Galerija 2014-2015
Išgirsk ką kalba gamta

Antrąjį mokslo metų pusmetį ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo projektinėje veikloje „Išgirsk ką kalba gamta“. Šio projekto veiklose stengtasi plėtoti mokinių supratimą apie aplinkinį pasaulį, sudarant galimybes patirti pažinimo džiaugsmą, įtraukti mokinius į praktinę – pažintinę veiklą. Siekta suteikti žinių apie gamtą, ekologiją, sudaryti sąlygas saviraiškai, kūrybiškumo ugdymui(si).

Su dideliu entuziazmu mokiniai kūrė klasės „žaliąją – linksmąją palangę“, augino gėlytes mamai (jas padovanojo Motinos dienos proga), dalyvavo piešinių konkursuose, pokalbiuose -    diskusijose apie antrinių atliekų rūšiavimą, antrinį jų panaudojimą, žaidė ekologinius žaidimus, rengė išvykas į gamtą.

Įgyvendinant šį projektą mokiniai turėjo galimybę atrasti artimą, gerai pažįstamą pasaulį, pajusti savo gebėjimus ir galimybes atrasti, kurti, pažinti.

Pradinių klasių mokytoja, J. Vainauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Turininga pradinukų išvyka    Birželio 11-osios rytą, grupelė 1-4 klasių mokinių (aktyviausių užklasinėje veikloje), lydimi savo mokytojų, sėdo į mokyklinį autobusą ir patraukė Mosėdžio link. Mūsų kelionės tikslas – aplankyti dalį Žemaitijos krašto lankytinų vietų.
    Išvyką pradėjome nuo salantiškio M. Ivanausko namų ūkyje užveisto zoologijos sodo. Apžiūrėjome voljeruose, aptvaruose bėginėjančius retuosius paukščius, egzotiškus žinduolius bei kanopinius gyvūnus. Mokiniai gėrėjosi dygliatriušiu, lama, nykštukiniais Kamerūno ožiais, ilganosiais meškėnais, Vietnamo kiaulėmis, Kanadinėmis berniklėmis bei kitais įvairiausių rūšių paukščiais.
    Atvykę į Mosėdį aplankėme V. Into sodybą – akmenų muziejų, Bartuvos upelio slėnyje įsikūrusio unikalių akmenų muziejaus kamerines ir lauko ekspozicijas.  Mokinių dėmesį patraukė sodybos teritorijos grožis: alpinariumai, akmenų kompozicijos, tvenkiniai, parke augantys dekoratyviniai medžiai ir krūmai.  Muziejaus lauko eksplozijoje apžiūrėjome eksponuojamas įvairias riedulių grupes, stebėjomės akmenų dydžiu ir forma. Sužinojome, jog čia puikuojasi ne tik Lietuvoje randamos riedulių atmainos, kad dauguma čia eksponuojamų akmenų į Lietuvą atslinko kartu su ledynais iš įvairių šalių. Visiems didelį įspūdį paliko  restauruotame malūne įsikūrusi kamerinė akmenų ekspozicija. Pamatėme didžiulę akmenų įvairovę, smėlių kolekciją, naudingųjų iškasenų pavyzdžius, eksponuojamus iš žmogaus tulžies pūslės ir inkstų išoperuotus suakmenėjusius svetimkūnius. Sužinojome, kaip reikia atskirti brangakmenius.
    Kelionę užbaigėme apsilankymu Orvidų sodyboje, kuri garsėja akmenų skulptūrų muziejumi. Šioje sodyboje dėmesį pritraukė akmenų, medžių, senų daiktų kompozicijos, išmaniai sudėliotos, sudarančios mistiką ir sukeliančios apmąstymų. Mokiniams didelį įspūdį paliko paminklai su tautine ir religine simbolika, iš akmenų ir ąžuolų kamienų sudėliotos kompozicijos, varpas, tankas. Įsigiję sodybos žemėlapį, išvykos dalyviai entuziastingai ieškojo nurodytų vietų, paminklų.
    Visi išvykos dalyviai, pasisėmę neišdildomų įspūdžių, naujų potyrių, kupini nepakartojamų emocijų ir geros nuotaikos, sėdome į mokyklinį autobusą ir patraukėme namų link.

Pradinių klasių mokytoja, J. Vainauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Kai pasakos atgyja...

Gegužės 20 dieną Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos bibliotekoje vyko popietė pradinių klasių mokiniams „Kai pasakos atgyja“. Kaip žinia, puoselėti meilę knygai bei skaitymui yra svarbiausias bibliotekos uždavinys, tai renginys buvo orientuotas į vaikų mėgstamiausius kūrinius – pasakas. Tikslas buvo plėsti mokinių žinias apie lietuvių liaudies pasakas, skatinti skaitymą bei klausymąsi, atskleisti naujas pasakų sekimo formas, skatinti susidomėjimą mokyklos biblioteka bei ugdyti kūrybiškumą. Gražiai į popietę įsipynė pačių vaikų išmokta pasaka apie zuikių mokyklą bei parodytas fragmentas iš jų vaidinimo mokslo metų užbaigimo šventei. Popietės akcentas netikėtai gavosi nuolat vaikų sakomas burtažodis, kad atgytų pasakojama pasaka, o jas vaikams sekė pirmos klasės mokytoja Marytė Mažeikienė bei mokyklos bibliotekininkė. Puikiai pavyko sudominti vaikus lėlių bei šešėlių teatruose sekamomis pasakomis. Tai naujos ir neįprastos formos mokykloje  bei dar nematytos mokiniams. Šaunu, kad vaikai išėjo užsidegę skaityti pasakas ir toliau dalyvauti teatrinėje veikloje.


Bibliotekininkė Zita Žalienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


         Praskriejo dar vieni mokslo metai, nuaidėjo mokyklinis skambutis, pakvietęs 1-5 klasių mokinius į Mokslo metų užbaigimo šventę ir ketvirtokų išleistuves. Šventei ruošėsi visi pradinių klasių mokiniai: mokėsi eilėraščius, daineles, šokius.

Renginys prasidėjo mažųjų šokėjų nuotaikingu kantri stiliaus šokiu. Po to scenoje pasirodė gausus pirmokėlių būrys, dūdelėmis pagrojęs smagią melodiją ir padainavęs lietuvių liaudies dainą apie kiškį. Dar dvi nuotaikingas daineles sudainavo antrokai. Na, o trečiokai atliko žemaitišką dainą ir sušoko lietuvių liaudies šokį. Tada atėjo metas pasirodyti ir pagrindiniams šventės dalyviams – ketvirtokams. Skambėjo nuoširdūs eilėraščių posmai apie vaikystę, nuoširdumą, draugystę. Liejosi smagios, visus išjudinusios dainos.

Bendra daina apie artėjančias vasaros atostogas, programėlę užbaigė gausus pradinukų būrys.

Pasibaigus koncertui, gimnazijos direktorius ketvirtokams įteikė pradinio išsilavinimo pažymėjimus, padėkos raštais apdovanojo aktyviausius 1-5 klasių mokinius.

Pradinių kl. mokytoja V. Sakalauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Pradinukų išvykos       

Gegužės mėnuo pradinių klasių mokiniams buvo dosnus išvykų.

 1-3 klasės aplankė Akmenės krašto muziejų. Mokiniai apžiūrėjo S. Sungailos akmenų ekspoziciją, gausias drugelių ir tautodailės ekspozicijas. Vaikus suintrigavo muziejuje sumontuota oranžerija „Drugelių namai“, kurioje galima stebėti drugelių gimimą. Mokinukus pradžiugino vėlimo iš vilnos edukacinė pamoka, kurios rezultatas margasparnis drugelis.

 Ketvirtokai pabuvojo „Vinetu kaime“, Kretingos parke bei Žiemos sode-muziejuje. Vaikai dalyvavo mokomojoje-pažintinėje veikloje „Jaunųjų vikingų kelias“, turėjo progą išbandyti savo jėgas varžybose, kurios būdavo skiriamos indėnų jaunimui. Kretingos Žiemos sode-muziejuje mokiniai susipažino su augalų įvairove, dvarų kultūrą reprezentuojančiais meno kūriniais, archeologine medžiaga, senąja liaudies buitimi, šiuolaikinio meno kūriniais. Parke pasigėrėjo unikalia gamta, saulės laikrodžiu.

Pradinių klasių mokytoja, Vilma Zamarienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Vasaros belaukiant

Gegužės 20 dieną  5-7 klasių mokinius sukvietėme į anglų kalbos renginį „Summertime“. Tarpusavyje varžėsi penkios mokinių komandos, norėdamos pasitikrinti anglų kalbos žinias. Skaitovai pristatė  anglų kalba skaitomus kūrinius. Vaikiškas azartas, noras nugalėti ir pakili nuotaika liejosi per kraštus. Entuziazmą stengėsi sutramdyti renginio vedėjas 9a klasės mokinys Gintas Sakalauskas. 7 klasės mokinių komandos „Best of the Rest“ nariai Artūras, Mantas, Gvidas, Rūta ir Gustė nuskynė laurus ir džiaugėsi pergale.

Neringa Lemežienė,
anglų kalbos mokytoja 

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Projektinė  veikla mūsų gimnazijoje

        Jau septintus metus mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja  projektuose. Mūsų projekto ilgalaikiai partneriai - mokiniai iš Ispanijos Lugo miesto ir Poznanės miesto Lenkijoje.

        Šiųmetė projektinė veikla „Let‘s Cook Together“ („Gaminkime kartu“) paskatino pasinerti į maisto gaminimo pasaulį ir parodyti savo įgūdžius šioje srityje. Projekto partneriai ruošė maistą, filmavo gaminimo procesus, kūrė filmukus, kuriuos skelbė internetiniame projekto puslapyje, juos peržiūrėjo, rašė komentarus bei kalbėjo su partneriais pokalbių sesijų metu apie patirtį projekte. Įvairi veikla ir komandinis darbas šiame projekte leido kiekvienam save išbandyti ne tik virtuvės šefo, bet ir aktoriaus, operatoriaus ar filmo kritiko kėdėse (detaliau http://twinspace.etwinning.net/1755/home).  

2014-2015 mokslo metų   komada7 ir 9b klasių mokiniai: Rūta Muškauskaitė, Skaistė Kairytė, Laura Perminaitė, Mantas Kobcevas, Gustė Kiriliauskytė, Gerda Skabickaitė, Artūras Martinavičius, Karolina Pilvinytė, Odeta Arbutavičiūtė, Aurelija Raudytė, Evelina Molytė, Erika Armalytė ir Donata Kazlauskytė.


Anglų kalbos mokytoja, Neringa Lemežienė

Projekto logotipas

Mokinių mintys apie projektą „Let’s Cook Together

Gerda:
Man patiko šis projektas, nes jis buvo įdomus. Man ypač patinka gaminti maistą.

Skaistė:
Man „Let‘s Cook Together“ ypač patiko, nes susipažinau su savo bendraamžiais iš Ispanijos ir Lenkijos. Mes mėginome pagaminti patiekalus pagal jų receptus ir, prisipažinsiu, kad mums pavyko gana gerai. Tikiuosi, kad šis projektas tęsis ir kitąmet.

Gustė:
Šis projektas suteikė galimybę laisvai bendrauti su partneriais bei skaniai gaminti. Tokių projektų reikėtų daugiau, nes sužinai kažką naujo, pasimokai, įgyji naujos patirties. Labai džiaugiuosi buvusi projekto „Let‘s Cook Together“ nare ir tariu visiems AČIŪ.

Rūta:
Aš sutinku su projekto narėmis, kad šis projektas buvo šaunus ir jį reikėtų pratęsti kitais metais. Man labai patiko gaminti, ypač mūsų skaniąją picą.

 Laura:
Man taip pat labai patiko gaminti picą.  

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Išvyka po Telšių rajoną

        Birželio 2 d. vienuoliktos ir aštuntos klasių mokiniai keliavo po Telšių rajoną. Stabtelėjus prie Rainių koplyčios istorijos mokytoja Nijolė Pocevičienė priminė prieš 74 metus čia vykusią tragediją. Lankėmės  Žemaičių vyskupystės muziejuje ir buvusioje Varnių katedroje (dabartinėje  Šv. Petro ir Pauliaus parapinėje  bažnyčioje), Vyskupų kriptoje.
        Kopdami į  Plinijos piliakalnį prisiminėme viduramžių lietuvių kovas.

11 klasės mokinė, Silvija Kontrimaitė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Tarptautinė vaikų gynimo diena su pasakų bobute

„Pasakėle, pasakėle eikš pas mus...“, ‒ vasariškai nusiteikę ikimokyklinukai linksma gaida skubėjo pasikviesti taip mėgstamų pasakėlių. Ir liko labai nustebę, nes kviesdami pasakėlę prisišaukė pasakų bobutę su pilnutėliu krepšeliu įvairiausių pasakų knygelių.
    Pasakų bobutė džiugino vaikučius sekdama jiems pasakėles, o vaikai atsidėkojo dėmesiu ir patys deklamavo pasakų bobutei eilėraštukus, padainavo išmoktas daineles, pasekė žinomų pasakų fragmentėlius.
    Pasakų bobutė džiaugėsi sumaniais ikimokyklinės grupės vaikučiais: atsisveikindama su jais, atvėrė magišką krepšelį ir vaišino vaikučius įvairiausiais saldumynais.

          Grupės auklėtoja Raimonda Valiuvienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Geografinė-edukacinė ekskursija po Žemaitiją       

        Gegužės 22. Dieną mūsų gimnazijos 9b klasės mokiniai vyko į geografinę-edukacinę ekskursiją po Žemaitijos nacionalinį parką.
        Per geografijos pamokas mokiniai mokosi apie Lietuvos gamtą, nacionalinius parkus ir gamtos paminklus. Šioje ekskursijoje jie galėjo viską pamatyti gyvai, taip pat susipažinti su turistų lankomomis vietomis.
        Pirmas sustojimas buvusioje Plokšinės raketinėje bazėje atidarytame šaltojo karo muziejuje. Gidė labai įdomiai papasakojo apie buvusį įslaptintą sovietų karinį objektą, mokiniai galėjo pažvelgti į vieną iš keturių šachtų, kurioje 27metrų gylyje buvo įtaisyta kovinės parengties termobranduolinė raketa.
        Paskui autobusas pasuko link Platelių miestelio ir ežero. Plateliuose aplankyta ir pasigrožėta Lietuvos storiausiu uosiu, vadinamu Raganos uosiu, prie Platelių ežero grožėtasi nuostabiomis ežero pakrantėmis.
        Visą kelionės laiką mokiniai žiūrėdami pro autobuso langus žavėjosi Žemaitijos gamtos grožiu.

Geografijos mokytojas Zenonas Urbonavičius

->->-> Nuotraukos<-<-<-


        Štai kaip atrodo mūsų gimnazija tarp kitų Lietuvos ir Telšių rajono mokyklų. 

http://tzinios.lt/mokyklu-reitingai-vieni-dziaugiasi-kiti-kritikuoja/


Naktis mokykloje        Gegužės 15 vakarą  mūsų gimnazijoje prasidėjo neįprastinis renginys -  ,,Naktis mokykloje". Suprantama, tęsėsi per naktį.
        Renginio metu 8-12 klasių mokiniai galėjo pailsėti po mokymosi savaitės ir linksmai praleisti laiką su savo bendraamžiais. Pirmiausia -  sportinė veikla: stalo teniso turnyras,  skersinis, virvės traukimas, tritaškių turnyras,  ,,karšta bulvė", šaškės. Daugelyje rungčių dalyvavo ir mokytojos. Sveikinome dešimtoką Modestą  jo 17-ojo gimtadienio proga. Vidurnaktį vyko protų mūšis, dalyvavo 4 komandos. Vėliau – diskoteka, ,,just dance" ir  karaokė. Dar vėliau susėdę ant čiužinių žiūrėjome filmus: jauno lietuvio režisieriaus ,,Bombą" ir JAV sukurtą ,, Bėgantis paskui aitvarą". Abu filmai kalba apie draugystę ir atsakomybę.

        
Išsiskirstėme tik išaušus.

        Organizatoriai visas veiklas buvo apgalvoję iš anksto, bet smagu buvo  ir netikėtai  tamsioje mokykloje pažaisti slėpynių.

        Prie renginio organizavimo prisidėjo daug mokinių: Dovydas M.,  Dovydas D., Akvilė, Alvyda, Gintas, Dovilė, Svajūnas, Viktorija J., Viktorija Š. ir kiti.

        Gal toks renginys taps tradicinis?

 Akvilė Ubartaitė, 10 klsės mokinė

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Pirmokų vaidinimas "Zuikių mokykla"        Gegužės 15 dieną 1 klasės mokiniai  pakvietė  savo tėvelius, visus pradinių klasių mokinius ir jų mokytojas bei mokyklos direktorių ir pavaduotoją ugdymui  į savo paruoštą spektakliuką  „Zuikių mokykla“.  Mažieji kantriai mokėsi ir atsakingai ruošėsi šiam vaidinimui. Daugybę kartų repetavo , patys kūrė scenai dekoracijas .   Žiūrovai pamatė pirmokų gebėjimą groti dūdelėmis, norą dainuoti, piešti, žaisti lietuvių liaudies žaidimus,   dirbti komandoje.

 Pirmokų mokytoja Marytė Mažeikienė.

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Šventė Lazdynų Pelėdos gimnazijoje

        Telšių rajone padaugėjo gimnazijų: nuo balandžio 29 dienos ir mūsų vidurinė mokykla tapo gimnazija. Mokyklos bendruomenės pastangos pasiekti šio statuso vainikuotos iškilminga švente. Sulaukėme daug aukštų svečių: Seimo nario Valentino Bukausko patarėjos Laimos Jurytės-Zakarauskienės, vicemero Petro Kuizino, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos Danutės Mažeikienės, specialisto Gedimino Gudo. Pasidžiaugti mūsų sėkme atėjo seniūnas Jonas Buivydas, artimiausių mokyklų – Ubiškės ir Kaunatavos – vadovai Rita Buivydienė ir Kazimieras Vilimavičius. Sveikino ir įvairių Tryškių miestelio kolektyvų atstovai: bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė, Ūkininkų sąjungos atstovė Vilma Rumšienė, kultūros centro darbuotojas Vilius Beliakas ir kiti svečiai. Koncertavo mūsų gimnazijos auklėtiniai: scenoje mažuosius šokėjus keitė didieji, šiuos – dainininkai ir muzikantai. Smagu, kad bendroje pynėje nebeskyrėme, kuris  mokinys paruoštas gimnazijos mokytojų, kuris  - Telšių muzikos mokyklos Tryškių filialo specialistų.
Norisi tikėti, kad pasikeitė ne tik iškaba. Naujas mokyklos veiklos puslapis turi būti rašomas ryškiau, prasmingiau, savičiau. Taip įpareigoja naujasis statusas.

 Rita Masiulienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Mamyčių dienos šventė „Tau, mano mamyte“

        Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių. Ikimokyklinės grupės vaikučiai, padedami auklėtojų ir muzikos pedagogės, jau iš anksto ruošė šventinę programėlę mamytėms, puošė grupės aplinką. Tačiau šilčiausius ir gražiausius žodelius surašė pačių darytuose atvirukuose su savo nuotraukėlėmis.
Mažieji darželinukai tikrai turėjo kuo nustebinti susirinkusias mamytes: šventiškai papuoštoje darželio grupėje skambėjo mažųjų dainelės, jausmingi ir šilti eilėraštukai, nuotaikingi ir linksmi šokių  ratukai.
Mažųjų akelės švytėjo iš laimės ir pasididžiavimo, kai teikė savo Mamytėms su meile padarytus atvirukus ir pavasarinių gėlyčių žiedelius.
Po šiltos ir linksmos programėlės, visi vaišinosi gaiviomis obuolių sultimis ir šventiniu pyragu.

Grupės auklėtoja Raimonda Valiuvienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-Balandžio 17-ą ir 22 dienomis Telšių Žemaitės gimnazijoje vyko rajono mokyklų mokinių tinklinio varžybos. Dalyvavo penkių rajono gimnazijų  mokiniai. Mūsų mokyklos (gimnazijos) komanda laimėjo antrą vietą.

SVEIKINAME !

Gabrielę Monkevičiutę, Korneliją Žvirblytę, Edvardą Gabalį, Paulių Jurą, Tomą Dabulskį, Žilviną Šnarą, Dovydą Monkevičių ir Dovydą Dauginį.

Mokykla (gimnazija) Jumis didžiuojasi.


Juozo Erlicko poezijos
skaitymai miestelio bibliotekoje

        Balandžio 23-29 dienomis visose šalies bibliotekose šurmuliuoja 15-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų tema – „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“.
Ankstyvą pirmadienio rytmetį, darželio ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikučiai linksmai šurmuliuodami apsilankė Tryškių bibliotekoje. Mažieji darželinukai šiemet dar tik akylūs žiūrovai – Juozo Erlicko poeziją skaitė priešmokyklinės grupės vaikai.
Po poezijos skaitymų, tiek skaitovai, tiek žiūrovai pavaišinti gardžiais saldainiais.
Atsisveikindami, neatsispyrėme knygeles paskaityti ir patys...    

Grupės auklėtoja Raimonda Valiuvienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Žemės diena

        Pasaulinei Žemės dienai paminėti mokykloje buvo organizuojami įvairūs renginiai. Vienas iš jų -  9-10 klasių konkursas „Mes esame Žemės vaikai“, mokiniai atliko įvairias užduotis, rašė „Pasižadėjimus gamtai“

Mokytoja D. Liutkienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Anglų kalbos Kengūros rezultatai

Edukacinio konkurso „Olympis 2015“ rezultatai

Dėkojame dalyvavusiems ir sveikiname prizininkus!


Sveikiname Diana savo svorio kategorijoje tapo Lietuvos čempione.

     Šeštadienį (04-11) Jonavoje vyko atviras Lietuvos svarsčių kilnojimo čempionatas, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai: Dovydas Monkevičius, Modestas Kinelis, Simonas Kačinskas ir Diana Tomkutė.

Visa mūsų mokykla džiaugiasi ir didžiuojasi tavo laimėjimu.


Lankomės miestelio bibliotekoje

        Mūsų gimnazijos mokiniai džiaugiasi galimybe lankytis miestelio bibliotekoje, dabar įsikūrusioje naujose erdviose patalpose. Per klasės valandėles jau pabuvojo 5, 9a klasių mokiniai. Bibliotekininkė Janina Norvaišienė skatina ne tik įprastinį knygų skaitymą, bet ir kūrybišką suvokimo pateikimą. Štai penktokai skaitė pasirinktas knygas, per dailės pamokas kūrė knygos dėžutes, vėliau jas padovanojo bibliotekai.

Mokytoja Rita Masiulienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Inkilėlių kėlimo šventė darželyje „PAUKŠTELIAI SUGRĮŽTA...“

„Čyr-vyr-vyr, pavasaris!” – linksmai „čyravo“ darželio vaikučiai, penktadienio pavakarę išbėgę į kiemą. Juk taip smagu pasidžiaugti pavasarėjančia gamta ir akinančiai tvieskiančia saulyte. Tačiau mažieji darželinukai gerai žino, kad pavasarėjant ne tik saulytė ima šilčiau šildyti, bet ir iš šiltųjų kraštų sugrįžta mažieji jų draugai – paukšteliai. Tad smagiai nusiteikę, dairėmės po darželio teritoriją ir svarstėme, į kuriuos medžius kelsime inkilus. Paukšteliams inkilėlius pagamino, į medžius vikriai lipo ir paukštelių namus įkėlė Pijaus tėtis. Teliko laukti, kad inkilėliuose apsigyventų sugrįžę paukšteliai ir džiugintų mus savo giesmėmis.

Raimonda Valiuvienė,
Grupės auklėtoja

->->-> Nuotraukos<-<-<-

POPIETĖ BIBLIOTEKOJE

 

Saulėtą ketvirtadienio popietę, ikimokyklinės grupės ugdytiniai apsilankė Tryškių miestelio bibliotekoje. Vaikučius maloniai sutiko bibliotekos vadovė Janina Norvaišienė. Dauguma vaikučių bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, tačiau tai nesutrukdė mažiesiems skaitytojams laisvai ir drąsiai apžiūrėti naujai suremontuotų, erdvių bibliotekos patalpų.

Bibliotekininkė Janina papasakojo, kokie renginiai ir šventės vyksta bibliotekoje, aprodė knygų parodėles, vaikų sukurtus darbelius.

Vaikai entuziastingai tyrinėjo bibliotekos patalpas, savarankiškai rinkosi ir vartė knygeles apie įvairius gyvūnėlius, Lietuvą ir netgi techniką.

Didžiausią įspūdį vaikams paliko knygelių gausa bibliotekoje bei galimybė savo mažomis, bet tvirtomis rankelėmis pakelti sunkiausią ir didžiausią bibliotekoje esančią knygą – „Didžioji Lietuva“.

Atsisveikinant, mažieji skaitytojai gavo po simbolinę dovanėlę – knygos skirtuką, kad visada prisimintų, kurioje knygos vietoje baigė skaityti savo mėgstamą pasakėlę.

Bibliotekoje patyrėme daug džiugių akimirkų bei pažadėjome nepamiršti apsilankyti dar kartelį.

Grupės auklėtoja,
Raimonda Valiuvienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Kaziuko mugė

       

Kaip ir kiekvienais metais, kovo 4 dieną mūsų mokykloje vyko Kaziuko mugė. Susirinko gausus būrys pirkėjų bei prekeivių, buvo galima įsigyti nuo rankų darbo malonių smulkmenėlių  iki  gardžiausių  skanėstų. Mokytoja I. Baranauskienė supažindino, kodėl ir nuo kada yra rengiamos  Kaziuko mugės, ką reikia padaryti šią dieną, jog būtume laimingi. Mugės metu šokome, dainavome ir linksmai leidome laiką.

Akvilė Ubartaitė,
10 klasės mokinė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Penktokai Akmenės krašto muziejuje

        Kovo 3 dieną penktokai lankėsi Akmenės krašto muziejuje. Juos pasitiko muziejaus direktorė ir aprodė kalvystės, tapybos darbų parodas. Įdomiausia buvo akmenų ekspozicija: matė fitozauro, gyvenusio prieš 205-250 milijonus metų, liekanas. Tai seniausios pasaulyje šio gyvio fosilijos. Muziejus garsus ir dieninių drugelių kolekcija. Penktokai dalyvavo pamokoje „Vilna, vilnele, parink drugelį“ ir iš vilnos nusivėlė drugelį ar kitokį darbelį.

Kamilė Pilvinytė,
5 klasės mokinė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Kalbų Kengūra ir Olympis konkuruoja

        Mūsų mokyklos aktyviausieji ir šiemet nepraleido progos savo jėgas išbandyti anglų kalbos Kengūros projekte, kurio užduotys parengtos logikos, teksto suvokimo, pastabumo principais. O edukacinis konkursas Olympis daugumą mokinių suviliojo ne tik galimybe patikrinti savo anglų kalbos žinias prie kompiuterių, bet ir patraukliais prizais. Laukiame dvikovos rezultatų.

Neringa Lemežienė,
anglų kalbos mokytoja

->->-> Nuotraukos<-<-<-


       Jau nuo neatmenamų laikų vaikams sekamos pasakos. Juos traukia subtilus pasakų humoras, personažai, kūrinių žaismingumas. Pasakos vaikus moko svajoti ir leidžia mintimis keliauti po stebuklų kupinas šalis. Nors vaikai dažnai to ir nesupranta, bet pasakos perteikia ir esmines gyvenimo tiesas: jos padeda kasdienėje veikloje nugalėti sunkumus bei  moko sudėtingose situacijose tinkamai elgtis.
Suprasdamos pasakų svarbą, pradinių klasių mokytojos nusprendė mažuosius paskatinti dalyvauti Tarptautiniame pradinių klasių mokinių piešinių ir dailyraščio konkurse „Skaitau  lietuvišką pasaką“. Pradinukai aktyviai įsijungė į šią veiklą: dailyraščiu nurašė lietuviškų pasakų ištraukas ir jas žaismingai įliustravo. Visgi, nemažai pastangų ir noro prireikė, kad darbeliai ne tik akį džiugintų, bet ir širdelei mieli būtų.
Mažųjų darbelius vertins konkursą rengiančios Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos direkotoriaus sudaryta ir patvirtinta komisija, o laureatai bus paskelbti progimnazijos interneto svetainėje vasario 28 d.

Pradinių klasių mokytoja ,
Violeta Sakalauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Akcija „Lietuvai ir man“

       Penktokai įsijungė į akciją „Lietuvai ir man“. Nupynė trispalvių apyrankių: vieną – sau, o kitą Lietuvai dovanų.
Apyrankės, simbolizuojančias tautos vienybę,  jau nuvežtos į Vilnių ir užrištos ant specialiai įrengtų Gediminaičių stulpų.
Galite pabalsuoti už mūsų sukurtą linkėjimą http://www.lietuvaiirman.lt/

Auklėtoja Rita Masiulienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Vasario 16-oji

        Vasario 16-oji – Lietuvos Nepriklausomybės diena. Šiai progai paminėti, mokykloje vyko įvairios  kūrybinės veiklos, į kurias įsijungė ir pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis. Kiekviena klasė atliko įvairais užduotis.
  Pirmokėliai aktyviai sportavo, spalvino ir klijavo  trispalves vėliavėles, sukūrė kompoziciją Lietuvai – draugystės krepšelį, į kurį sudėjo pačių padarytas širdeles.
  Antrokai ne tik padarė trispalvių vėliavėlių girliandą, bet ir piešė Lietuvos žemėlapį.  Jie taip pat margino popierinių gėlių ornamentus ir dailyraščiu užrašė posmą Lietuvai, tautiniais raštais puošė lietuviškas skrynias. 
Trečios klasės mokiniai skaitė eilėraštį apie tautos didvyrius, kūrė bendrą darbą – gėlę: žiedlapius išmargino įvairiaspalviais piešiniais ir ant jų parašė savo mintis bei patarles apie Lietuvą ir gimtąjį kraštą. Savo žinias pasitikrino viktorinoje „Ką aš žinau apie Lietuvą?“.
  Ketvirtokai sukūrė piešinius – aplikacijas apie Lietuvą, suklijavo trispalvę girliandą, vėliavos spalvom nuspalvino širdeles ir padarė popierinius paukštelius, simbolizuojančius taiką ir meilę savo gimtinei.
  Atlikę visas užduotis, pradinių klasių mokiniai susirinko į bendrą renginį, kuriame kiekviena klasė pristatė savo veiklą. Visos klasės buvo apdovanotos padėkos raštais už aktyvų dalyvavimą renginyje, skirtame Vasario 16-ajai paminėti. Renginys baigėsi iškilmingai pradinukų sugiedotu himnu.

Pradinių kl. mokytoja,
V. Sakalauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Kaukių paroda „Užgavėnių šėlsmas“

        Užgavėnės – šventė, kurios paskirtis išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Šiai šventei iš anksto ruošėsi ir mūsų mokyklos pradinukai.
Pradinių klasių metodinio būrelio narės pakvietė mokinius ir jų tėvelius įsijungti į Užgavėnių personažų kaukių parodą – konkursą „Užgavėnių šėlsmas“. Kuriant kaukes, vaikai ir tėveliai įdėjo daug pastangų, kūrybiškumo ir išradingumo. Pieštos ir erdvinės kaukės visą savaitę puikavosi ir puošė pradinukų koridorių.
Vertinimo komisija, apžiūrėjusi parodą, buvo nustebinta dalyvių išmone, darbštumu, kūrybiškumu. Iš kiekvienos klasės buvo atrinkta po tris kaukes, kurių autoriai apdovanoti Padėkos raštais.

Pradinių klasių mokytoja ,
J. Vainauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Džiaugiamės projekto „Mes rūšiuojam“ konkurso sėkme

Jaunųjų miško bičiulių ir gamtininkų būrelių nariai dalyvavo projekto „Mes rūšiuojam“ aplinkosauginiame konkurse, kurio metu sprendė interaktyvius kryžiažodžius. Visi dalyvavusieji turėjo galimybę laimėti krepšinio  kamuolius su 2014 metų Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų parašais. Burtų keliu buvo išrinkti 35 laimėtojai. Iš mūsų mokyklos pasisekė 7 klasės mokinei Laurai Perminaitei, kuri buvo apdovanota originaliu 2014 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato kamuoliu su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų parašais.
Džiaugiamės jos sėkme!

Mokytoja Aušra Adomaitienė


Telšių rajono Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyrius vasario 11 dieną "Kranto" pagrindinėje mokykloje organizavo 5-8 klasių mokinių diktanto konkursą "Raštingiausias mokinys". Šiame konkurse dalyvavo mūsų mokyklos 5 klasės mokinė Eva Rumšaitė, septintokė Karolina Kasperavičiūtė ir aštuntokė Kamilė Kražauskaitė. Tryškietės šį kartą tarp raštingiausių nepateko, bet labai džiaugiamės, kad Eva ir Karolina buvo apdovanotos už dailiausią rašyseną. Sveikiname ir linkime sėkmės.

Mokytoja Irena Baranauskienė


Konkursas „Tavo žvilgsnis“

Jau tapo gražia tradicija žiemos vidury pakviesti mokinius į vertimų konkursą „Tavo žvilgsnis“. Šiemet ir vėl sulaukėme nemažo būrio 4 -11 klasių mokinių, kurie panoro išbandyti savo jėgas versdami tekstus iš anglų kalbos į gimtąją kalbą. Mokinių darbai išsiųsti į Vilnių konkurso rengėjams, kurie įvertins jaunųjų vertėjų pastangas ir išmonę. Lauksime konkurso rezultatų ir tikėsimės sėkmės.

Neringa Lemežienė,
anglų kalbos mokytoja

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Protų mūšis Vilniuje

       Sausio 30 dieną mūsų mokyklos dešimtokai Antanas Tamošauskas, Valdas Tomkus, Alvyda Libikaitė, Viktorija  Rimkutė,  Akvilė Ubartaitė, kitaip sakant, komanda AVAVA, vyko į„LitGRID" organizuojamą protų mūšį. Mokinius lydėjo mokytoja Rita Masiulienė ir pavaduotoja ugdymui Kristina Vainauskienė.
Pirmiausia dalyvavome įmonės pristatyme. „LitGRID“ – tai elektros perdavimo sistemos operatorius, kuris valdo elektros energijos srautus Lietuvoje ir palaiko stabilų visos elektros energetikos sistemos darbą. Plačiau papasakojo apie vykdomus projektus, kurie sujungs Lietuvą su Švedija ir Lenkija.
Renginys tęsėsi bare JUODA RAUDONA, kur protmūšiai vyksta beveik kas vakarą. Dalyvavo mokinių komandos iš Šeštokų, Veisiejų, Kučiūnų, Pivašiūnų, Lazdijų, o Žemaitijos regionui atstovavome mes ir Plungės komanda. Protmūšio vedėjas – aktorius  Audrius Bružas.
Mums pavyko iškovoti ketvirtą vietą.  Atminimui lieka šilti įspūdžiai ir paguodos prizai.

Akvilė Ubartaitė,
10 klasės mokinė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Projektinė veikla

        Rugsėjo – sausio mėn. ketvirtokai dalyvavo projektinėje veikloje “Knyga – raktas į pažinimą”. Projekto metu buvo siekiama supažindinti su knygų atsiradimo istorija, jų įvairove, grožinės literatūros kūriniais, paskatinti mokinius domėtis įvairiomis knygomis, suteikti galimybę skleistis saviraiškai, kūrybiškumui bei iniciatyvumui, kuriant knygas, sekant ir inscenizuojant pasakas.
Lankydamiesi Telšių „Pegaso“ knygyne, mokyklos bibliotekoje, vartydami knygeles bei apžiūrinėdami iliustracijas, dalyvaudami pokalbiuose, vaikai susipažino su rašto ir knygų atsiradimo istorija, jų įvairove, pasidalino mintimis, kaip reikia saugoti knygeles ir tinkamai elgtis bibliotekoje. Mokinių atlikti tyrimai padėjo išsiaiškinti ketvirtokų ir jų tėvelių pomėgį skaitymui, kiek šeimų turi namų bibliotekėles, pažintinės literatūros. Vaikai klausėsi sekamų pasakų „Ropė“, „Pirštinė“, aptarė jų turinį, personažus, knygelių iliustracijas. Vėliau, pasiskirstę vaidmenimis, pasipuošę galvas pačių pagamintomis personažų karūnėlėmis, vaidino ir improvizavo, ugdė savo meninius gebėjimus, raiškaus žodžio patirtį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ugdytiniams, pradinių klasių mokiniams. Daug džiugių akimirkų suteikė perskaitytų knygų pristatymai, naudojant „Paslapčių dėžutės“ metodą. Mokiniai turėjo galimybę pasigrožėti savo ir draugų knygomis, jas pavartyti, apžiūrėti iliustracijas, pamėginti atspėti jų pavadinimus. Visi projekto dalyviai išradingai kūrė knygų skirtukus, piešė mėgstamų knygų iliustracijas, rašė laiškus savo mylimų knygų veikėjams.
Džiaugiuosi, kad pavyko mokinius sudominti projektine veikla, įgyvendinti numatytus tikslus ir uždavinius. Dėkoju visiems projekto dalyviams už meilę knygai, gimtajai kalbai, už aktyvumą ir kūrybiškumą.

Pradinių klasių mokytoja,
J. Vainauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Projektas „Profesijų pasaulyje“

        Visą pusmetį antrokai dalyvavo projekte „Profesijų pasaulyje“.  Mokiniai  skaitė knygutes apie profesijas. Taip pat dalyvavo kūrybinėje veikloje „Kuo būsiu aš“, vaidino profesijas. Išvykų metu susipažino su gydytojo, siuvėjos, bibliotekininko, bendrosios praktikos slaugytojos profesijomis. Vaikai išgirdo išsamius atsakymus į klausimus, suprato, kad visi darbai reikalingi, svarbūs ir atsakingi.

Pradinių klasių mokytoja,
V. Zamarienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-        Sveikiname 9a klasės mokinius Gintą Sakalauską ir Vytautą Tomkevičių.  Jie Telšių rajono anglų kalbos konkurse surinko vienodą skaičių taškų ir abu dalinasi pirmąja vieta. Džiaugiamės jų pastangomis ir puikiais rezultatais.

Anglų k. mokytoja Neringa Lemežienė


Ginto sėkmė

         9a klasės mokinys Gintas Sakalauskas - anglų kalbos Kengūros Lyderių turo prizininkas.  Už puikų kūrybinį darbą apie savo pomėgius jis buvo apdovanotas 2014 m. Kalbų Kengūros Lyderių turo diplomu bei kelione į Slovakiją kartu su kitais prizininkais gegužės mėnesį.
Nuoširdžiai sveikiname Gintą ir linkime maksimaliai išnaudoti kiekvieną progą savo kely, nes anot Leonardo da Vinčio, laimė atitenka tam, kas sunkiai dirba.

Mokytoja Neringa Lemežienė


Padovanokite vaikui Kalėdų stebuklą

             Gruodžio 16 dieną mokykloje vyko renginys priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniams „Padovanokite vaikui Kalėdų stebuklą“.
Persirengę pasakų personažais, vaikai susirinko į salę, kur jų laukė susitikimas su Kalėdų Seneliu, snieguole bei briedžiu. Visi smagiai įsijungė į šventinę veiklą ir vykdė vedančiųjų nurodymus: šoko ratelius, dainavo, vaidino. Pagaliau atėjo laikas Kalėdų Senelio dovanoms. Pirmiausia vaikai Seneliui padovanojo bendrą šokį, po kurio visi buvo apdovanoti.
Kalėdų šventė baigėsi fotosesija su Kalėdų Seneliu ir jo padėjėjais.

V. Sakalauskienė,
pradinių klasių mokytoja

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Kalėdų atvirukas seneliams

             Prieš gražiausias metų šventes pradinukai  kūrė Kalėdų  atvirukus su šiltais ir prasmingais linkėjimais Gedrimų savarankiško gyvenimo namų gyventojams.
Gražiai akcijai mokinius paskatino Tryškių kultūros centro darbuotojai, kurie dovanojo Adventinį koncertą ir mokinių sukurtus šventinius atvirukus.

V. Zamarienė,
pradinių klasių mokytoja

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Puokščių konkursas

              Mokinių parlamentas ir  jaunieji  miško bičiuliai mokykloje surengė  šventinių puokščių parodą. Įsitraukė nemažai mokinių su įvairiausiomis idėjomis.
Visiems dėkojame už dalyvavimą ir nugalėtojus skelbiame pagal šias nominacijas:

1. Darniausias kolektyvinis darbas – 1 klasė „Ir pelėdai Kalėdos...“
2. Puikiausias individualus darbas –  Giedrė Gustytė , 10 kl. „Sidabro šokis“
3. Optimistiškiausia puokštė – Vėjūnė Savickaitė, 3 kl. „Kalėdinė pasaka“
4. Šilčiausia puokštė – Arnas Mikužas, 3 kl. „Kalėdų grožis“
5. Originaliausias sprendimas – Gintarė Gustytė, 12 kl. „Žaliaskarė eglutė“
6. Žiemos puokštė – 2 kl. „Kalėdų pasaka“
7. Puokštė, artimiausia Šv. Kalėdų dvasiai – 2 kl. Ugnė Žulkutė „Kalėdų belaukiant“
8. Netradicinė kompozicija – Paulius Steponavičius, 12 kl. „Marinuotos Kalėdos“
9. Tradicijas sauganti puokštė – 3 kl. „Žiemos pasaka“
10. Miško puokštė – Akvilė Bagdonaitė, Gabrielė Pilvinytė, Brigita Ramašauskaitė, Gabija Simanauskaitė, 6 kl. „Girinio kalėdinis žaisliukas“

->->-> Nuotraukos<-<-<-

Kūrybinė veikla

              Lapkričio 26 d. popietę 1-4 klasių mokiniai smagiai ir turiningai praleido stebėdami ir dalyvaudami kūrybinėje veikloje „Iš melsvų tolių pasakos atklysta“.
Kiekviena klasė pristatė pasirinktos pasakos inscenizaciją. Pirmokai išradingai ir muzikaliai vaidino pasaką „Ropė“. Antrokai inscenizavo K. Borutos pasaką „Ąžuolas ir baravykas“. Trečios klasės mokiniai sudomino žiūrovus pasaka „Vargšas žmogus ir žvėrys“. Vyriausieji – ketvirtokai pradžiugino smagia pasaka „Pirštinė“.
Mokyklos pavaduotoja ugdymui K. Vainauskienė ir mokyklos direktorius J. Maneikis pasidžiaugė pradinukų kūrybine veikla.

V. Zamarienė,
pradinių klasių mokytoja

->->-> Nuotraukos<-<-<-


 Kalėdų laukimas

Gruodžio pradžioje, prieš didžiąsias metų šventes,  projekto nariai įsikūrė mokyklos virtuvėlėje, kurioje laukė pirmasis iššūkis - kalėdiniai sausainiai. 7 ir 9 klasių mokinės iškepė kalną skanėstų, kurių kvapas plačiai pasklido po mokyklos kerteles. Dalis šių gardžių kepinių su nuoširdžiausiais linkėjimais bus perduota seniūnijoje gyvenantiems seneliams. Juk darydami mažus gerus darbus mes keičiamės patys ir keičiame mus supančius žmones.

Neringa Lemežienė,
anglų kalbos mokytoja

->->-> Nuotraukos<-<-<-Vakaronė Telšiuose

              Lapkričio 27 dieną Telšių V. Borisevičiaus gimnazijoje vyko etnovakaronė „Skrynios paslaptys“.
Dalyvavo ir mūsų mokyklos 11-12 klasių komanda. Vertinimo komisijos nuomone, „Tryškiai pasirodė ryškiai“.

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Kariuomenės diena

              Lapkričio 21 dieną jaunieji šauliukai lankėsi atvirų durų dienoje 604 pėstininkų kuopoje Telšiuose.

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Profesijų savaitė

               Lapkričio 17 – 21 dienomis pradinių klasių mokiniai aktyviai dalyvavo profesijų savaitėje.
Pirmokai apsilankė mokyklos valgykloje, kur  plačiau susipažino su virėjos profesija. Išgirdo, kokių žinių turi turėti virtuvės valgykloje dirbančios virėjos. Pamatė, kokie reikalingi įrankiai, stalai, puodai, maisto atsargos. Sužinojo, kaip saugiai ir atsakingai reikia ruošti maistą. Vėliau savo piešiniuose pavaizdavo tai, kas virtuvėje paliko didžiausią įspūdį.
Antrokai  nuėjo į miestelyje esančią siuvyklą „Astolda“ ir susipažino su siuvėjos profesija. Stebėjo, kaip pjaustomos medžiagos, kokių  įvairių siuvimo  mašinų esama,  pamatė , kaip gimsta nauji gaminiai. Aptarė ir svarstė,  kuris darbas  įdomiausias, sunkiausias, atsakingiausias... Piešė savo būsimą profesiją.
Trečios klasės mokiniai pabuvojo mokyklos bibliotekoje, kur  savo profesija juos sudomino knygų žinovė – vedėja Zita Žalienė. Aprodė čia esančias erdves, pasakojo apie knygų saugojimą, klasifikavimą, kalbėjo apie knygą, kaip apie didžiausią išliekamąją vertybę. Mokiniai piešė ir pristatė savo tėvelių arba jiems labiausiai patinkančią profesiją.
Ketvirtokai surengė išvyką į Telšiuose esantį  „Pegaso“ knygyną. Pabuvojo edukacinėje pamokoje „Rašto ir knygos atsiradimas“. Susipažino su įdomiomis ir atsakingomis knygyno darbuotojomis.  Savo piešiniuose pavaizdavo pasirinktą profesijos atstovą .  Kiekvienas savo darbą pristatė klasės draugams. Keletas mokinių turėjo  pasirinktos  profesijos  darbuotojui reikiamų darbo priemonių: Emilė – gydytojo reikmenų, Roberta demonstravo vet. gydytojo priemones, o Mykolas klasės draugus nustebino   atlikdamas  cheminį bandymą. Klasės vadovė pateikė  dėliones, kurias sudėlioję ketvirtaklasiai atpažino ir apibūdino įvairių profesijų atstovus ir jų veiklą.
Įdomiai  ir turiningai prabėgo savaitė. Mokiniai dalinosi tarpusavyje įgytomis žiniomis , patirtimi, daugelis tvirtino, kad jau žino, kuo bus užaugę.  Te išsipildo mokinių svajonės!

Pradinių klasių mokytojos.

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Protų mūšis

Lapkričio 19 dieną vyko „Protų mūšis“, kurį organizuoja „Litgrid“,  elektros perdavimo sistemos operatorius, viena iš didžiųjų Lietuvos energetikos sektoriaus įmonių. Dalyvavo trys komandos: 9a „Bildukai“ , 9b „Pipiriukai“, 10 klasės „A.V.A.V.A“  Į antrą etapą pakliuvo dešimtokų komanda, surinkusi daugiausia taškų. Konkursas suteikė galimybę į elektrą pažvelgti plačiau, panagrinėti jos atsiradimo istoriją, paanalizuoti elektros energetikos svarbą valstybės vystymuisi.
Kad konkursas vyktų sklandžiai, prisidėjo daug mokinių: 9b klasės mokiniai nupiešė gražų  plakatą,  renginį vedė Giedrė Gustytė ir Brigita Balsytė, fotografavo Modesta Balsytė,  Gintas Sakalauskas derino visas veiklas.

Viktorija Jablonskytė,
9a klasės mokinė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Paragių dvare

Lapkričio 13 dieną vienuoliktokai vyko į Paragių dvarą – Lazdynų Pelėdos muziejų. Čia vyko integruotas edukacinis užsiėmimas „Paragiai – įvairiapusės kultūros židinys“. Daugumai mokinių ši kelionė – ne pirma, tačiau ir į žinomus dalykus galima pasižiūrėti naujai. Buvo galimybė praplėsti jau turimas žinias apie Lazdynų Pelėdos gyvenimą, dailininką Nikodemą Ivanauską,  pavaikščioti po atstatytus pastatus, atspėti, kokia senų  medinių įrankių paskirtis. Išklausę muziejaus darbuotojos pasakojimo apie seserų rašytojų Sofijos Ivanauskaitės-Pšibiliauskienės ir Marijos Ivanauskaitės-Lastauskienės gyvenimus, vienuoliktokai uždavinėjo vieni kitiems klausimus, sprendė kryžiažodį, kalbėjo apie perskaitytus kūrinius, taip susiedami naujai įgytas žinias su žinomais faktais. Kalbėta ir apie Paragių parką, skaičiuojantį antrą šimtmetį, išlaikiusį senąjį išplanavimą, atskleidžiantį dvarų kultūros elementus. 

Rusnė Kučinskaitė,
11 klasės mokinė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Donelaitis tarp mūsų

2014-ieji Lietuvoje paskelbti Kristijono Donelaičio metais, nes nuo didžiojo lietuvininko gimimo praėjo 300 metų. Mūsų mokykla taip pat įsijungė į renginių, skirtų pirmojo lietuviško grožinio kūrinio autoriui atminti, pynę. Visą  mėnesį įvairių dalykų mokytojai siūlė mokiniams veiklas, susijusias su šakota K. Donelaičio asmenybe ir kūryba.  Klasių vadovės su auklėtiniais rodė išmonę, dekoruodamos kabinetus metų laikų tema.
Lapkričio 12 dieną vykusi bendra 5-12 klasių pamoka apėmė visa, ko mokiniai išmoko, ką sukūrė, interpretavo... Dvyliktokai parodė Slunkiaus literatūrinį teismą, vienuoliktokai skaitė „Metų“ ištraukas,  dešimtos klasės mokiniai pristatė Kristijono Donelaičio gyventų vietų žemėlapį. Integruotos pamokos metu buvo demonstruojami skaidrių rinkiniai, pristatomi  senieji amatai, sukurti rankdarbiai.
Greit baigsis  jubiliejiniai metai, bet prie poeto Kristijono Donelaičio grįšim ne kartą.

Mokytoja
Irena Baranauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Išvyka į Šiaulių gyvūnų globos namus

2014 m.  lapkričio 6 d. jaunųjų gamtininkų ir miško bičiulių būrelių nariai, lydimi direktoriaus pavaduotojos ugdymui K. Vainauskienės ir mokytojos A. Adomaitienės, vyko į Šiaulių gyvūnų globos namus.  Beglobiams gyvūnams buvo nuvežtas per akciją „Tu jiems gali padėti“ mokinių, mokytojų ir valgyklos darbuotojų suneštas maistas: kruopos, makaronai, šunų ir kačių ėdalas.
Mus pasitiko gyvūnų prieglaudos darbuotojai ir papasakojo apie čia esančius gyvūnus, kuriuos žmonės  išmetė į gatvę, paliko be priežiūros. Atidavę visas gyvūnėliams atvežtas lauktuves, patraukėme  apžiūrėti, kur  gyvena, miega beglobiai gyvūnai. Smagu matyti, kad yra tokių globos įstaigų, kurios priglaudžia niekam jau nebereikalingus gyvūnėlius ir su meile jais rūpinasi.

Jaunųjų gamtininkų būrelio narė,
Brigita Ramašauskaitė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Mokinių parlamento rinkimai

Lapkričio 4 dieną Telšių rajono savivaldybėje įvyko Lietuvos mokinių parlamento (LMP) rinkimų II etapas. Iš penkių mokyklų buvo išrinkta po vieną atstovą, kurie priklausys Telšių rajono mokinių parlamentui, o iš šių – du galėjo būti išrinkti į LMP. Mūsų mokyklos išrinkta kandidatė  – 9 klasės mokinė Evelina Molytė. Buvo sudaryta ir rinkimų komisija, kurioje dirbo 10 klasės mokinė Viktorija Rimkutė. Kandidatai pristatė savo programas, atsakinėjo į kitų mokinių bei rajono mero Vytauto Kleivos klausimus.. 
Daugiausia balsų  surinko Žemaitės gimnazijos atstovė Indrė Pabijonavičiūtė ir „Džiugo“ gimnazijos kandidatas Edvardas Monstvilas. Jie abu pateko į LMP ir nekantriai laukia Druskininkuose vyksiančių mokymų bei pirmosios sesijos Vilniuje.

Viktorija Rimkutė,
10 klasės mokinė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


LMP rinkimai mūsų mokykloje

Spalio 24 d. mūsų mokykloje vyko pirmasis rinkimų etapas į  Lietuvos mokinių parlamentą. Buvo iškelti trys kandidatai: Gintas Sakalauskas, Evelina Molytė, Akvilė Ubartaitė. Rinkimų rezultatus skaičiavo komisija: A. Libikaitė, K. Jablonskytė, V. Rimkutė, V. Šlaveikytė, M. Balsytė, B. Balsytė, G. Gustytė. Pirmąją vietą laimėjo E. Molytė (51 balsas), antrąją vietą užėmė G. Sakalauskas (39 balsai), trečiąją A. Ubartaitė (34 balsai). Tad dėl teisės  pakliūti į LMP antrajame  etape (Telšiuose) kovos  Evelina Molytė.

Giedrė Gustytė,
rinkimų komisijos pirmininkė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Gamtos ir tiksliųjų mokslų renginys

Spalio 21 dieną mokykloje vienuoliktokams ir dvyliktokams vyko integruota matematikos, biologijos, fizikos, chemijos, informacinių technologijų pamoka – žaidimas „Ką žinosi – ant pečių nenešiosi“. Tikslas – populiarinti gamtos ir tiksliuosius mokslus, nugalėti baimę ateityje rinktis studijuoti technines disciplinas. Šio renginio metu mokiniai sprendė kryžiažodį, atliko praktines užduotis, atsakinėjo į klausimus, įrodė savo gamtos ir tiksliųjų mokslų gebėjimus.

Matematikos mokytoja Danutė Liutkienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Popietė „Spalvų šėlsmas“

Spalio 24 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo meninėje - kūrybinėje veikloje „Spalvų šėlsmas“. Veiklos tikslas – mokinių kūrybiškumo ir saviraiškos ugdymas, prasmingo užimtumo ir bendradarbiavimo skatinimas. 
Pirmokai savo jėgas išbandė tapybos darbuose. Su dideliu įdomumu maišė spalvas, liejo jas popieriaus lapuose išgaudami vis įvairesnius atspalvius. Lyg darbščiosios bitutės susibūrė ir bendrai kūrybinei veiklai – iš kartono pakuočių „sulipdė“ didingą pasakų pilį. Antrokai savo išmonę, fantaziją ir kūrybiškumą parodė kurdami spalvingus medžių lapus iš plastilino. Trečiokai ir ketvirtokai veiklą vykdė bendrai. Grupelė mokinių parodė literatūrinę kompoziciją „Spalvų ir jausmų jūroje“. Po pasirodymo  princai Žvyniukai pakvietė paviešėti jūros spalvų pasaulyje. Mokiniai ne tik prisiminė spalvų pavadinimus, bet ir sužinojo spalvų reikšmes, jų paskirtį. Vėliau visi įsijungė į kūrybinę veiklą: piešė emocijų picas, spalvino mandalas.

Šią dieną spalvų gausa vyravo ne tik kūrybiniuose mokinių darbeliuose, bet ir jų aprangos detalėse. Spalvingi mokinių darbeliai papuošė klasių erdves, mokyklos koridorių.

Pradinių klasių mokytoja J. Vainauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-Rudens taku

Ir vėl į mūsų kiemus atkeliavo auksinis ruduo. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, pradinių klasių mokiniai, padedami mokytojų, ruošėsi šventei „Rudens taku“. Mokiniai atsinešė įvairiausių rudeninių gėrybių ir iš jų sukūrė savo klasės rudens taką. Į kūrybinę veiklą įsijungė tiek mokiniai, tiek jų mokytojos. Baigę užduotis, vaikai pasidžiaugė savo ir draugų sukurtais darbais, o kiekviena klasė buvo apdovanota padėkos raštais.

Pradinių klasių mokytoja V. Sakalauskienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Pradinukų susitikimas su policijos pareigūnais

Įsibėgėjus mokslo metams, trečią spalio mėnesio  savaitę, pradinių klasių mokytojos pakvietė savo mokinius aktyviai dalyvauti saugaus eismo savaitėje „Būk saugus“. Mokiniai nuoširdžiai kartojo saugaus elgesio gatvėje, kelyje į mokyklą, taisykles. Stebino vieni kitus įdomiais atšvaitais ant savo kuprinių, rūbų. Prisiminė, kaip juos reikia užsidėti, kad būtų matomi tamsiu paros metu. Paraginti klasių vadovų piešė piešinius šia tema.  
              Spalio 16 dieną, nešini išraiškingais piešinukais, visi pradinių klasių mokiniai  skubėjo  į aktų salę, kur vyko susitikimas su policijos pareigūnais.
              Vaikus maloniai nustebino policijos bičiulis -  šuniukas Amsis.  Mokinius visokeriopos atsakomybės mokė atvykusi  Telšių nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistė Vilma Kuzminskienė, Šiaulių apygardos probacijos tarnybos Telšių probacijos skyriaus vyresnysis inspektorius Eligijus Sapranavičius, Telšių kelių policijos skyriaus kelių  patrulė  Aušra Anglickienė. Vėliau pareigūnai tikrino mokinių žinias. Uždavė nemažai klausimų apie gatvėje susidarančias situacijas, jų sprendimo būdus.  Atsakiusieji teisingai, buvo paskatinti dovanėlėmis – atšvaitais.  Kiekvienai klasei svečiai padovanojo po knygutę „Susipažinkime: policija“ ir balionų, kurie pažymėti policijos simboliu. Draugiškasis Amsis visus mandagius, kantrius, atsakingus mokinukus  pavaišino  saldainukais.

             Toks susitikimas mokiniams suteikė dar daugiau praktinių, teorinių saugaus elgesio žinių, kurių reikia kasdien: skubant į mokyklą, būnant joje, grįžtant namo, esant namuose.

Pradinių klasių mokytojos
Janina Vainauskienė, Marytė Mažeikienė.

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Mokytojų diena

Spalio 3 d. mūsų mokykloje buvo švenčiama Mokytojų diena, kurią rengė vienuoliktokai. Ryte mokytojai buvo maloniai sutinkami ir sveikinami prie mokyklos durų, po to palydėti į aktų salę. Mokytojams surengta viktorina,  jie buvo suskirstyti į tris komandas. Be abejonės, visi pokštavo, juokavo ir kūrybingai pateikė atsakymus. Staigmena - Luokės gimnazijos mokinių programa, kupina harmonijos ir humoro. Mūsų mokytojų nepamiršo ir Tryškių miestelio bendruomenės, seniūnijos, kredito unijos „Germanto lobis“ atstovai. Po viktorinos ir visų sveikinimų  mokytojai vaišinosi arbata ir dalinosi įspūdžiais.  

Silvija Kontrimaitė
11 klasė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Paminėtas Lazdynų Pelėdos gimtadienis

Rugsėjo 28 dieną minimas Lazdynų Pelėdos (Sofijos Ivanauskaitės-Pšibiliauskienės) gimtadienis. Mokiniai dalyvavo įvairioje veikloje.
9 b klasė  vyko į Paragių dvarą, t.y. rašytojos tėviškę, kur šią vasarą baigti muziejaus renovacijos darbai. Mokiniai galėjo susipažinti su to laiko buitimi ir aplinka. Gėrėjos naujai sutvarkytais dvaro pastatais: gyvenamuoju namu, klėtimi, pirtimi, daržine, kur įrengta žiūrovų salė, rūpestingai tvarkoma dvaro teritorija. Penktokai žvalgėsi po mokyklą, įdėmiau apžiūrėjo Prano Dužinsko skulptūrą, skirtą abiem seserims rašytojoms. Nepamirštas ir miestelio kapinėse esantis kapas: pradinių klasių mokiniai, penktokai, šeštokai uždegė žvakelių, padėjo gėlių.

Mokytoja Jurgita Jurčienė


Dokumentinis filmas – gyvoji istorijos pamoka

Spalio 15 dieną grupė mūsų mokinių Telšių Žemaitės teatre žiūrėjo dokumentinį filmą „Nematomas frontas“. Tai pokario partizanų kovos pristatymas per dokumentus, liudininkų ir amžininkų pasakojimus. Poetinę atmosferą kuria Juozo Lukšos-Daumanto ir Nijolės Bražėnaitės meilės istorija.

Apie filmo vertę ir poveikį kalba vienuoliktokai:
Iš filmo „Nematomas frontas“ sužinojau apie žmonių jausmus ir gyvenimą pokario metu, apie jų pozityvias mintis. Papildžiau savo žinias apie partizanų žygius, susirėmimus su sovietine kariuomene, partizanų gyvenimą bunkeriuose.
Buvo labai įdomu tiek daug sužinoti apie Juozą Lukšą-Daumantą ir apie jo žygius į Vakarus.

Dovydas M.


Nustebau, kaip lengvai išdavikai partizanai išduodavo savo draugus.

Juozas


Filme buvo parodyta daug asmenų, kurie patys dalyvavo pasipriešinime. Nustebau, kad filmavosi ir nusikaltę Lietuvai asmenys.

Dovydas D.


Nesupratau, kodėl kitos valstybės taip ir nesiryžo padėti Lietuvai.  

Silvija


Tai yra prasminga, kad filmas paruoštas užsienio žiūrovams, nes kitur gyvenantys žmonės apie pokarį beveik nieko nežino. Dabar turi galimybę sužinoti, ką išgyveno Lietuva.

Rusnė


Pamačiau žmonių užsidegimą, norą būti nepriklausomiems.  Tuo metu šalis buvo vieninga, draugiška. Nustebau, kai draugas galėjo nušauti draugą, pereiti į priešų pusę ir dabar apsimesti, lyg nieko nebūtų buvę. 

Dovilė


Mokytoja Rita Masiulienė


Mokinių parlamentas

Mes atstovaujame visai mokinių bendruomenei.
Mes sieksime:

Mokinių parlamento pirmininkė Alvyda Libikaitė


EUROPOS JUDĖJIMO SAVAITĖS RENGINYS MŪSŲ MOKYKLOJE

Spalio 2 dieną mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Europos judėjimo savaitės renginyje, kurį organizavo mokyklos administracija, mokinių sporto taryba, kūno kultūros mokytojai. Organizatorių siūlymu dalyviai galėjo pasirinkti ir įveikti numatytas distancijas (nuo 800 metrų iki 4,5 kilometro) ne tik bėgant, bet ir einant. Iš užsiregistravusių šimto dalyvių penkiasdešimt mokinių nubėgo ilgąjį atstumą. Maloniai nustebino  mokyklos penktokai, dauguma jų pasirinko 4,5 kilometro distanciją ir sėkmingai ją įveikė. Geras oras ir gera nuotaika buvo mūsų renginio palydovai, visų jūsų laukiame kituose mokyklos renginiuose.

Kūno kultūros mokytojas S. Statkus

->->-> Nuotraukos<-<-<-


 veikla mokykloje

                      Šiuos mokslo metus pradėjome su gausiu būriu 7 ir 9 klasės mokinių, kurie vedami smalsumo  įsijungė į  projekto narių gretas. Šiųmetė veikla „Let‘s Cook Together“ – „Gaminkime kartu“ pakvies pasidomėti mūsų partnerių mokinių iš Ispanijos Lugo miesto ir Lenkijos Poznanės valgymo įpročiais bei tradiciniais patiekalais. Taip pat mums teks gaminti patiekalus pagal vieni kitų receptus – o tai tikrai nebus lengva, kadangi nesame profesionalūs virtuvės šefai.
Taigi, stengsimės susidraugauti su mokyklos virtuve, kurioje praleisime ilgas valandas, kurdami savo šedevrus, o po to juos ragaudami ir vertindami. Sekite mūsų veiklą tinklapyje http://twinspace.etwinning.net/1755/home

Neringa Lemežienė,
anglų kalbos mokytoja


Paminėta gyvūnų diena

Pasaulinė gyvūnų diena mūsų mokykloje paminėta ne spalio 4-ąją, o  porą dienų vėliau. Penktų-septintų klasių mokiniams renginį pristatė jaunųjų gamtininkų būrelio vadovė Aušra Adomaitienė.
Salėje visus pasitiko trys šunys ir jų šeimininkės – dvyliktokė Gabrielė Monkevičiutė ir nedidelio veislyno savininkė Jurgita Einingienė. Jos ne tik papasakojo apie šunų priežiūrą, dresavimą, bet ir pademonstravo savo augintinių sugebėjimus.

5 klasės mokinė  Eva Rumšaitė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Pagarbos ženklas mokytojams

Mokyklos taryba kasmet inicijuoja mokytojų, jau nebedirbančių mokykloje, o besidžiaugiančių užtarnautu poilsiu, pagerbimą. Dešimtokai keliavo pas mokytojus į namus ir sveikino juos artėjančios Tarptautinės mokytojų dienos proga. Teikdami  padarytas puokštes ir mokyklos simbolį pelėdą dovanojo ir savo šypsenas. Daugelis nesitikėjo, kad mokiniai, kurie galbūt net nežino, kad jie buvo mokytojai, gali ateiti ir juos pasveikinti. Apsidžiaugę vieni mums dėkojo, kiti linkėjo daug dešimtukų, laimės ir meilės. Dešimtokams labai patiko aplankyti mokytojus, su jais pasikalbėti apie gyvenimą ir šiaip smagiai pasijuokti.

Dešimtokė Akvilė Ubartaitė 


Žydų genocido dienos paminėjimas Tryškiuose

1994 metais rugsėjo 23-oji buvo paskelbta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Ja  pagerbiamos 1943 metais Vilniaus geto likvidavimo aukos. Šios dienos minėjimu siekiama prisiminti Holokausto aukas.
Artėjant Lietuvos žydų genocido atminimo dienai su mokiniais, istorijos pamokose, daug kalbėjome apie Tryškiuose gyvenusią žydų bendruomenę, kuriai miestelis tapo namais nuo XVII a. pab. Čia įsikūrę žydai aktyviai dalyvavo bendruomenės gyvenime, puoselėjo gilius papročius, savitą kultūrą, religines tradicijas, todėl  per pamokas stengėmės paanalizuoti, kaip pasikeitė Tryškių miestelio gyventojų  gyvenimas prasidėjus holokaustui.
Atėjus rugsėjo 23-ajai su mūsų mokyklos mokiniais aplankėme žydų žudynių vietą, žydų kapines. Dar kartą prisiminėme šitą baisią tragediją,  palietusią mus visus. Nužudytuosius pagerbėme  tylos minute, uždegdami žvakutę kaip šviesos ir atminties simbolį.  Iš akmenėlių mokiniai sudėliojo menorą bei šešiakampę žvaigždę –  žydų tautos simbolius.
Ši akcija paskatino mokinius neužmiršti savo miestelio praeities, daugiau pasidomėti Tryškių istorija bei vykdytu žydų genocidu.

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 dieną mokykloje buvo paminėta Europos kalbų diena. Renginio tikslas - skatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms. Pasiruošimas vyko kalbų pamokose. Paminėdami šią dieną mokiniai ne tik smagiai dainavo dainas, žiūrėjo filmukus ir dalyvavo viktorinoje, bet taip pat raštu išreiškė savo mintis apie tai, ką jiems suteikia kalbos ir kaip jie geba pritaikyti jas įvairiose gyvenimo srityse ir situacijose. Besidomintys kalbų istorija turėjo galimybę stabtelėti prie atnaujinto stendo ir patenkinti savo smalsumą.

Loreta Bogužienė,
anglų kalbos mokytoja

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Sveikatingumo diena

Rugsėjo 19 dieną 5-12 klasių mokiniai dalyvavo sveikatingumo dienos renginyje „Darom miškui gerą darbą“. Ubiškės girininkijos pakviesti jau ne pirmą kartą ravime  Pavirvytės kaime esantį miško jaunuolyną. Mokiniai turėjo galimybę bendrauti tarpusavyje, pažinti mišką, pastebėti ekologines problemas. Žinoma, ir stiprinti sveikatą. Pėsčiomis teko nueiti ir pareiti – susidarė apie šešetą  kilometrų.  Atokvėpio valandėlę gardžiavomės žolelių arbata.

Aušra Adomaitienė

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Penktokai auga skaitydami

Būsimieji penktokai, džiaugdamiesi vasaros malonumais, nepamiršo ir knygelių. Paraginti auklėtojos, įsijungė į projektą „Augu skaitydamas“. Po kelias knygas perskaitė Karolis Šukys, Vakaris Juška, Eva Rumšaitė, Greta Kačinskaitė, Aistė Simonavičiūtė, o Kamilė Pilvinytė 12, Simona Akučkaitė net 19. Labiausiai skaitomi užsienio autorių kūriniai.
Projektas tęsiasi, skaityti (ir augti) gali kiekvienas.

Rita Masiulienė,
lietuvių kalbos mokytoja  


Rugsėjo 10 dieną pirmokus aplankė netikėti svečiai...


Mokyklos bibliotekoje - nauja knygų paroda

Praėjusiais mokslo metais mokyklos mokiniai dalyvavo UAB „Atliekų tvarkymo centras“ vykdomame projekte „Mes rūšiuojam“ (projekto koordinatorė mokytoja A. Adomaitienė).  Iš viso buvo surinkta 23 kilogramai baterijų ir 1818 kilogramų elektros ir elektroninės įrangos atliekų, už kuriuos mokykla gavo 259,9 Lt kuponą naujoms knygoms įsigyti.  Buvo nupirkta 20 knygų, kurias galite pamatyti ir paskaityti mokyklos bibliotekoje. Ačiū visiems dalyvavusiems akcijoje.

Bibliotekininkė Zita


Mokytojų išvyka

Rugsėjo pirmosios popietę mokytojai susiruošė į Telšius ir turėjo galimybę naujom akim pamatyti senamiestį. Visur vedžiojo, pasakojo,  rodė Andrius Dacius - visuomeninės organizacijos "Žemaičių kultūros draugija" Telšių pavieto pirmininkas.

->->-> Nuotraukos<-<-<-


Jurginų ugnys jau degina rugsėjį

Nuplasnojo vasarėlė. Ruduo atnešė naujų darbų pradžią. Kažin, kiek jaunų širdelių džiugiai plakė rugpjūčio pabaigoje? O kiek nerimo pasėjo rugsėjis? Dabar prieš akis – vėl įtemptas ir sunkus darbymetis. Ar užteks jėgų nugalėti sunkumus? Ar užteks jėgų pasitikėti savimi?
       Stropūs, pareigingi mokiniai žino, jog nuoseklus mokymasis sukuria stebuklus. Bet... kažkoks nerimo kirminėlis sukirba širdyje. Darbų srautas kartais virsta rutina. O ji net didžiausią talentą nužudo, kai žmogus tampa automatu, nustoja savarankiškai mąstyti, nekvestionuoja jam primetamų vertybių, idėjų. Jėgas pakertanti monotonija... Šalčio kristalai draugų širdyse... Reti gerumo blyksniai. Apsimetinėjimas. Nenoras būti apviltam. Kai nieko nebesutiki – tik įlendi į savo „neperšaunamą liemenę“, kad nejaustum skausmo, užsidedi kaukę, kad niekas nematytų širdies. Rimtesniam, linkusiam viską apmąstyti, atsakingai vertinti – daug kas mūsų „modernioje“ aplinkoje lėkšta ir banalu. Nebent sutiktumėm: tokia mūsų prigimtis – ir didžion pelkėn įklimpus pravartu nusijuokti, nes tai padeda ne taip skausmingai kapstytis į sausumą. Linkiu, kad šiais mokslo metais niekam to neprireiktų. Juk kiekvieną rytą mes turime naują galimybę įrodyti pasauliui, jog esame nugalėtojai.
       Ir mokytojui neramu. Ar pajėgsiu garbingai atlikti pareigą mokiniams? Jų nenuvilsiu? Ar turėsiu ką įduoti jau greit išeisiantiems į gyvenimo tolius? Nors mažą atspirties
grumstelį – išminties grūdelį? Įpratus žvelgti į žmogaus dvasią, didžiausias nerimas apima patiriant, kiek aplinkui paviršutiniškumo, pilkumo, skepsio, juodo bukumo. Kiek vidinės tuštumos slepia išorinis blizgesys. Kokia galinga pigios populiariosios kultūros banga užlieja jaunas širdis, nuplukdo seklumon sudėtingesnius interesus, įtemptus siekius. Nejauku, jog formuojasi – vis dėlto daugumos – įprotis rinktis tai, kas lengviausiai pasiekiama, nereikalauja pastangų, susikaupimo. Viršų ima negilūs, primityvūs jausmai, skubotas bėgimas paviršiumi, lėkštas pasitenkinimas. Iš tiesų – kam skaityti sudėtingo turinio knygą, kai per valandą iš teleekrano siūbteli standartinis muilo operos siužetas. O kur dar neįveikiama dreifavimo interneto platybėse trauka... Šviesotamsa. Ar gali mokytojas padėti joje nepaklysti?
       Rudeniškus nerimo debesėlius greit išvaiko džiugesio saulutė.
       Kiek jaunatviškos energijos, entuziazmo, optimizmo ir vilties laukia! Kiek ryžto! Drąsaus protesto prieš regresuojančius tikrovės reiškinius. Tik jaunystė juos įveikia. Kiek gelmės ieškojimo. Veržimosi į šviesą, į plačias erdves. Nenumaldomo ir amžino, tik jaunystei duoto.
       Tokia didelė mokytojo laimė matyti augantį atžalyną – atvirą ir nebijantį tiesos. Suprantantį žmogaus priedermę: ne gūžtis, o siekti šviesos, ne susitaikyti su likimu, o jį nugalėti. Ir
liepsnoti - ne lengvai degti, ne paviršutiniškai. Taip išsisklaido niūrūs šešėliai. Taip vieni kitiems kelią pašviečiame. O lengvų kelių juk nėra. Sudėtingo ir prasmingo žygio!

V. Jokubauskienė