimą konkurse mokiniai apdovanoti pagyrimo raštais bei knygomis.


Specialioji pedagogė – logopedė I. Pociutė
->->-> Nuotraukos<-<-<-   


     

   Kovo 8 dieną pradinių klasių mokiniai tradiciškai dalyvavo dailyraščio konkurse „Rašau Lietuvai“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. 1-4 klasių mokiniai rašė skirtingus tekstus apie Lietuvą, kuriuos savitai iliustravo. Vėliau visi darbai buvo eksponuojami gimnazijos pradinių klasių koridoriuje. Juos galėjo apžiūrėti kiekvienas gimnazijos moksleivis ar svečias.

   Pradinių klasių metodinės grupės komisija išrinko dailiausiai atliktus darbus. Iš kiekvienos klasės buvo atrinkti 3-4 mokinių tekstai.

   Kovo 9 dieną pradinių klasių moksleiviai susirinko į bendrą darbų aptarimą ir įvertinimą. Už įdėtas pastangas visi taisyklingiausiai ir dailiausiai parašytų tekstų autoriai buvo apdovanoti Padėkos raštais. Mokytoja M. Mažeikienė padėkojo ne tik nugalėtojams, bet ir visiems dalyvavusiems dailyraščio konkurse bei pakvietė aktyviai įsijungti į kitas mūsų gimnazijoje vykstančias veiklas.


Prad. kl.mokytoja V. Sakalauskienė
->->-> Nuotraukos<-<-<-   

       
        II gimnazijos klasės mokinė Monika Tamošauskaitė nudžiugino pluošteliu eilėraščių. Štai keletas jos kurtų trioletų (trioletas – aštuonių eilučių kanoniško rimavimo kūrinys, jo kompozicija yra spiralinė, grindžiama eilučių pakartojimu: pirmoji eilutė sutampa su ketvirtąja ir septintąja, antroji - su aštuntąja. Rimtis čia derinasi su žaisminga intonacija, pakartojimai stiprina kūrinio muzikalumą): Eilėraščiai
        Sėkmės, Monika! Gražaus kūrybinio polėkio, jausmo gelmės, ne-užsidaryk savyje, bet atrask kelią į aukštus dalykus!
                  
Lietuvių kalbos mokytoja V. Jokubauskienė

Anglų kalbos tarimo ir rašybos konkurso II etapas       
       Kovo 28 dieną Vytautas Tomkevičius (III kl.), Gintas Sakalauskas (III kl.) ir Juozas Girtas (II kl.) atstovavo mūsų gimnazijai konkurso „REGIONAL ENGLISH SPELLING COMPETITION 2017“ II etape Telšiuose ir varžėsi su Telšių, Plungės, Rietavo ir Kretingos mokyklų atstovais. Dalyviams ir vėl buvo pateikti 200 žodžių, kurių rašybai išmokti mokiniai turėjo lygiai vieną savaitę. Įnirtingoje kovoje šiek tiek nusileidęs Telšių Žemaitės gimnazijos mokinėms Vytautas Tomkevičius užėmė garbingą 4 vietą.
    Po konkurso visi norintys buvo pakviesti į pažintinę ekskursiją po Telšių miestą anglų kalba.


Anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežienė
->->-> Nuotraukos<-<-<-   

Gandrus sutinkant...       
       Gandro diena (arba Gandrinės, Blovieščiai) – lietuvių šventė, švenčiama kovo 25 dieną, skirta paminėti baltųjų gandrų  sugrįžtuves.  Šią šventę bibliotekoje, ikimokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ vaikai šventė anksčiau, nes norėjo per tikrąsias Gandrines (šeštadienį) pasitikti  sugrįžtančius pavasario šauklius su savo pasigamintais gandriukais.
Gandrinės įdomios savo papročiais, kurie ypač patinka jaunesniojo amžiaus vaikams. Eilėraščių ir pamėgdžiojimų, patarlių, mįslių ir greitakalbių, skaičiuočių ir įdomybių apie gandrus  – visko vaikai susidomėję klausėsi, kruopščiai triūsdami prie savo darbelių.
„Gandrai, gandrai, ga ga ga, tavo pati ragana. Išvažiavo žagarų ir sugrįžo be nagų“, -  mojuodami savo padarytais paukšteliais pasitiks vaikai parskridusius gandrus.

Grupės auklėtoja Raimonda Valiuvienė
->->-> Nuotraukos<-<-<-   

Anglų kalbos rašybos ir tarimo  konkursas       
       Kovo 14 dieną vienuolika I-III klasių mokinių išbandė jėgas anglų kalbos rašybos ir tarimo   konkurso „REGIONAL ENGLISH SPELLING COMPETITION 2017“ I etape. Dalyviams buvo pateikta 200 žodžių, kurių rašybai išmokti mokiniai turėjo lygiai vieną savaitę. Konkurso I etapo metu buvo parinkti 30 žodžių iš pateikto sąrašo, kuriuos mokiniai turėjo užrašyti be klaidų.
    Vytautas Tomkevičius (III kl., 26 žodžiai), Gintas Sakalauskas (III kl., 21 žodis) ir Juozas Girtas (II kl., 21 žodis) yra tie mokiniai, kurie atstovaus mūsų gimnazijai konkurso II etape Telšiuose ir varžysis su Telšių bei Plungės rajonų atstovais. Sėkmės!

Anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežienė
->->-> Nuotraukos<-<-<-   

Paminėtas Nepriklausomybės atkūrimas       
        Į Kovo 11-osios minėjimą Tryškių kultūros centre rinkosi ne tik gimnazijos bendruomenė, bet ir miestelio gyventojai. Sveikinimo žodį tarė seniūnas Jonas Buivydas, gimnazijos direktorius Juozas Maneikis, bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė. Pakilią nuotaiką sukūrė jaunųjų šaulių pasirodymas. Pristatyti geriausi šokių kolektyvo „Virvytė“ numeriai, grojo ir dainavo  muzikos mokyklos ugdytiniai.
        Su prasmingais renginio vedėjų žodžiais, su muzika ir dainomis šventėme laisvę.

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   
Rita Masiulienė  

POSMAI TĖVYNEI       
       Tarpušvenčiu tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios mūsų gimnazijos penktokai, aštuntokai ir dešimtokai savo patriotinius jausmus atskleidė kurdami eilėraščius, skirtus Tėvynei. Vieni mokiniai poetiniu žodžiu piešė gimtojo krašto gamtos grožį, didžiavosi garbinga Lietuvos istorija, kiti išsakė rūpestį dėl ateities. Štai keletas gimnazistų sukurtų posmų:

 Eilėraščiai  
Parengė lietuvių kalbos mokytoja V. Jokubauskienė

Istorijos opimpiada       
       Vasario 23 d. Telšių ,,Ateities‘‘ pagrindinėje mokykloje įvyko rajono  9-12 klasių istorijos olimpiada tema  „Lietuvos valstybė Abiejų Tautų Respublikoje“. Dėkojame mūsų gimnazijos   mokiniams: Skaistei Kairytei, Artūrui Martinavičiui, Juozui Girtui, Dovydui Rudnickiui, Evelinai Molytei   už dalyvavimą. Sveikiname olimpiadoje III vietą užėmusį Gintą Sakalauską.
 
Istorijos mokytoja Nijolė Pocevičienė

Nacionalinis diktantas ir mūsų gimnazijoje       
       Vasario 24 dieną Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos mokiniai įsiliejo į jau dešimtus metus Lietuvoje vykstantį konkursą, kuriame renkami raštingiausi mokiniai bei suaugusieji. Nacionalinį diktantą buvo ketinama rašyti gimnazijos bibliotekoje, tačiau susirinkus gausiam mokinių būriui, kurių buvo net 39, konkursas vyko dviejuose kabinetuose. Dalyviai rašė per LRT radiją laidų vedėjo Marijaus Žiedo diktuotą Alvydo Šlepiko apsakymą „Bedugnė“.
Džiaugiamės ir didžiuojamės dalyvių gausa. Tai ne tik puiki galimybė visiems mums pasitikrinti savo žinias, bet ir paskatinimas didžiuotis unikalia lietuvių kalba, ją puoselėti, kalbėti ir rašyti taisyklingai!

Gimnazijos bibliotekininkė/mokytoja Z. Žalienė

Išrinkta metų knyga       
       Daugumą žavi naujos knygos, tačiau jos turi būti mielos ne tik akiai, bet ir širdžiai. Tokios knygos tarp penkių geriausiomis išrinktų metų knygų vaikams ieškojo ir mūsų pradinių klasių mokiniai. Gimnazijos biblioteka dalyvavo Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos skelbtame projekte „Metų knygos rinkimai“ ir laimėjo visas penkias vaikų nominacijai skirtas knygas, todėl, susipažindami su naujausiais leidiniais, mokinukai knygutes galėjo ir pavartyti, ir paskaityti.
        Mūsų gimnazijoje geriausia pripažinta Jurgos Baltrukonytės knyga "Filmukai".
E. B. Olotas yra pasakęs, jog gera knyga ta, kurią atverti iš anksto mėgaudamasis ir užverti praturtėjęs.

Mokytoja/bibliotekininkė Z.Žalienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Skirtukai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai       
       Telšių rajono savivaldybės administracija kartu su Telšių apskrities vyriausiuoju komisariatu  kvietė prisijungti prie organizuojamos iniciatyvos „Lietuvos gimtadienį švęskime kartu“. Specialiai tai progai pagamintus knygų skirtukus reikėjo papuošti vaikų piešiniais, palinkėjimais ar aplikacijomis. Prie iniciatyvos prisijungė ir mūsų gimnazijos pradinių klasių, pailgintos grupės mokiniai ir bibliotekininkų būrelio nariai. Šis puikiai praleistas laikas gimnazijos bibliotekoje leido ne tik suvienyti visus bendram darbui, bet ir atskleisti savo meninius gebėjimus bei prisiminti Lietuvos istoriją. Vaikų išmonė liejosi ant skirtukų ruošinių, kurių buvo papuošta net 120 vienetų.  
        Knygų skirtukai buvo išdalinti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimuose Tryškiuose bei Telšiuose.  

Mokytoja/bibliotekininkė Z.Žalienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Popietė bibliotekoje       
        Kovo 3 dieną ketvirtos klasės mokiniai ir mokytoja apsilankė Tryškių miestelio bibliotekoje. Ten vyko popietė, skirta lietuvių kalbos dienoms paminėti. Bibliotekininkė J. Norvaišienė supažindino mokinius su naujausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams, aptarė, kokių būna pasakų.  Nepamirštas ir lietuvių kalbos tautosakos lobynas.  Visiems teko pasukti galveles menant mįsles, mokantis naujų skaičiuočių. Vaikai sužinojo, kaip galima iliustruoti patarles, ir šią naujovę išbandys klasėje. Visiems patiko pasidaryti knygą iš vieno lapo. Biblioteką papuoš pasakos „Dangus griūva“ ketvirtokų iliustracijos.

Pradinių klasių mokytoja Vilma Zamarienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


KALBŲ KENGŪRA 2017       
        Kovo 1-2 dienomis 3-III klasių mokiniai drąsiai varžėsi su vikriąją kengūra anglų kalbos konkurse „Kalbų Kengūra 2017“. Per 60 minučių jie turėjo atsakyti į 40 klausimų, kurie parengti logikos, teksto suvokimo ir pastabumo principais.
        Nuoširdžiai dėkoju Kęstučiui Labanauskui už pagalbą ir bendradarbiavimą. Nekantriai laukiame rezultatų.

Anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežienė 

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


TrispalvėMes, 6 klasės mokiniai, tarp dviejų Lietuvos Nepriklausomybės dienų – Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios - nešiojame Trispalvę kartu su gimnazijos ženkleliais. Mielai kviečiame visus Telšių rajono mokinius prisidėti prie mūsų klasės iniciatyvos ir iki Kovo 11-osios nešioti prisisegus Lietuvos Trispalvę.

Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos
6 klasės mokiniai

Šventė, skirta Vasario 16-ajai       
        Vasario 15 dieną Tryškių kultūros centre mūsų gimnazijos mokiniai, jų tėveliai, miestelio bendruomenės žmonės dalyvavo renginyje „Iš Žemaitijos šokio žingsniu per Lietuvą“, skirtame Vasario 16 – ajai paminėti. Linksmai ir prasmingai buvo baigtas projektas „Visa mokykla šoka“. Šventiniame vakare trankiai ir smagiai griežiant tryškiečių liaudiškos muzikos kapelai „Pas moni“ ir Telšių savivaldybės kultūros centro kapelai „Spigėns“ buvo sušokta  19 šokių. Prieššventinį vakarą  taip gausiai susirinkusią bendruomenę sveikino Tryškių seniūnijos seniūnas J. Buivydas, gimnazijos direktorius J. Maneikis, Tryškių bendruomenės pirmininkė A. Simonavičienė, Tryškių kultūros centro direktorius E. Einikis. Mes, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos bendruomenė, nuoširdžiai dėkojame visiems rėmėjams už šventinį tortą, pagalbą organizuojant šią šventę ir viliamės, kad sugiedoti žodžiai: „Ilgiausių, prasmingų, darbingų metų“ išsipildys ir mums, ir mylimai Lietuvai.

Mokytoja Irena Baranauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Pamoka        Vaikystėje aš buvau labai išdykęs. Vis iškrėsdavau kokią išdaigą. Vieną atsimenu iki šiol.
        Buvo graži pavasario diena. Saulė meiliai šildė žemę. Kalėsi pirmoji žolė. Čiulbėjo parskridę paukšteliai. Su draugu braidėme po balas, matavome jų gylį ir baidėme tūnančias varles. Norėjau draugui parodyti, koks esu drąsus, ir ... užmušiau varlę. Staiga pasijutau kažkaip keistai, lyg būčiau didelio svorio spaudžiamas. Širdį sugniaužė skausmas. Nusukau akis nuo nebejudančios varlytės...
       Norėčiau šį žiaurų poelgį užmiršti, bet negaliu, vis atsimenu tą vaizdą. Žinote, kodėl nesiseka jo užmiršti? Todėl, kad jūsų širdis žino, ką jūs padarėte. Ji tai įrašo į jūsų galvą. Šio įvykio negaliu ištrinti iš atminties lyg kokio filmo kadro. Filmuose daug kas netikra, o tai, ką padariau, buvo tikra. Atimti gyvybę – didelis nusikaltimas. Širdis man jo neatleidžia. Tai buvo didžiausia pamoka mano gyvenime – daugiau neskriaudžiu nė vieno gyvūnėlio. Noriu paprašyti vaikų, kad nekartotų mano blogo poelgio.

5 klasės mokinys Edvinas Puidokas


Sėkmė anglų kalbos konkurse

            Vasario 1 dieną I-II klasių gimnazistai Artūras Martinavičius, Mantas Kobcevas, JuozasGirtas ir Indrius Zerveckas dalyvavo respublikinio anglų kalbos konkurso, kurįrengia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, rajono etape. Konkurso dalyviai turėjo parašyti rašinį pagal peržiūrėtą videomedžiagą, kalbėti monologu pagal pateiktą patarlę ir dialogu su burtų keliu parinktu pašnekovu.

            Rezultatai lėmė, kad Indrius Zerveckas užėmė II vietą, o Artūras Martinavičius – III vietą savo amžiaus grupėse. Nuoširdi padėka dalyviams ir sveikinimai prizininkams.
  1. Respublikinio anglų kalbos konkurso rajono etapo rezultatai
    9 klasė    2017 m.
  2. Respublikinio anglų kalbos konkurso rajoninio etapo rezultatai
    10 klasė    2017 m.

Anglų kalbos mokytoja
Neringa Lemežienė

Susitikimas su buvusiais gimnazijos auklėtiniais

Sausio 27 d. III-IV g. kl. mokiniai rinkosi į tradicinį susitikimą su buvusiais gimnazijos auklėtiniais, kuriuos kasmet kviečiame pasidalinti naujai įgyta patirtimi, prisiminti nelengvą brandos egzaminų etapą, savo pavyzdžiu įkvėpti čia dar besimokančius...

Atvykę Kauno ir Vilniaus kolegijų, VU pirmakursiai Silvija Kontrimaitė, Rusnė Kučinskaitė, Dovydas Dauginis dosniai dalijosi savo naujo gyvenimo įspūdžiais, pirmos sesijos patirtimi. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė Lietuvos kariuomenės nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kario Juozo Maneikio pasisakymas. Prisistatęs kaip Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono III 105 mm ugnies baterijos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys jaunesnysis eilinis, Juozas išsamiai pristatė savo veiklą Artilerijos batalione. Jo paties paruoštose skaidrėse buvo užfiksuota ir truputis istorijos, ir karo technika, ir gyvenimo bei mokymosi sąlygos, kasdienės akimirkos...

Atsakę į daugybę klausimų, svečiai abiturientams linkėjo drąsiai svajoti, rizikuoti, nesureikšminti per daug egzaminų, daug skaityti, anksti keltis, kad nepramiegoti daugybę svarbių dalykų, o Juozas pakvietė visus kovo 10 d. į Ruklą sudalyvauti jau ne vienerius metus organizuojamame bėgime, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.


Smalsūs gimnazistai dar ilgai nepaleido įdomių pašnekovų, pokalbius pratęsdami mažesniuose rateliuose.

Nomeda Dužinskaitė-Statkienė
 karjeros koordinatorė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Gimnazijos tarybos 2016 metų veiklos ataskaita


Socialinė akcija

Antros klasės mokiniai spalio – sausio mėnesiais dalyvavo socialinėje akcijoje  „Telšiuose antrą klasę baigi - plaukti moki“. Lydimi mokytojos J. Vainauskienės antrokai du kartus per savaitę vyko į Telšių „Ateities“ progimnazijos baseiną. Mokiniai noriai  lankė plaukimo pamokas, kurias vedė trenerė Lilija Puodžiukaitienė. Užsiėmimų metu akcijos dalyviai įgijo saugaus elgesio vandenyje įgūdžių, išmoko plaukti.

        Sausio 18 dieną vyko parodomasis plaukimas, kurį stebėjo  ir mokinių tėveliai,  akcijos rėmėjo AB "Žemaitijos pienas“ atstovai, plėšomų sūrio dešrelių „Pik-Nik“ personažas Žirafa. Karolina Viesulaitė ir Majus Karpavičius pateko į finalinį plaukimą, kuris vyks gegužės mėnesį. Jie varžysis dėl geriausio šių mokslo metų antrokų plaukiko vardo. Visiems akcijoje dalyvavusiems antrokams buvo įteikti vardiniai diplomai su nuotrauka ir AB "Žemaitijos pienas“ dovanos.

Pradinių klasių mokytoja J. Vainauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



Zoninės mažojo futbolo 5x5 varžybos

Šeštadienį (01-21) Telšių sporto ir rekreacijos sporto salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų (2003 m. g. ir jaunesnių berniukų) zoninės mažojo futbolo 5x5 varžybos. Dalyvavo keturių rajonų mokyklos, mūsų gimnazijos jaunieji futbolininkai užėmė trečią vietą. Džiaugiamės jų laimėjimu. Tai:

        1.     Anglickas Lukas

        2.     Bagdonas Nedas

        3.     Juška Vakaris

        4.     Kobcevas Andrius

        5.     Kučinskas Benas

        6.     Šukys Karolis

Tarpzoninės svarsčių kilnojimo varžybos 

Sekmadienį (01-29) Meškuičių gimnazijoje Šiaulių rajone  vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų tarpzoninės svarsčių kilnojimo varžybos. Dalyvavo penkių rajonų mokyklos, mūsų gimnazijos svarsčių kilnotojai užėmė antrą vietą ir iškovojo teisę dalyvauti šių žaidynių finale. Tai:

        1.     Alvidas Balsys

        2.     Evaldas Raudys (V)

        3.     Evaldas Raudys (J)

        4.     Diana Tomkutė

        5.     Paulius Pocius

        6.     Modestas Kinelis

        7.     Gytis Padolskis

        8.     Vilmantas Vitkauskas

        Džiaugiamės jų laimėjimu ir linkime jiems gerų rezultatų finalinėse varžybose.

Mokytojas S. Statkus

Svajonių mokykla

Mūsų gimnazija laukia atsinaujinimo – vyksta spartūs remonto darbai. Kol jie nebaigti, penktokai tuščiai laiko nešvaisto – svajoja, bando įsivaizduoti, kaip atrodys sutvarkytos patalpos. Savo svajones mažieji gimnazistai išsakė rašydami rašinius „Mano svajonių mokykla“. Kviečiame perskaityti keletą ištraukų iš jų rašinių:

Kas nesvajoja apie jaukią, spalvotą ir gražią mokyklą? Aš norėčiau, kad mano mokykla būtų ypatinga. Joje skambėtų rami muzika. Čia mokytųsi daug draugiškų vaikų. Klasių sienos būtų padabintos nupieštomis įvairiaspalvėmis gėlėmis, debesėliais, saulutėmis, paukšteliais. Kiekvienam mokiniui būtų skirtas naujas kompiuteris, nebūtų popierinių knygų ir sąsiuvinių. Per pertraukas vaikai galėtų žaisti žaidimų kambariuose. O po pamokų visi plaukiotų įrengtame baseine.

Tokioje mokykloje aš mielai mokyčiausi.

Kamilė Ringytė


Norėčiau, kad mano mokykla būtų graži, sienos išdažytos oranžine spalva. Pamokos būtų trumpesnės. Klasės būtų išmanios, vaikai rašytų ne į sąsiuvinius, o į permatomus magnetinius lapus. Mokytojai būtų robotai, kad tikriems mokytojams nereiktų vargti su padykusiais mokiniais. Šios mokyklos direktorius būčiau aš.

Valgykla būtų išdažyta juoda ir balta spalvomis tarytum zebras. Joje įvairų maistą gamintų 3D spausdintuvas. Gardūs kvapai sklistų po visą mokyklą!

Koridoriai būtų raketos formos. Vaikai per pamokas mokytųsi labai greitai lyg naujausios raketos. Tada jie galėtų sukurti dar ypatingesnes raketas, kurios į dangų kiltų iš stadiono. Mokykla vadintųsi Tryškių Raketų gimnazija. Ir ant ženklelio būtų nupiešta raketa.

Edvinas Puidokas

Mano svajonių mokykloje vaikai mokytųsi šokti, dainuoti, groti pianinu, aktorystės, dailės, kūno kultūros, rankdarbių ir net magijos. Joje vyktų ir visos įprastos pamokos, bet jos būtų truputį trumpesnės. Mokytojai būtų linksmi ir šiuolaikiški. Dažnai vyktų įvairūs renginiai. Mokiniai būtų pakantūs vieni kitiems. Kitaip tariant, šita mokykla būtų meno bei gražaus bendravimo mokykla.

Kiekviena klasė dekoruotų savo kabinetą vis kitaip. Ant visų kabinetų durų kabėtų lentelė su užrašytu šmaikščiu posakiu, pavyzdžiui: „Linksmas būsi – nepražūsi“, „Visi už vieną, vienas už visus“.

Manau, jog į tokią mokyklą norėtų eiti daugelis.

Živilė Gedvilaitė
 

Svajonių mokykla! Joje mokytųsi tik labai geri vaikai ir nė vieno blogo. Mus pasitiktų linksmi mokytojai. Koridorių sienos būtų šviesios spalvos, o klasėse jos būtų lyg plazminiai televizoriai. Stalai būtų ne mediniai, o lyg plokšti kompiuteriai. Visi mokiniai turėtų planšetinius kompiuterius. Po pamokų mokytojai ir mokiniai galėtų smagiai praleisti laiką vandens pramogų parke, įkurtame pirmajame mokyklos aukšte.

Gintarė Jančauskaitė

Parengė lietuvių kalbos mokytoja V. Jokubauskienė

Laisvės gynėjų diena

Kaip ir kasmet, Laisvės gynėjų dieną Tryškiuose  kartu mini gimnazija, seniūnija, kultūros centras ir muzikos mokykla.

Prisimindami Sausio 13-osios laisvės siekį ir paaukotas gyvybes, trumpam visuose mokyklos languose uždegėme žvakelių, vėliau rinkomės miestelio aikštėje. Degė laužas, skambėjo patriotinės dainos ir posmai, minimos žuvusiųjų pavardės.

Per trečiąją pamoką vyko pilietiškumo pamoka. Ją vedė „Misijos Sibiras 2015“ dalyvis Tomas Martinaitis. Demonstruoti vaizdai, įtaigus žodis priminė: tik vis atsigręždami į tėvų ir protėvių kovas dėl laisvės galime kurti brandžią visuomenę.

Rita Masiulienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   

Išvyka į šokolado fabriką
        Lapkričio 4 dieną 4-5 klasių mokiniai, lydimi mokytojų N. Pocevičienės ir V. Zamarienės, apsilankė Šiaulių saldainių fabrike „Rūta“. Mokiniai sužinojo seną ir įdomią, beveik keturis tūkstančius metų siekiančią, šokolado atsiradimo istoriją, galėjo susipažinti su jo rūšimis. Visus sudomino filmas apie šokolado gamybą. Mokiniai apsilankė  šokolado dirbtuvėse, kur trumpam galėjo tapti šokolado meistrais. Savo pagamintus skanėstus vaikai parsivežė lauktuvių namo.

Mokytojos V. Zamarienė, N. Pocevičienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-   

Kalėdinė gerumo akcija
        Gražus ir jaukus metas yra Kalėdos. Dovanoti džiaugsmą, šilumą ir dėmesį yra nepaprastai gera. Juk gyvenimo tikslas ne tik gauti, bet ir dovanoti. Šio tikslo vedami, trečios ir ketvirtos gimnazijos klasių mokinai gruodžio 19 dieną vyko į Telšių „Vilties“ mokyklą. Specialiosios mokyklos bendruomenei įteikė Betliejaus Taikos ugnį linkėdami brolybės, draugystės ir Dievo meilės. Šios mokyklos mokiniams dovanojo gėrį, dėmesį, gerą nuotaiką, buvimą drauge bei kūrė tokią aplinką, kurioje galėtų jaustis svarbūs ir laimingi. Vaikams pozityvių emocijų pliūpsnį suteikė Kalėdų Senelis, kuris dainavo, šoko ir kitaip linksminosi su mokinukais. Mūsų mokyklos gimnazistai negrįžo be dovanų – jie gavo daugybę šypsenų!
            Tą pačią dieną gimnazistai Tryškių ir Kaunatavos gyventojams teikė džiaugsmą dalindami Betliejaus Taikos ugnį, linkėdami šilumos, santarvės ir jaukumo jų šeimoms.

Mokytojos K. Jurienė ir K. Dargevičienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-   

Kalėdų stebuklas
        Gruodžio 21 d. mažieji gimnazijos ugdytiniai susirinko į renginį „Kalėdų stebuklas“. „Drakoniuko“ teatro aktoriai parodė nuotaikingą pasaką „Kalėdos kvepiančios cinamonu“ ir visus šventės dalyvius įtraukė į nuotaikingą žaidimų sūkurį.

->->-> Nuotraukos<-<-<-   

Ikimokyklinukų projektas „Padovanok šypseną senoliams“
        Kalėdos – stebuklų metas... Kartais, stebuklui įvykti reikia tiek nedaug: šilto žodžio, mielos šypsenos, švelnaus žvilgsnio... Dėmesys – vienas didžiausių vienišų senolių norų. Kad šiųmetės Kalėdos visiems prilygtų stebuklui, „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, paraginti auklėtojų, sudalyvavo auklėtojų organizuotame projekte „Padovanok šypseną senoliams“.
        „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, beveik dvi savaitės kruopščiai gamino, lipdė, klijavo, tapė įvairiausius atvirukus senoliams. Dar penktadienį, prieš Kūčias ir Šv. Kalėdas, atvirukai sėkmingai buvo perduoti Tryškių Bočius atstovaujančiai Verutei Atarienei.
        Taigi, galime drąsiai sakyti, kad šios Kalėdos – stebuklingų metas visiems!
Dėkojame vaikučiams už jų menines, kūrybines idėjas, už jų pastangas ir nuoširdų norą dovanoti!
        P.S. Vaikučiams Tryškių Bočiai dovanoja keletą pasakų knygelių. AČIŪ!

„Pelėdžiukų“ gr. auklėtoja Raimonda Valiuvienė



Besmegenių fiesta
        Gražūs, nepakartojami, sukurti iš įvairiausių medžiagų,  besišypsantys besmegeniai susirinko į „Besmegenių fiestą“. Jie pasitiko visus, atėjusius į advento vakaronę    gimnazijoje.
        Pradinių klasių mokiniai ir jų tėveliai  nuoširdžiai kūrė besmegenius. Įdomiai ir išradingai atrodė visi darbeliai, nes juose jautėme rankų  šilumą, ramų Kalėdų laukimą...
        Dėkojame visiems , nepagailėjusiems laiko ir išmonės , prisidėjusiems prie šios gražios parodėlės.

Pradinių klasių mokytojos

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Adventinis vakaras „Link Kalėdų žvaigždės“
        Gruodžio 22 dieną į mūsų gimnaziją buvo pakvieti Tryškių miestelio žmonės, mokyklos bendruomenės nariai praleisti adventinį vakarą kartu. Šventės rengėjai  meniniu žodžiu kvietė visus susiburti bendrai atlaidumo, gerumo ir šventinei nuojautai. Betliejaus Taikos ugnies šviesoje skambėjo giesmės, kalėdinės muzikos ritmais sukosi šokėjai, į tolimą praeitį nuvedė ir apie greitai bėgantį laiką kalbėjo mažieji piemenėliai. Berdamas grūdus, dalindamas riešutus ir linkėdamas visiems skalsos ir darnos Kalėdinę nuotaiką ir senąsias tradicijas priminė Kalėda. Visi, atėję praleisti adventinį vakarą, į savo namus galėjo parsinešti Betliejaus ugnelę, šiltus, jaukius ir nuoširdžius kalėdinius pasveikinimus.

Mokytoja I. Baranauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Skaityti ar neskaityti?  Štai klausimas! 
         Koks būtų mūs gyvenimas be knygos?
Turbūt ramus, tylus ir nuobodus.
Kam kelti klausimus tokius kvailus...
Be knygos būt sunku gyventi,
Nes ji valdovė mūs tyrų jausmų.
(pagal V. Šekspyrą)

        Baigiasi 2016 metai, kurie paskelbti iškilaus dramaturgo ir poeto Viljamo Šekspyro metais. Vienas garsiausių šiuolaikinių šekspyrologų Stephenas Greenblattas veikale „Vilas ir pasaulio valia: kaip Šekspyras tapo Šekspyru“(Will in the World: How Shakespeare Became Shakespeare) rašo: „Vijamo Šekspyro mirtis 1616-ųjų balandžio 23 dieną liko beveik nepastebėta, jei neskaitysim saujelės artimiausių jo amžininkų. Pasaulis nepašiurpo, kai mirtingasis jo kūnas atgulė Šv. Trejybės bažnyčioje Stratforde. Niekas nepasiūlė Šekspyro laidoti Vestminsterio abatijoje šalia Chaucerio ar Spencerio. Apie Šekspyro mirtį nė žodeliu neužsiminta nei to meto anglų diplomatinėje korespondencijoje, nei žemyninėje Europoje cirkuliuojančiuose informaciniuose biuleteniuose. Šekspyro iškeliavimas iš šio pasaulio buvo vietinės reikšmės įvykis, ir netgi gimtojoje šalyje ne itin reikšmingas.

        Po Šekspyro mirties praėjo septyneri metai, kol jo draugai Johnas Hemingesas ir Henry Condellis surinko ir išleido jo komedijas, kronikas ir tragedijas. Tai buvo pirmoji paraiška suteikti Šekspyro kūrybai aukštosios kultūros statusą. Ir tik tada šiam veikalui parašytoje panegirikoje Benas Jonsonas pirmą kartą nupiešė platesnę panoramą, kurioje galima suvokti Šekspyro veiklos reikšmingumą, ir reikšmingumą tokį, kad net didikui nebeatrodys nederama pripažinti ryšių su populiarių pjesių vidurinės klasės rašytoju. Jonsonas rašė:

Nors žodį graikišką tu įpini tik vieną kitą

Ir prie lotyniškos kalbos nelinkęs prisiliesti,

Griausmingąjį Aischilą, Euripidą ir Sofoklį

Draugijon nepabūgsiu tau pakviesti.

        Taigi, šie nemirtingieji graikai galį garbingai paliudyti Šekspyro kaip tragiko didybę. O kalbant apie komedijas, priduria Jonsonas, tai jos pranokstančios viską, „ką akiplėšiškoji Graikija ar išpuikusioji Roma / paliko ateičiai“.

        Jonsonas iškėlė Šekspyrą iki pasaulinių menininkų. Ne dėl to, kad numanė Šekspyrą išgarsėsiant už Anglijos ribų, bet dėl to, kad primygtinai jį lygino su geriausiais visų laikų literatūros kūrėjais. Nors apie Šekspyrą kaip asmenį – jo gimimo vietą, kilmę, išsilavinimą, socialinius ryšius ir pan. – neišliko beveik jokių duomenų, jis buvo tikras nacionalinis turtas. „Triumfuoki, o Britanija mana, – skelbė Jonsonas, – Europoje su pagarba sutiks jį kiekviena scena.“ Ir šį pasididžiavimo kupiną gyrių vainikavo garsiąja eilute: „Jis priklauso ne šiam amžiui, o visiems laikams!“

        Atsiliepdami į Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir Britų tarybos iniciatyvą prasmingai paminėti didžiojo anglų rašytojo Viljamo Šekspyro 400–ąsias mirties metines, mūsų gimnazijos dešimtokai ir aštuntokai surengė netradicinius skaitymus, skirtus šiam kūrėjui pagerbti. Visą savaitę mokiniai domėjosi, rinko informaciją, kūrė skaidres apie V. Šekspyro gyvenimo ir kūrybos kelią. Žvakių šviesos nutviekstoje klasėje skaitė poeto sukurtus sonetus, ištraukas iš dramų, žiūrėjo filmų fragmentus, rinko ir aptarė patikusias citatas iš kūrinių, diskutavo apie amžinuosius dalykus: meilę, neapykantą, dvilypumą, išdavystę, lojalumą, draugystę. Bandė atskleisti, kodėl V. Šekspyro kūriniai net po keturių šimtmečių mums artimi ir suprantami. Mokiniai sutarė, jog kūrėjo keliami būties klausimai tebėra aktualūs ir šių laikų žmogui, skatina mąstyti apie bėgantį laiką, savo gyvenimą, santykius tarp žmonių.

V. Jokubauskienė 

Adventas. Atbėga elnias devyniaragis
        Gruodžio 12 dieną antrokai vyko  į Žemaitijos kaimo ekspoziciją ir  dalyvavo edukaciniame užsiėmime "Adventas. Atbėga elnias devyniaragis". Užsiėmimo  metu mokiniai susipažino su Advento laikotarpio senosiomis tradicijomis, papročiais, Kūčių vakarienės patiekalais, burtais, namų puošyba.
        Užsiėmimo vedėja vyr. muziejininkė S. Udovičienė papasakojo apie senąsias Advento tradicijas bei papročius, Kūčių vakaro prasmę. Susipažinę su patiekalų reikšmėmis mokiniai įsijungė į veiklą - gamino Kūčių vakarienės patiekalą - sėmeninę. Atsakingai grūdo grūstuvėje sėmenis, lupo virtų bulvių "mundieriukus" ir pasigardžiuodami ragavo, užsigerdami šilta melisų arbata. Daug  gerų emocijų suteikė ateities spėjimas: būrimas iš kūčiukų, vaško liejimas į vandenį, žibalinės lempos šviesoje atsispindinčių šešėlių aiškinimasis. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę pasigaminti tikro vaško žvakę.
        "Nors daugelis tradicijų ir papročių šiandien teturi tik istorinę prasmę, tačiau  šeimos susibūrimui, jos tradicijų išlaikymui ir ugdymui tikrai kalendoriuje nerasime nuoširdesnės ir dvasingesnės šventės kaip Kūčių vakarienė. O vaikai iki užmigs vis žvilgčios pro langelį...  Bene mėnesienoje pamatys iš miško atbėgantį baltąjį elnią, atnešantį ant devyniašakių ragų saulę ir šv. Kalėdas", - sako LEU profesorius etnologas L. Klimka.

Pradinių klasių mokytoja J. Vainauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



        Vieną gražią žiemos popietę pradinių klasių moksleiviai su savo mokytojomis klasėse surengė „Šauniausio moksleivio“ konkursą, kuriame galėjo dalyvauti kiekvienas panorėjęs pradinukas.
        Pirmiausia kiekvienas dalyvis turėjo save kuo įdomiau pristatyti: papasakoti apie savo pomėgius, būdo savybes, talentus. Po prisistatymų dalyviams buvo skirta užduotis atspėti patarlių pabaigas, o šiek tiek vėliau – pagal duotą pradžią sukurti pasaką be galo. Įdomu buvo stebėti ir kitą užduotį, kurios metu vaikai įvairiausiais būdais mėgino pavaizduoti nurodytus gyvūnus. Konkursui einant į pabaigą, mokiniai demonstravo šokio judesius, piešė užrištomis akimis. Pradinukai aktyviai dalyvavo kūrybinėje veikloje, o jų pasirodymus stebėjo ir vertino klasės draugai bei mokytojos.
        Atlikus visas užduotis ir suvedus rezultatus, buvo išrinkti nugalėtojai bei apdovanoti visi konkurso dalyviai. Mokiniai džiaugėsi padėkos raštais ir smagiai praleista diena. Konkurso akimirkomis norime pasidalinti ir su jumis...

Pradinių klasių mokytoja V. Sakalauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   





Respublikinė integruota lietuvių kalbos, istorijos,
dorinio ugdymo konferencija „Iš mažo miestelio į didelį kelią“
        Gruodžio 8 dieną Mažeikių r. Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje vyko konferencija , kurios tikslai: skatinti aktyvų mokinių ir mokytojų dalyvavimą kultūriniame krašto gyvenime, ugdyti meilę gimtajam kraštui, tobulinti bendrakultūrines kompetencijas, ugdyti mokinių vertybių kryptingumą, siekiant tapti aktyviais visuomenės nariais.
        Konferencijoje dalyvavo ir pranešimus skaitė mokiniai ir mokytojai iš Skuodo r. Ylakių gimnazijos Barstyčių vidurinio ugdymo skyriaus, Kretingos r. Darbėnų gimnazijos, Telšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos, Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos, Viekšnių gimnazijos bei kviestiniai lektoriai: profesorė Roma Bončkutė, Klaipėdos universiteto Humanitarinio fakulteto dėstytoja, Baltų filologijos katedros vedėja, kan. relig. m. mgr. teol. lic. Andriejus Sabaliauskas, Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos prefektas ir istorikas Povilas Šverebas, VDA leidyklos redaktorius, Telšių fakulteto taikomųjų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centro tyrėjas.
        Džiaugiamės mūsų mokyklos III klasės mokiniais A. Raudyte, E. Molyte, M. Einingiu,  kurie parengė ir pristatė skaidres apie  Lazdynų Pelėdos gyvenimą, o IV klasės mokinė Viktorija Rimkutė parašė ir perskaitė įdomų pranešimą tema:  „Moterys Lazdynų Pelėdos kūryboje“. Dalyvavusiems mokiniams ir jų mokytojoms įteikti padėkos raštai ir puikūs ateinančių metų kalendoriai „Neregėta Seda“.


Mokytoja Irena Baranauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Prie puodelio arbatos
          Gruodžio 5-9 dienomis „Pelėdžiukų“ grupėje vyko įvairios veiklos skirtos sveikatos stiprinimui „Prie arbatos puodelio“. Buvo kalbama, diskutuojama apie įvairias arbatų rūšis. Grupės auklėtojos vaikučiams pasakojo, kodėl geriama arbata, kur auga, kaip ir kada reikia rinkti arbatai skirtas žoleles, nuo kokių ligų jos gali pagelbėti. Kasdien grupės arbatinukas virė gardžais arbatas. Vaikai gėrė medumi pagardintas arbatas bei ragavo iš namų atsineštą su mamos pagalba iškeptą sausainį, meduolį ir pan. Taip pat, mažieji „Pelėdžiukai“ piešė, aplikavo savo mėgstamus puodelius, kuriuos eksponavo parodėlėje.
        Vaikai ir auklėtojos tikisi, kad arbatos gėrimas bus ne tik malonus užsiėmimas, bet taps visos įstaigos tradicija.

„Pelėdžiukų“ grupės auklėtoja Rasa Jazdauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Šiaurės šalių bibliotekų savaitė
         Jau penktus metus gimnazijos biblioteka dalyvauja tarptautiniame Šiaurės ir Baltijos šalių projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šiais metais projekto rengėjai siūlė vaikams skaityti knygeles, kuriose atsispindėtų ateities tema. Visų pradinių klasių mokiniai apsilankė gimnazijos bibliotekoje. Čia jie buvo trumpai supažindinti su Šiaurės šalių rašytojų kurtomis knygomis, kurias turi mūsų mokykla, išsamiau supažindinti su viena iš Šiaurės šalių – Suomija.
        Šios savaitės tikslas – tai garsiniai skaitymai. Neįprasta skaitymui aplinka žvakių šviesoje suteikė dar didesnį įspūdį skaitomai knygai „Ei! Ar čia yra kas nors?“, kurioje nusileidęs erdvėlaivis į Žemę su nepažįstamu keleiviu sukelia sumaištį pagrindinio herojaus Joakimo galvoje.
Knyga – nedidelis įrankis, pažadinantis mūsų sugebėjimą mąstyti; tai minties variklis, išjudinantis protą. (E. Fagė).

Gimnazijos bibliotekininkė Zita Žalienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


EUROPOS KOKYBĖS ŽENKLELIS „eTwinning“  PROJEKTUI

        eTwinning projektas „Call Me Maybe?“ sulaukė vieno iš svarbiausių įvertinimų už kūrybingą, įdomią ir informatyvią veiklą su mokiniais – Europos kokybės ženklelio, kuris pažymi, kad projektas pasiekė tam tikrą Europos standartą.  

            Sveikinu savo eTwinning komandą!


Neringa Lemežienė, anglų kalbos mokytoja  

Anglų kalbos konkursas OLYMPIS 2016
        Lapkričio 23 dieną anglų kalbos konkurse „Olympis 2016 – rudens sesija“ dalyvavo 5 - IV klasių gimnazistai, kurie, atlikdami įvairias įdomias užduotis, panoro pasitikrinti savo anglų kalbos žinias. Dėkodami tėveliams už finansinę paramą ir linkėdami visiems dalyviams sėkmės laukiame konkurso rezultatų.
Neringa Lemežienė, anglų kalbos mokytoja 

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Literatūros popietė

Lapkričio 18 dieną mūsų gimnazijoje vyko literatūros popietė. Dalyvavo rašytojas, vertėjas Vidas Morkūnas, savo dvasinę erdvę siejantis su Tryškių apylinkėmis. Renginio metu demonstruoti Tryškių kapinių, bažnyčios, koplyčios vaizdai rašytojui kalbėjo apie artimųjų paskutinę poilsio vietą, o mums – apie galimybę įžiūrėti paslaptį įprastuose dalykuose.

Tarp klausytojų buvo ir būrelis mokinių iš Kaunatavos pagrindinės mokyklos su mokytoja Daiva Brazauskiene, ir miestelio šviesuolių. Visiems buvo įdomu sužinoti, kad trijų knygų autorius daugiausia laiko skiria vertimams iš anglų, vokiečių, rusų, lenkų kalbų, o naujai dar ėmėsi ir ukrainiečių kalbos. Rašytojas vertina esminius būties dalykus, todėl tiek daug rašo apie mirties paslaptį, tad ir gimnazistai, ruošdamiesi susitikimui, perskaitė apsakymą „Mirtis“ (apdovanotą A.Vaičiulaičio premija), turėjo ko paklausti. Trečios gimnazijos klasės mokiniai Gintas Sakalauskas ir Vytautas Tomkevičius skaitė rašytojo samprotavimus apie literatūros rūmą, apie ypatingą privilegiją „suvilioti skaitytoją“. Buvo atsakyta į klausimus apie kūrybos ištakas, apie teatrą ir kiną, apie skaitomas knygas, apie pomėgį gilintis į žodynus.

                      Lietuvių kalbos mokytojos Irena Baranauskienė ir Rita Masiulienė  kurdamos dialogą tarp kūrėjo ir skaitytojų skatina plėsti literatūrinį akiratį, skatina išgirsti, kaip „seniai sudilo paukštis,/ bet ore/ sparnų plazdėjimas dar justi“.
Rita Masiulienė, lietuvių kalbos mokytoja

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Literatūrinė valandėlė su „Šiaurės šalių rašytojais“

Lietingą lapkričio ketvirtadienį, ikimokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikai leido Tryškių miestelio bibliotekoje. Šią savaitę visose šalies bibliotekose šurmuliuoja Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tai jau tradicija tapusi šviesos ir knygos šventė ikimokyklinės grupės vaikams, suteikianti progos susipažinti su Šiaurės šalių literatūra. Kaip ir kasmet, nepraleidome progos apsilankyti knygų „karalystėje“ ir paklausyti skaitomų kūrinėlių. Šiemet vaikai klausėsi Tiinos Nopolos pasakojimo „Milė ir Gėris iš viršutinio aukšto“, apie staiga pradingusį šuniuką Gėrį.

Skaitymams pasibaigus, vaikai dar ilgai aptarinėjo išklausytus kūrinėlius, diskutavo, apžiūrėjo visą „šiaurietiškų“ knygų parodėlę, vaišinosi saldžiais skanumynais iš tolimosios Šiaurės.


„Pelėdžiukų“ gr. auklėtoja Raimonda Valiuvienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Išvyka į Klaipėdą

     Lapkričio 9 d. antrokai ir grupelė trečios klasės mokinių lankėsi Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre ir žiūrėjo spektaklį "Pasaka be pavadinimo". Antros klasės mokiniai dalyvavo "Nebereikalingų pirštinių rinkimo akcijoje" - laimėjo paskatinamąjį prizą, todėl buvo pakviesti pažiūrėti spektaklį su 50 procentų nuolaida bilietams. Visos akcijoje dalyvavusių vaikų surinktos pirštinės panaudotos pasakos scenografijai. „Pasaka be pavadinimo“ - spektaklis apie vienybę ir tikrą draugystę.

Pradinių klasių mokytoja J. Vainauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Tarptautinė tolerancijos diena

     Tolerancija - tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo tavęs ir aplinkos, kuri  supa. Tai pripažinimas, kad būti kitokiu nėra blogai, kitoniškumas gali atskleisti žmogaus unikalumą.

    Lapkričio 16-17 dienomis vyko renginiai, skirti Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti.  Mokytojai per pirmas  pamokas į savo dėstomą dalyką integravo tolerancijos temą.

   Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir 1-5 klasių mokiniai piešė šių metų Tolerancijos simbolį – paukštį ir užrašė savo mintis. Visą savaitę klasių vadovai vedė valandėles, per kurias diskutavo tolerancijos tema. Socialinė pedagogė dalino lankstinukus, kuriuose pateikė informacijos apie toleranciją, kvietė visus būti gerus vienas kitam.

      Mokyklos parlamentas pakvietė į įdomią pamoką, kurios metu žiūrėjo mokinių sukurtus filmukus tolerancijos tema. III klasės mokinio Dominyko atliktas muzikinis kūrinys kiekvienam leido suprasti, kad gyventi gera yra šalia gero žmogaus.
 
Socialinė pedagogė Dalia

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


„VIŠČIUKŲ“grupės krikštynos

     Gana ilgai galvojome, koks pavadinimas tiktų naujai atidarytai lopšelio grupei. Tėvelių balsavimas lėmė, kad vieno balso persvara pirmavo pavadinimas ,,Viščiukai,,. Norėdamos pavadinimą patvirtinti, suorganizavome ,,krikštynas,,. Į renginį pasikvietėme grupės vaikų tėvelius, darželio direktorių J. Maneikį, pavaduotoją ugdymui K. Vainauskienę, vyresniosios gr. vaikus ir auklėtoją. Šventinį rytmetį pradėjome dainelėmis, kurių mokam jau keletą, muzikavome barškučiais. Po to, vaikučiai atsakinėjo į darželio direktoriaus ir pavaduotojos klausimus, kad visa bendruomenė įsitikintų, jog mes čia ne tik žaidžiame, bet ir mokomės. Renginį užbaigėme „Draugystės“ rateliu, burtais, kad vaikučiai augtų sveiki, dideli ir stiprūs. Visi „Viščiukai“ už drąsą ir žingeidumą buvo apdovanoti  diplomėliais ir prisukamu žaisliuku „viščiuku“ ,o Juliuko mamytė visus apdovanojo balionu-žaisliuku, „pakrikštijo“ mažiuosius „Viščiukus“ apipurkšdama vandenuku.
    Vaikučiai buvo laimingi, sulaukę tiek dėmesio. Manau, renginys mus visus suartino, nes daugelis neskubėjo skirstytis: bendravom, stebėjom laimingus, žaidžiančius vaikus, aptarinėjom planus ateičiai.

Grupės. „Viščiukai“ vyr. auklėtoja. S.Balčiūnienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Knygos - didžiausias pasaulio gėris
     „Knygose gyvena visi pasaulio žodžiai, pasakojantys istorijas, kurias kiekvieno mūsų vaizduotė piešia savaip. Jose glūdi visi pasaulio stebuklai. Knygos guodžia, drąsina, moko. Jos priverčia susimąstyti apie tai, kas mes esame ir kokie galėtume būti. Knygos atveria vartus į praeitį ir parodo, kokia galėtų būti ateitis. Suteikia ramybės ir išminties. Praplečia kasdienybės ribas, leidžia pamatyti pasaulį kito žmogaus akimis, išmoko pažinti kitų žmonių jausmus. Skaitydami mes gyvename ne vieną, o tūkstančius skirtingų gyvenimų. Šiek tiek gaila tų, kurie pasirinko neskaityti, atimdami iš savęs vieną geriausių dalykų pasaulyje. Be knygų mes būtume skurdūs ir nelaimingi, o mūsų vaizduotė tyliai mirtų iš alkio, net nesuspėjusi išskleisti sparnų“, - sako rašytoja N. Vaitkutė.
       Labai pasisekė mūsų gimnazijos penktokams, nes meilę knygai jiems įskiepijo tėveliai ir pradinių klasių mokytoja. Puiku, jog dabar patys savarankiškai stengiasi skaityti kuo daugiau. Tuo įsitikinome rugsėjo pradžioje lankydamiesi Tryškių miestelio bibliotekoje. Mus bibliotekininkė Janina Norvaišienė supažindino su knygų įvairove, kiekvienas pasirinko savarankiškai perskaityti po vieną ar net keletą knygučių. Mokiniai prižadėjo surengti kūrybišką perskaitytų knygų pristatymą bibliotekoje. Penktokai gavo užduotėlę – paklausinėti savo tėvelių ir senelių apie tai, ką jie skaitė vaikystėje. Vaikai maloniai nustebo sužinoję, jog kai kurie iš tėvelių pirmąsias savo knygas tebesaugo namuose pačioje garbingiausioje vietoje. Paprašyti leido jas atsinešti į mokyklą ir parodyti draugams. Smalsiai ir atidžiai klausėmės vieni kitų pasakojimų apie namiškių skaitytas knygas.
       Gražūs pavyzdžiai įkvepia. Reikia tikėtis, jog knyga bus puiki gyvenimo mokytoja mažiesiems mūsų gimnazistams.

Virginija Jokubauskienė


  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


PATYČIOS: TYLIAI KENTĖTI AR VIEŠAI KALBĖTI?
        

    Įrodinėti, jog žeminantis elgesys ir patyčios yra opi problema Lietuvos mokyklose, tikrai nebereikia. Problema – kaip jas įveikti.

       Patyčių mastas mokyklose daro įtaką moksleivių ir mokytojų saugumo jausmui. Liūdna statistika: nuo jų kenčia kas trečias mokinys Lietuvoje. Dėl šios piktžaizdės mokiniai jaučiasi mažiau saugūs, mažiau patenkinti mokyklos gyvenimu. Be to, patyčios veikia visus vaikus – ne tik tuos, kurie įsitraukia į patyčias ar patiria jas, bet ir stebėtojus. Jei mokiniai mato, kad nereaguojama į tyčiojimąsi arba jam netgi pritariama, tuomet formuojasi nuostata, kad toks elgesys yra tinkamas ir priimtinas.

       Patyčios iškreipia vertybių sistemą: tolerancija, pagalba kitam, draugiškumas, pagarba tampa nevertinamu elgesiu. O tyčiojimasis virsta tokiu elgesiu, kuris leidžia tapti lyderiais, užimti aukštą statusą klasėje. Ši vertybių transformacija kelia didelį susirūpinimą.

      Šiemet su dešimtos klasės mokiniais per klasės valandėles ieškome būdų, kaip spręsti patyčių įveikimo problemą. Kalbame apie draugystę, tikrus ir netikrus draugus. Pagalbą draugui. Emocijų valdymą. Pasitikėjimą. Empatiją. Diskutuojame, ar kitoks - būtinai blogesnis, kaip atpažinti patyčias ir kaip į jas reaguoti: tyliai kentėti ar viešai kalbėti. Rašėme laiškus patyčias patiriančiam bendraamžiui arba tiems, kurie tyčiojasi. Klasėje surengta labai jautrių ir prasmingų, asmenine patirtimi paremtų laiškų parodėlė. Tarėmės, kaip apsisaugoti ir apsaugoti kitus nuo skriaudėjų.

       Paieškų kelią dar tęsime. Tuo keliu veda tikslas – tapti klase be patyčių.

       Suprantame, jog nėra idealios visuomenės. Ieškoti kelių ją tobulinti – svarbu kiekvienam. Patyčias gali įveikti tik visa mokyklos bendruomenė: mokiniai, mokytojai, tėveliai, mokyklos administracija bei personalas. Tada jos ims nykti ir iš kitų visuomenės gyvenimo sričių.
Virginija Jokubauskienė


  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



 

Penktadienį (11-05) vyko Lenkijos svarsčių kilnojimo lygos etapas ir ketvirtasis Vormijos ir Mazūrijos vaivadijos čempionatas.

         Diana Tomkutė svorio kategorijoje iki 55 kilogramų, raudama 16 kilogramų svarstį, tapo etapo nugalėtoja ir užėmė pirmą vietą Lenkijos lygoje. Rezultatas – 126 kartai. Džiaugiamės Dianos laimėjimais ir linkime sėkmės tolimesniuose startuose.
Mokytojas S. Statkus



Pamoka „Pažaiskime su matematika“
        Spalio 27 dieną matematikos mokytojai penktokus ir šeštokus pakvietė kartu pažaisti matematinius žaidimus.  Mokiniai sprendė matematinius kryžiažodžius, galvosūkius, žaidė  „Domino“, atliko kitas veiklas, kurių metu siekėme, kad augtų domėjimasis matematika, kad smagiai praleistume laiką, sužinotume naujų dalykų, išbandytume savo matematinius gebėjimus.

Mokytoja D. Liutkienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


DĖDĖ RUDENĖLIS ATKELIAVO
        Ruduo - spalvingas ir dosnus metas, palankus kūrybiškai perteikti vaikams žinias apie rudenį, jo gėrybes, gilinti, tobulinti, plėsti vaikų kompetencijas.
Kūrybiškumo savaitės metu vaikai sužinojo, kas yra vaisius, o kas daržovė, kur kas auga, kokią naudą duoda žmogaus organizmui, tobulinome kultūrinius - higieninius įgūdžius ir įpročius (plauti prieš valgį rankas, nevalgyti neplautų vaisių ir daržovių). Mokėmės juos rūšiuoti pagal spalvą, formą, pratinomės atsiminti apibendrinamuosius žodžius. Minėme mįsles, dainavome daineles, žaidėme ir aplikavome, piešėme ir lipdėme. Didžiausią įspūdį vaikams paliko moliūgai anksti ryte rasti grupėje - DĖDĖS RUDENĖLIO dovanos vaikams. Buvo džiaugsmo – galėjome juos panaudoti kūrybiniuose žaidimuose laisvalaikio metu, kūno kultūros užsiėmimų metu: smagu buvo bėgti apie juos ,,gyvatėle,, ,užlipti, nušokti, perlipti ir t.t. Nešėmės juos ir į lauką - skatinome vaikus judėti prasmingai.
     Į kūrybiškumo savaitės veiklą įtraukėme ir tėvelius: namie su vaikučiais gamino darbelius iš gamtinės medžiagos, vaisių ir daržovių, organizavome veiklą grupėje "Moliugėlis-žibintėlis". Veiklos metu kartu su vaikais ir vaikų artimaisiais skaptavome, pjaustinėjome, puošėme moliūgus, paversdamos juos tikrais meno kūriniais. Vaikų džiaugsmui nebuvo galo - daugelis tokį žibintą matė pirmą kartą. Po didelių darbų sėdome aptarti veiklos prie arbatos puodelio, paskanauti DĖDĖS RUDENĖLIO paliktų vaišių - saldžių grybukų ir tėvelių atsineštų skanėstų.
     Sukūrėme šventę mūsų mažiesiems iš žmonių gerumo, tarpusavio supratimo ir geranoriško bendradarbiavimo.

Grupės ,,VIŠČIUKAI“ vyresnioji auklėtoja S.Balčiūnienė


  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Ruduo vaikų delnuose
        Spalio 18 d. priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokiniai surengė tradicinę rudenėlio šventę “Ruduo mano delnuose“. Laukdami šventės pradinukai sukūrė rudeninius lapus iš modelino, juos išmargino , pasipuošė savo klases. Gražią pieštų lapų parodėlę stende galėjo stebėti visos mokyklos mokiniai.         Salėje susirinkę pradinukai atliko įvairias Rudenėlio  sumanytas užduotėles: deklamavo savo sukurtus eilėraščius, minė mįsles apie rudenį, graužė obuolius, skanavo gėrybes iš miško – saldžiuosius baravykus. Galiausiai pašoko lapų šokį. Vaikai liko maloniai nustebinti. Su šypsenomis ir klasių vadovų padėkomis sugrįžo į klases.
Pradinių kl. mok. M. Mažeikienė


  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   



Diena Paragių dvare
     Spalio 14 dieną mes, šeštokai ir aštuntokai, o po savaitės ir septintokai važiavome į Paragius, į Lazdynų Pelėdos muziejų. Mus pasitiko muziejaus darbuotoja Greta ir papasakojo dvaro istoriją, priminė rašytojos Lazdynų Pelėdos šeimos gyvenimą, kūrybą. Visi atidžiai klausėmės įdomių pasakojimų, nes po to laukė protmūšis.
    Mes buvome suskirstyti į grupes, vyko net trys žaidimo turai. Vieni klausimai buvo sunkoki ir į juos galėjai atsakyti tik tada, kai buvai skaitęs rašytojos Lazdynų Pelėdos kūrinius. Lengvesni klausimai buvo tie, kurių atsakymus galėjai išgirsti iš muziejininkės pasakojimo. Protmūšis mums patiko, nes buvo linksmas ir įdomus.
    Pamiklinę protus ėmėmės kito darbo: grėbėm lapus, šlavėm takus, tvarkėm Paragių dvaro aplinką. Padirbėję ir linksmai pasiautę kartu su rudeniniais lapais grįžom namo.

6 klasės mokinė Emilija Lopaitytė


  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


RUDENS GĖRYBIŲ PARODA „BULVĖ KALBINA BUROKĄ“
     Spalio 10-14 dienomis, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos darželio patalpose buvo galima pasigrožėti rudens gėrybių paroda. Vaikai kartu su tėveliais sukūrė darbelių iš vaisių, daržovių, medžių lapų bei kitų rudens gėrybių.
    Parodos tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, originalias menines saviraiškos formas, bendraujant su šeimos nariais, suteikti džiugių emocijų.
    Darbeliai alsuote alsavo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu ir originalumu. Kiekviena daržovė ir vaisius pavirto savitu ir nuotaikingu personažu: pingvinu, banginiu, girinuku, ežiu, jūreiviu, lenktyninku ir t.t.
    Dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams už originalius darbelius bei aktyvų dalyvavimą rudens gėrybių parodoje.

Grupės auklėtoja Raimonda Valiuvienė


  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Susitikimas su policijos pareigūnais
        Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos iniciatyva spalio 18-oji paskelbta Atšvaitų diena. Šios dienos tikslas – atkreipti eismo dalyvių dėmesį į atšvaitų svarbą ir raginti visus  tamsiuoju paros metu juos segėti, kad būtų matomi. Ta proga spalio 17 d. su mūsų gimnazijos pradinukais ir mokytojomis bendravo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai.
        Policijos pareigūnai didelį dėmesį skyrė mažųjų eismo dalyvių saugumui – ragino taisyklingai segėti atšvaitus. Susitikimo metu pasakojo apie saugų ir atsakingą elgesį kelyje. Mažieji eismo dalyviai ir mokytojos gavo dovanų po atšvaitą. Svečiai taip pat priminė saugaus eismo taisykles dviratininkams, atsakė į mokinių klausimus.

Pradinių kl. mokytoja V. Zamarienė


  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Projektinė veikla – langas į pasaulį 
         eTwinng projektas „Call Me Maybe“, kurį vykdėme praėjusiais mokslo metais su partneriais iš Ispanijos, Lenkijos ir Ukrainos, buvo paskelbtas rugpjūčio mėnesio projektu Lietuvos nacionalinės paramos tarnybos internetiniame puslapyje www.etwinning.lt bei už įdomią ir kūrybingą veiklą apdovanotas Nacionaliniu kokybės ženkleliu.             Džiaugiuosi eTwinning mokinių komanda ir jų darbo įvertinimu!
Kokybės ženklas

Anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežienė


 ->->-> Nuotraukos<-<-<-   

Mokytojų diena gimnazijoje
        Atrodo dar vakar išgyvenome Rugsėjo 1-osios jaudulį, o šiandien, eidami per lapų spalvų margumyną, norime išsakyti pačius prasmingiausius žodžius savo mokytojams: tegul Jūsų išmintis, kūryba, savitarpio supratimas, pasiaukojimas, kantrybė puošia Jūsų sielas ir uždega jose norą dalintis savo dvasiniais lobiais su mokiniais.
        Renginio akimirkomis dalinamės nuotraukose.
 III gimnazinės klasės mokiniai



  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Pasaulinės gyvūnijos dienos paminėjimas        Spalio 4-ąją švenčiama Pasaulinė gyvūnijos diena. Jaunųjų gamtininkų būrelio nariai nustebino pradinių klasių mokinius per pirmą pamoką dovanodami pačių padarytas vėliavėles. Jose esantys užrašai ragino mylėti gyvūnus.
        Po pamokų vyko viktorina, kurioje dalyvavo 4 klasės ir jaunųjų gamtininkų būrelio nariai. Viktoriną padėjo organizuoti mokytojos Aušra Adomaitienė ir Vilma Zamarienė.  Viktorinos metu mokiniai atliko kūrybines užduotis, puikiai pasirodė kitose rungtyse ir buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

        Truputėlis istorijos...    
1931 metais Italijoje, Florencijoje, Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus – legendinio visų gyvų Žemės padarų globėjo – atlaidų dieną, švęsti kaip pasaulinę gyvūnų globos dieną. Lietuvoje pasaulinė gyvūnų globos diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo reikšmingi lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Jaunųjų gamtininkų būrelio narė Brigita Ramašauskaitė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Pasaulinės gyvūnų globos dienos paminėjimas ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“        Spalio 4 dieną ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“ paminėta pasaulinė gyvūnų diena. Šią dieną vylo pokalbiai, diskusijos, buvo žaidžiami žaidimai apie gyvūnus, jų globą ir priežiūrą.
        Vaikai iš spalvoto popieriaus klijavo, piešė katinėlius ir galvojo jiems vardus. Tėveliai, vaikai gėrėjosi bei grožėjosi vaikų darbeliais.

Auklėtoja Rasa Jazdauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Futbolo festivalis

Spalio 6 d. 1-2 klasių mokiniai dalyvavo Futbolo festivalyje, kuris vyko  "Ateities" pagrindinės mokyklos stadione. Tai jau tradicija tapęs futbolo renginys, kuris  sukviečia rajono ikimokyklinių įstaigų auklėtinius ir 1-2 klasių mokinius organizuotai praleisti laisvalaikį, sudominti futbolo žaidimu, suteikti vaikams teigiamų emocijų. Mokiniai turėjo galimybę save išbandyti  įvairiose žaidybinėse veiklose, susipažinti su futbolo žaidybiniais veiksmais, pažaisti mini futbolą. Mažieji mūsų futbolininkai patyrė daug gerų emocijų.  Šiame renginyje pralaimėjusių nebuvo. Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, o komandos - skaniu pyragu bei simboline futbolo kamuolio statulėle.

Mokytoja J. Vainauskienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


KONSTITUCIJOS EGZAMINAS
Spalio 27 dieną dešimtąkart vyko pilietinė akcija - Konstitucijos egzaminas. Egzamino tikslas - ugdyti mokinių pilietinę savivoką ir pilietiškumą, skatinti mokinių domėjimąsi savo šalimi ir jos valstybingumu. 1-4 klasių mokiniai atliko kūrybinius darbelius “Mano sveikinimas Konstitucijos egzaminui“. Geriausi darbeliai išsiųsti į Vilnių ir dalyvaus tolesnėje atrankoje. 5-IV klasių dalyviams reikėjo atsakyti į 30 testo klausimų, atsakiusieji teisingai į 25 ir daugiau klausimų turėjo galimybę patekti į II etapą. Puikias žinias parodė (26 surinkti taškai) ir į antrą etapą pateko II klasės mokinys Dovydas Rudnickis.  Keliais taškais  nuo Dovydo atsiliko Viktorija Rimkutė, Skaistė Kairytė, Antanas Tamošauskas, Agnė Rudnickytė, Akvilė Ubartaitė.
  Egzamino koordinatorė istorijos mokytoja Nijolė Pocevičienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Paminėjome Europos kalbų dieną
       Rugsėjo 26 dieną, kai Europos Sąjungos šalyse minima Europos kalbų diena, mūsų gimnazijoje „prabilo“ pagrindinio įėjimo laiptai. Jie nuo ankstaus ryto savo spalvingumu nustebino mokinius ir mokytojus, sveikinosi gimtąja ir trimis užsienio kalbomis, pažymėjo kalbų mokymosi naudą bei linkėjo prasmingos dienos.

Anglų kalbos mokytoja
Neringa Lemežienė


Akimirkos iš Žvėrinčiaus 20-ečio ir Stumbryno atidarymo šventės
  Mokytoja A. Adomaitienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Judriosios savaitės renginio,  skirto rašytojos Lazdynų Pelėdos gimimo metinėms pažymėti, nuostatai

  Nuostatai 


Nereikalingų pirštinių rinkimų akciją!

Naujų mokslo metų proga Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras paskelbė konkursą “Nereikalingų pirštinių rinkimų akciją!” Jos visos papildys muzikinio spektaklio „PASAKA  BE  PAVADINIMO“ dekoracijas, o daugiausia pirštinių surinkusi vaikų grupė ar klasė - apdovanota kvietimais į spektaklį.

Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos antrokai nutarė dalyvauti šiame konkurse. Suvienyti bendro tikslo ir noro,  surinktas 136 pirštines išsiuntė į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą.

        Rugsėjo 20 d. buvo paskelbti nugalėtojai. Konkursas sulaukė nemažo vaikų susidomėjimo. Bendroje lentelėje mūsų antrokai buvo šešti, BET ....  jiems išskirtinai buvo skirtas Paskatinimo prizas -  50% nuolaida bilietams į premjerinį spektaklįPasaka be pavadinimo“   ir Padėkos raštas už tai, kad pirmieji susidomėjo konkursu,  siuntė pirštines paštu, kad parašė laišką ir svarbiausia, kad labai labai norėjo aplankyti ir pamatyti muzikinį spektaklį „PASAKA BE PAVADINIMO“ ! Džiugu - reis ruoštis  kelionei !!!

Rezultatai


Jurgita Žabaliūnaitė
II kl. mokinio Svajūno Darijaus Dapšio mama

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Raskim laiko draugiškumui

Rugsėjo 16d. pirmą kartą Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje įvyko tėvelius ir mokytojus suburiantis vakaras „Raskim laiko draugiškumui“.

Su šypsenomis veiduose susitikę, burtų keliu sudarę įvairiaspalves komandas, išsirinkę vertinimo komisiją, vakarą pradėjome nuotaiką pakeliančiu improvizuotu grupės „Mokinukės“ kūriniu „Mokyklinis valsas“. Vėliau sekė šmaikštūs klausimai, smagūs žaidimai, linksma muzika....

Atsidėkojant Direktoriui, mokytojams ir visam Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos kolektyvui už dalyvavimą, už bendrų tikslų siekimą, už norą kartu kurti geresnę gimnazijos ateitį buvo įteiktas Tėvelių-Mokytojų vakarui skirtas atminimo raštas.

O linksmą susitikimą užbaigėme,  prisidėdami prie tą dieną visoje Lietuvoje vykusios akcijos „Visa Lietuva šoka! 2016“ , šokiais: “Blezdingelė“ ir „LETKISS“ !

Norime pasidžiaugti, kad šventė pavyko ir tikimės, kad nuo šiol tai taps puikia Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos tradicija ir kasmet suburs ir suvienys vis daugiau gimnazijos bendruomenės narių!

AČIŪ tariame: gimnazijos direktoriui Juozui Maneikiui  , mokytojams, tėveliams, V.Bėliakui – už smagią muziką, D.Lopaitienei ir Tėvų komitetui už organizavimą !

Jurgita Žabaliūnaitė
Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos

Tėvų komiteto narė


  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Pradinukų išvyka
        Rugsėjo 14 d. gausus būrys pradinukų ir mokytojos aplankė Tryškių miestelio kapines. Čia palaidota rašytoja Lazdynų Pelėda, kurios vardas suteiktas gimnazijai. Mokiniams trumpai priminti rašytojos biografijos faktai, jos kūryba. Rašytojos atminimas pagerbtas tylos minute, uždegtos žvakelės, kapą papuošė rudeninės gėlės.
Pradinių klasių  mokytoja V. Zamarienė

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-   


Netradicinė antrokų pamoka
        Rugsėjo 13 diena antros klasės mokiniams buvo kitokia – po pirmos pamokos jie skubėjo į netradicinę lietuvių kalbos pamoką, kuri vyko miestelio bibliotekoje. Pamokos tikslas – netradicinėje aplinkoje susipažinti su knygos sandaros elementais, suprasti kūrinio ir iliustracijos ryšį, pakartoti elgesio su knyga taisykles.  
        Bibliotekos darbuotoja Janina Norvaišienė supažindino mokinius su bibliotekos aplinka. Vaikai greit surado lentynas, kuriose knygutės laukė pačių mažiausių skaitytojų. Antrokai pamatė, kur gyvena knygos, sužinojo, kaip galima pasiimti knygutes, parsinešti namo paskaityti. Su įdomumu apžiūrėjo knygas, analizavo jų sandarą, gėrėjosi spalvingomis iliustracijomis. Bibliotekininkė supažindino su knygelių prašymu, priminė, kokių taisyklių reikia laikytis, skaitant knygeles.
        Bibliotekininkė Janina mums papasakojo, kokie renginiai ir šventės vyksta  bibliotekoje, aprodė knygų parodėles, vaikų sukurtus  darbelius. Apibendrindami pamoką mokiniai neslėpė gerų emocijų ir žadėjo neužmiršti kelio į biblioteką. Jie įsitikino, kad bibliotekoje lankytis ir naudinga, ir įdomu. Mokantis netradicinėje aplinkoje laikas pralėkė greitai. Bibliotekos darbuotoja pakvietė, padrąsino vaikus, kurie dar nesilanko šioje bibliotekoje, tapti aktyviais skaitytojais.
        Visi laukiame kitų prasmingų susitikimų.


Rugsėjo 1-oji

  ->->-> Nuotraukos<-<-<-